l H. C.NA 2e Jaargang No 3 HOLLAND/O In verschillende nummers van „Het Zeskant" hebben wij over het doel en streven van de I..H.C., waarin de zes werven deel genoot zijn, uiteenzettingen gegeven. U kent ze wel, de artikel tjes met de zes IHC-mannetjes gemerkt. Welnu, hier is er weer een, en het is de moeite van het lezen zeker waard! Voor velen is het vanzelfsprekend onmogelijk, door de aard van hun werk, te weten wat er allemaal bij het bemachtigen van een opdracht komt kijken en hier biedt „Het Zeskant" dus weer de welkome mogelijkheid om daarover wat te vertellen. Daar we voor het verkrijgen van werk voor het overgrote deel op het buitenland zijn aangewezen, ligt het voor de hand, dat we goed moeten weten, wat er in de verschillende landen te doen valt, en hoe de omstandigheden in andere landen zijn. We willen onze IHC-ers ook voor die belangstelling winnen, en gaven daarom in enkele voorgaande nummers een korte be schrijving van b.v. Turkije en West Afrika, voor welke landen wij materiaal onder handen hebben. In dit nummer nu plaat sen wij het vervolg van het artikel over Marokko, dat ook van uit deze gezichtshoek geschreven werd. Van onze tot nu toe gevolgde gewoonte om in „Het Zeskant" alleen bijdragen op te nemen van IHC-ers, zijn wij deze keer afgeweken met het artikel „De Brief aan Garcia." Wij vonden dit zo'n goed en pittig geschreven artikel, dat wij de redactie van het personeelsorgaan van Magazijn De Bijenkorf gevraagd hebben, het te mogen overnemendie toestemming hebben wij ontvangen en wij danken de redactie daarvoor. Ten slotte volgt dan het derde artikel in de serie „Beloning naar Prestatie", die zich ook in de belangstelling van anderen dan IHC-ers mag verheugenvan een ander personeelsorgaan ontvingen wij n.l. het verzoek de serie te mogen overnemen. De laatste drie bladzijden zijn, zoals U weet, gereserveerd voor het firmanieuws, d.w.z. voor huishoudelijke mededelingen van elk der werven, die niet van belang zijn voor de andere wer ven. Het firmanieuws wordt behandeld door de firmaredac teuren bij de werven.

Het Zeskant | 1948 | | pagina 1