OC I. H. C. KRUISWOORDRAADSEL Een der I.H.C. werven heeft onlangs in zijn firmanieuws een kruiswoordraadsel geplaatst, dat zóveel succes heeft gehad, dat de redacteuren besloten voor alle werven zo'n puzzlewedstrijd uit te schrijven. De oplossingen moet U zenden vóór 1 Juni a.s. aan de redacteuren bij Uw firma. Deze zijn: Werf Gusto: dhr. W. v. Schelven; Werf Conrad en Stork Hijsch: dhr. C. Baars; De Klop: dhr. C. v. d. Wiel; J. K. Smit: dhr. G. Biezeno en B. v. Duinen; L. Smit en Zoon: Mej. R. v. Dijk en dhr. J. Koutstaal; Verschure Co.: dhr. Th. v. d. Wijden. Er worden prijzen beschikbaar gesteld in de vorm van boekwerken of abonnementen op tijdschriften. U behoeft de puzzle niet uit te knippen (en Uw Zeskant te beschadigen), de oplossing kunt U inzenden op een velletje papier vermeldende de nummers horizontaal met de oplossing en de nummers verticaal met de oplossing. Horizontaal 1. als boven 6/31/64 een voor ons allen belangrijke organisatie 8. bekend wapen o.a. uit illegaliteit 12. gebied, waar veler gedachten heengaan 13. geelkoper 14. tegengestelde van „droge" 16. vaartuig podium aangebracht, tafels en banken opgesteld. Na 3 dagen werden op het slotfeest aan de kinderen nuttige geschenken uitgereikt, zoals schoenen, kleding enz. Chocolademelk en versnaperingen werden uitgereikt aan alle aanwezigen, kinderen en oudersdan zitten allen gezamelijk dooreen, arbeiders, beambten en directie. Na afloop worden de kinderen met begeleiders weer per trein naar huis gebracht, allen heel gelukkig met hun cadeaux. Dinsdag voor Kerstmis moest ik echter weer terug naar Holland, waar ik Woensdagavond met enorm veel drukte en gedrang in de treinen weer aankwam en in Roosen daal een monteur van de Machinefabriek ontmoette, waarmee ik verder de terugreis naar huis gemaakt heb. A. van Krimpen 17. kenteken van auto's uit Drente 18. werkstuksaanduiding in fabriek 24. staatshoofd van Perzië 26. persoonlijk voornaamwoord 27. plaats aan voormalige Zuiderzee 28. veel gebruikt tijdens het begin der Duitse bezetting 29. stil 32. gehakt varkensvlees 33. olie (Engels) 34. in 36. een flink man 38. natte moesson 40. betalen 42. kenteken van auto's uit Groningen 43. ingenieur 44. riviertje in Friesland 46. wordt op 1 Januari geschreven 47. Excellentie 48. overheidsbedrijf, dat niemand wil missen (afk.) 49. en dergelijke 50. Engels pond (afk.) 53. en andere 54. ophalen 65. landsverordening, privilege (16e en 17e eeuw) V erticaal 1. meisjesnaam 2. bekend verdelgingsmiddel van insecten 3. bovenste gedeelte van een ei 4. vergrotende trap van „veel" 5. boodschapper 7. taaie grondsoort 8. bevel 9. wicht 10. leuk knaagdiertje 11. wordt geschreven voor een onbekende naam 15. verenigde volkeren 19. voorgeschreven eetwijze 20. zijn nodig voor tariefwerk-bepaling 21. moeder (Fries) 22. plaatsnaam 23. ondier 25. werelddeel 30. product uit steenkool 35. niet gevuld 36. boksterm 37. als 44 horizontaal 39. ontkenning 41. reparatieplaatsen voor schepen 42. en (Engels) 45. groet 46. gebaar 51. vies, afkeuring 52. stad in Duitsland 54. binnen 55. nieuwsdienst (afk.) 56. ontstemde 57. reeds 58. stadsdeel van Londen (afk.) 59. rustend (predikant) 60. let wel 61. behoort meestal tot de eerste woorden, die kinderen kunnen zeggen 62. bezoeker van jeugdherberg (oudere) 63. civiel ingenieur Goed ingevuld geeft de buitenste rij hokjes (met uitzon dering van de bovenkant) een bekende naam. De mensen bestaan uit twee categorieën: zij die hun beste werk vandaag doen en het verder vergeten, en zij die beloven hun beste werk morgen te doen en het óók vergeten Niet in het grote ligt het goede, maar in het goedé ligt het grote. Vq 11. V» LAND /O Breng Uw theorieën in practijk voordatge ze verkon digt. (Inayath Khan).

Het Zeskant | 1948 | | pagina 5