n m m ciait Vcxnc morgen doei? GUSTO-CONTACT MET WIE? PERSONEELS-VERENIGING Vragenbus 90 10 Puzzle-rubriek 62 38 Hoe werkt ditof dat Populair-technische beschrijvingen 93 7 Maandelijks overzicht van de op drachten en door wie zij worden uitgevoerd 87 13 De getallen onder de hokjes geven de antwoorden in uitgedrukt. De vraag: Interesseert Het Zeskant U?, werd voor 100% met JA beantwoord. I,ezen Uw huisgenoten Het Zeskant?, werd voor 94% met JA en 6% met NEEN beantwoord. 68% stelt er prijs op Het Zeskant aan het einde van de jaargang te doen inbinden. Aan deze getallenverhouding kan de volgende beschou wing worden vastgeknoopt: le. dat men het als de voornaamste taak van Het Zes kant ziet, de technische kennis van de lezers uit te breiden; dat de artikelen, die op dit gebied gegeven worden, wel goed zijn, doch uitbreiding daarvan wenselijk is; 3e. dat deze technische artikelen allereerst betrekking moeten hebben op onze eigen producten, inbegrepen de werken van Gusto Staalbouw, en daarnaast op technische artikelen, welke algemeen vormend zijn; 4e. dat men het noodzakelijk vindt voortdurend de aan dacht te besteden aan het veilig werken. l it de antwoorden op de vragen 12 t/m 17 kan gecon cludeerd" worden le. dat de uitbreiding van het personeelsblad met grote instemming zal worden tegemoet gezien; ze. uat populair-technische beschrijvingen zeer in de smaak vallen: 3e. dat men er belang in stelt kennis te nemen van de opdrachten door de I.H.C. ontvangen en welk deel daarvan door ieder der vennoten moet worden ver zorgd. 2e Naast het aankweken van de vakkennis voelt men ook voor ontspanning en voor de rubriek: Personeelsaange legenheden. Van hetgeen tot nu toe gepubliceerd werd acht men niets geheel overbodig. Het „elck wat wils" mag in ons personeelsblad niet ontbreken. Het resumé van de antwoorden op de vrije vragen komt in hoofdzaak overeen met de beantwoording van de ge rubriceerde vragen. Hierbij heeft men bovendien een serie technische onderwerpen aangegeven, welke alge meen vormend zijn voor het technisch denken. Daarnaast werden verschillende wensen geuit om econo mische onderwerpen te behandelen. Dit is wel begrijpelijk. In deze tijd, waarin men het economisch leven geheel aan banden legt, vraagt de na denkende lezer zich meerdere malen af: „Waarom neemt men deze of gene maatregel". Men wil zo'n maatregel, indien mogelijk, doorzien. De waarde van dit opinie-onderzoek, waarvan dit over zicht slechts een gedeelte belicht, wordt mede bepaald door het feit, dat nog geen 5 biljetten opmerkingen be vatten, die tot de gestelde vragen slechts in een zeer ververwijderd verband stonden. Alle overige biljetten zijn beantwoord door hen, die de verschijning van ons personeelsblad weten te waarderen, zich in een gestadige vooruitgang daarvan zullen ver heugen en daaraan ook willen medewerken. Dat stemt hoopvol! Als onze collega's ernstig of langdurig ziek zijn onder vinden ze in 't begin van die ziekte dikwijls vele en hartelijke blijken, van belangstelling. Maar weet U, dat ze, naarmate ze langer moeten liggen of thuis blijven, een steeds grotere behoefte krijgen aan wat contact, met onze medewerking, met de „werf"? En weet U ook, dat ze dan gewoonlijk vergeten worden? Misschien kunnen wij U en hen wat tegemoet komen door van tijd tot tijd de namen en adressen van de lang durige zieken opnieuw in Uw herinnering te brengen. Het zit hem niet in financiële bijstand of andere mate riële gaven, maar veel meer in een bezoekje, een brief, of andere kleine blijken van belangstelling. Hieronder dan de namen en adressen van degenen, die langer dan 3 maanden ziek zijn: 7574 C. van Duren, 1632 R. Klaasse, Gemeente-zieken huis, Schiedam, Paviljoen 4. 793 A. Leerentveld, Nolet-stichting, Schiedam, kamer 8. 357 J. van Hemert, Keizerstraat 31, Vlaardingen. 1391 J. Th. Mackay, Numansdorpsestraat 14, Schiedam.. 1645 L. A. F. Evers, Gustostraat 28a, Schiedam. 2099 J. Rook, Willem de Zwijgerstraat 19, Overschie. 1220 J. C. Homburg, Leliestraat 7, Schiedam. 1624 W. van Os, Balkenstraat 29b, R'dam-W. 2741 L. Voswinkel, de Jagerstraat 50b, R'dam-W. 5033 A. de Gans, Ogierssingel 58, R'dam-Z. 767 H. Wolders, Jozefstraat 37, R'dam-W. St. Nicolaasfeest Het feest voor de kinderen van leden der P.V., dat op Zaterdagmiddag 6 December j.l. werd gehouden, is weer een groot succes geworden. Na de gebruikelijke opening door de plaatsvervangend voorzitter, de Heer Reynart, die voor deze gelegenheid zijn speech een geestig karakter had gegeven, werd direct begonnen met een clownnummer. De grappen, door de clowns vertoond, gingen er bij de kinderen geweldig in. In de pauze werd aan de kinderen een kop chocolade en een heerlijke koek uitgereikt, waarvan gretig werd ge smuld. Het hoogtepunt van de middag was natuurlijk het be zoek van de oude bisschop met zijn knecht Piet. Op ernstige en gepaste wijze kregen enkele kinderen, die bij St. Nicolaas werden geroepen, een vermaning. Het pleit voor St. Nicolaas en Piet, dat ook enige der niet geroepen kinderen naar de bisschop toegingen om ook een woordje toegediend te krijgen.

Het Zeskant | 1948 | | pagina 7