HET ZESKANT Afd. Voetbal Er was eens PERSONEEL VERENIGING Jaarve rga de ring Bewaart t zorgvuldig Er was eens een man, die ziek was. Hij was, wat men noemt „lopend patiënt" en hij kwam Zaterdagsmorgens bij de Loonafdeling zijn loon (zieken geld) halen. En het was mis! Want het was vóór 10 uur en de zieke moet in ieder geval tot 10 uur v.rn. thuis blijven. Lees de controle-voorschriften nog eens naPunt 2 van deze voorschriften luidt als volgt: Na de ziekmelding moet de patiënt, ook wanneer hij niet bedlegerig is, thuis blijven. Het is hem slechts geoorloofd zijn woning te verlaten voor een bezoek aan de behandelend of controlerend ge neesheer, of om zich aan het werk te begeven. Bij bezoek aan z'n behandelend geneesheer of aan de controlerend geneesheer mag de patiënt, slechts zolang afwezig zijn, als voor dat doel noodzakelijk is. Indien de patiënt zich met toestemming van zijn be handelend geneesheer tot verder herstel van gezondheid buitenshuis mag begeven, moet hij zich in ieder geval tot des morgens 10 uur, des middags van 3 tot 4 uur en in de maanden September tot en met Mei vanaf des avonds 6 uur in de maanden Juni tot en met Aug. vanaf des avonds 8 uur thuis bevinden. Sociale Afdeling. 4 4 Op 10 Februari j.l. heeft onze algemene Jaarvergadering plaats gevonden. Veel is besproken en het zou te ver voeren dit hier allemaal te vermelden. Eén voornaam punt willen wij wel vermelden en dat is, dat op 17 April a.s. onze Feestavond zal worden ge houden. Wij hopen," dat deze avond zal slagen en de onderlinge band verstrekt zal worden. Wat de overige punten, die ter tafel werden gebracht, betreft, hoopt het bestuur en in te slagen de goede weg te vinden en te houden. Hiervoor zal echter de volledige steun van de leden nodig zijn. Indien gij wensen hebt, brengt deze ter kennis van het bestuur. Mogelijk heeft de bespreking met de onderafdelingen reeds plaats gevonden en zo niet, dan zal deze zeer spoe dig plaats vinden en wij hopen, dat dit onderling con tact tot gunstige resultaten zal leiden. T. C. R. Op 24 Januari j.l. gingen wij naar Vondelingenplaat om T.S.B. te ontmoeten, dat ongeslagen op de bovenste plaats prijkt. Deze vereniging beschikt over een beroepstrainer, zodat wij ons geplaatst zagen tegenover een tegenstander, die verschillende voordelen had: betere conditie der spelers; plaatsen, schieten en positiezoeken een klasse beter dan bij ons. Niettegenstaande dat.hield Gusto in de eerste helft goed stand en maakte zelfs het eerste doelpunt (een krij gertje). Echter, de tegenpartij kwam er steeds beter in en voor de rust was de stand reeds 21. Na halftime hadden de gastheren het spel volledig in handen, zodat het einde kwam met 82. Zaterdag 14 Februari bonden we de strijd aan tegen Pieterman. Ondanks het feit, dat we in deze wedstrijd de steun van onze back Nooteboom moesten missen en het zeer zware terrein, dat het uiterste van ons uit houdingsvermogen vergde, werd door onze jongens, spe ciaal voor de rust, een behoorlijke partij gevoetbald. Zelfs waren wij voordurend in de aanval, waarbij onze buitenspelers Vinke en van Dijk menige gevaarlijke si tuatie voor het vijandelijk doel veroorzaakten. Had ons binnentrio in deze periode meer geschoten, wellicht was een doelpunt het resultaat geweest. Echter dient ver meld te worden, dat de keeper van Pieterman er goed het oog in had en op wonderlijke wijze een schot van onze linkshalf wist te stoppen. Na'de rust kwam Pieterman direct fel opzetten. Aanval na aanval werd opgebouwd en tenslotte moest onze kee per zwichten voor een prachtig diagonaal schot. Enigs zins gedeprimeerd lieten de onzen- zich hierop volkomen insluiten en ondanks het goede werk van onze verdedi ging, in 't bijzonder van de Ruiter, slaagden onze tegen standers er nogmaals in te doelpunten. Om zich van de zware druk te bevrijden werd hierna door onze backs op tactische wijze de buitenspelval op gezet. En met succes! Hierdoor aangemoedigd kwamen wij weer in het offen sief. Alle moeheid werd vergeten en met een verbeten wil streden onze jongens voor het zo zeer verdiende tegen- punt. In de stand kwam echter geen verandering meer en dus behaalden onze sportieve tegenstanders een zwaar bevochten, ietwat geflatteerde overwinning. Eveneens op 14 Februari speelde G.S.S. 2 tegen Excel sior M 4, welke wedstrijd met een 40 overwinning voor Excelsior eindigde.

Het Zeskant | 1948 | | pagina 8