KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Na afloop daarvan werden de cadeautjes uitgereikt, ter wijl de Sint zich in de zaal met de kleintjes en de ouders onderhield. Ieder kind ontving een stuk speelgoed en een doos met snoepgoed. De blijde en verraste gezichten bij het in ontvangst ne men der cadeaux, waren voor de organisatoren een be loning voor al de arbeid, welke zij aan dit kinderfeest hadden besteed. Van de Schaakvereniging Op Dinsdag 9 December speelde het eerste tiental van de schaakvereniging een wedstrijd tegen E.S.S. 3 in de Amstelbron alhier. De Gusto won deze wedstrijd met 6l/zSY2. Een fraaie prestatie. Vrijdag 19 December speelde het tweede tiental tegen Stokvis 3. De voorlopige uitslag was 54 voor Gusto. C. G. N. VAN DE SOCIALE AFDELING Kinderbijslag In de maand Januari 1948 wordt weer Kinderbijslag uit betaald en dit is aanleiding om over dit onderwerp iets mede te delen. In de eerste plaats is daar de vraag, over welke periode thans kinderbijslag betaald wordt. Dit is: over het vier de kwartaal van 1947. De wijzigingen, die zich tussen 1 October 1946 en 1 Oc tober 1947 in de samenstelling van het gezin van de werknemer hebben voorgedaan, komen bij deze betaling nog niet tot uitdrukking. Immers, de kinderbijslag loopt van 1 Januari tot en met 31 December van ieder jaar en wordt vastgesteld naar de toestand op 1 October van het jaar daarvóór. Alle werknemers, die daarvoor in aanmerking komen, hebben in de loop van October 1947 een aanvraag om een kinderbijslagboekje voor het jaar 1948 ondertekend en op die aanvraag zijn vermeld de kinderen, die op 1 October 1947 in het gezin van de werknemer waren en waarvoor kinderbijslag wordt gegeven. Is een kind geboren op bijv. 25 September 1947, dan wordt het per 1 October 1947 op de aanvraag vermeld en ontvangt de werknemer over het jaar 1948 voor dat kind kinderbijslag. Deze bijslag over het jaar 1948 wordt telkens aan het einde van een kwartaal betaald, dus in April, Juli en October 1948 en in Januari 1949. Is het kind op bijv. 3 October 1947 geboren, dan telt het voor het jaar 1948 nog niet voor de kinderbijslag mee. Voor welke kinderen wordt nu kinderbijslag verleend? In de eerste plaats voor wettige of gewettigde kinderen van de werknemer, die op 1 October van het jaar, voor afgaande aan het jaar, waarover de bijslag wordt bere kend, nog geen 16 jaar zijn. Hiermede worden gelijk gesteld stiefkinderen en ook pleegkindreen, die door' de werknemer als een eigen kind worden onderhouden en opgevoed. Voorts wordt kinderbijslag betaald voor kinderen, die op 1 October 16 jaar of ouder zijn, maar nog geen 21 jaar, indien zij dagonderwijs volgen aan een inrichting voor algemeen vormend- of vakonderwijs (dus: U.L.O., H.B.S., Gymnasium, Universiteit, Ambachtsschool, Ma- chinistenschool e.d., maar ook eventueel een inrichting voor kantooropleiding, conservatorium e.d.). De kinderbijslag bedraagt voor de eerste drie kinderen 40 cent per dag en per kind; voor ieder kind boven de eerste drie 50 cent per dag. Voor de berekening van het aantal dagen komen in aanmerking de dagen, waarop gewerkt is, vacantiedagen, ziektedagen en dagen, waar over een uitkering volgens de Ongevallenwet is ontvan gen. Neemt een werknemer echter een dag verlof „voor eigen rekening", dan wordt over die dag geen kinder bijslag betaald. De kinderbijslag voor 1948 moet worden aangevraagd bij de werkgever, bij wie de werknemer op 11 October 1947 in dienst was, of bij wie hij als hij op 11 October 1947 niet werkte na die datum voor het eerst in dienst was. Enkele voorbeelden: Een man werkte van Juli tot No vember 1947 bij de firma A; treedt op 1 November bij de Gusto in dienst; dan moet het kinderbijslagboekje voor 1948 bij de fa. A zijn aangevraagd. Een man werkt van Maart tot October 1947 bij de firma B en treedt op 1 October 1947 bij de Gusto in dienst; dan moet de aanvraag om kinderbijslag voor het jaar 1948 bij de Gusto zijn ingediend. Tenslotte nog enkele vragen: le. Komt ge voor het jaar 1948 voor kinderbijslag in aanmerking? 2e. Zo ja, hebt ge dan reeds een aanvrage daarvoor in gediend, hetzij bij de Gusto, hetzij bij een andere werk gever? Kunt ge beide vragen bevestigend beantwoorden, dan is de zaak in orde! Komt ge wel in aanmerking, maar hebt ge nog geen aanvraag getekend, stelt U dan in verbinding met de Sociale Afdeling. Attentie Gaat U verhuizen? Geef dan zo spoedig mogelijk Uw oud en nieuw adres op aan de afd. Personeel. Het heeft onze Regentes behaagd aan de Heer II. Wie- kenkamp, thans modelmakersbaas, die op 5 Maart 1946 40 jaar in onze dienst was, de zilveren medaille in de Orde van Oranje Nassau uit te reiken. Onze Regentes heeft niet alleen daarmede Haar waar dering geuit voor zijn werken als modelmaker en model makersbaas, doch ook voor het vele sociale en maat schappelijke werk, dat door hem werd verricht. Reeds jarenlang is hij lid van de Schiedamse gemeente raad en voorzitter van onderscheidene verenigingen en comité's, waardoor hij in staat was daadwerkelijk mede werking te verlenen, o.a. aan de uitbouw van onze stad en aan de leniging van de nood der burgers in de crisis jaren. Thans nog gezond en krachtig zij het hem vergund nog vele jaren aan het welzijn van onze bevolking mede te werken. 8 Copyright 1947, I.H.C. Den Haag, Holland. Overneming van artikelen alechts na schriftelijke toestemming geoorloofd. - Drek en ontwerp Heldert Co. N.V.,

Het Zeskant | 1948 | | pagina 8