VOOR ONZE TECHNICI EN BAZEN PERSONEELSVERENIGING 38 LEZING OVER SMEEROLIE Maandagavond 19 April j.l. hield de heer Snel, srneer- oliedeskundige van de Koninklijke Shell een lezing over „Smeeroliën en het ontstaan daarvan". De heer Snel, die zeer ter zake kundig was, hield zijn voordracht op een prettige onderhoudende wijze, waar door jong en oud, leerling en constructeur, allen vanaf het begin tot aan het einde der lezing de causeur met aandacht volgden. Wist U dat smeeroliegroeven uit de boze zijn? Wist U iets van de lange levensduur van de gedoopte oliën? Wist U dat vaseline geen vet en geen smeermiddel is? Ik zal niet trachten alle gestelde vragen hier weer te geven, doch met het aantippen van enkele vragen aan tonen, dat het verschillend terrein waarop oliën en vet ten gebruikt moeten worden, door de heer Snel duidelijk werd toegelicht. Wij danken hem voor het gebodene. Red. Op Donderdag 27 Mei a.s. zal de heer Snel een vervolg- lezing, verduidelijkt door films, houden voor onze tech nici en bazen. Daags na het verschijnen van dit blad kunnen zij daar voor toegangskaarten bij de afd. Personeel afhalen. DANKBETUIGING Geachte redactie en collega'shiermede dank ik U voor de zending boeken welke ik van U allen mocht ontvan gen, in het bijzonder de afd. Buitenbankwerkerijtevens bedankt voor de genoten belangstelling tijdens mijn ziekte. Hoogachtend R. Klaasse Met ingang van 3 Mei 1948 is door ons de heer J. H. de Wit bevorderd tot Onderbaas in de draaierij. Schiedam, 28 April 1948. De Directie. JUBILARISSEN Alweer tweei jubilarissen. Deze keer was het de heer P. Molenaar, die op 31 Maart j.l, de dag herdacht waar op hij vóór 40 jaar zijn intrede deed bij de Gusto. Jam mer dat we er niet bij kurinen zeggen hoeveel maal 40 nagels hij geklonken heeft, het zullen er wel aardig wat zijn. Drie dagen later, op 3 April, volgde de heer C. Krüze, ook al 40-jarige jubilaris. Behalve dat hij een goed aan- bouwer is, is hij nog van vele andere markten thuis en behoort zeker wel bij degenen die hun vrije tijd weten te besteden, U kunt 't hem zelf vragen. Wij hopen dat, na nog enkele jaren in ons midden te hebben gewerkt de beide jubilarissen van eèn welver diende rust onder Gods zegen zullen mogen genieten. GUSTO De lange tijd uitgestelde feestavond heeft dan eindelijk 17 April 1948 plaats gehad. De opkomst was bevredigend, doch niet daverend te noemen. Het bestuur had gehoopt, dat geen enkel lid verstek zou laten gaan. Wij veronder stellen, dat zij die niet gekomen zijn dringende redenen hadden. Laten we hopen dat een volgende keer de op komst beter zal zijn. Wat de avond betreft is ons gebleken, dat het gezel schap Chiel de Boer, ondanks de vermaardheid voor de radio, niet dat gebracht heeft wat ieder ervan ver wachtte. Maar al met al het gebodene werd wel gewaar deerd. Het gezellig samenzijn na het optreden van bovenge noemd gezelschap viel zeer in de smaak en is tot 2 uur de stemming uitstekend geweest. Over het geheel geno men hopen wij dat de onderlinge band tussen het per soneel verstevigd is en dat zij die nog geen deel uit maken van de Pers. Ver. thans als lid toetreden. Op bovengenoemde avond hebben wij tevens de aan dacht gevestigd op de bestaande onderafdelingen, t.w, schaken, bridge, voetbal en tennis. De afdelingen kunnen nog steeds nieuwe leden gebrui ken. Talm niet langer en geeft U op voor één of meer dezer afdelingen. Hierdoor willen wij de afd. secretarissen verzoeken voor regelmatige inzending van copie voor het Zeskant zorg te dragen. Laten wij de toegestane ruimte volledig benutten. Onze duim is nu eenmaal niet van duimdrop en maken wij geen verkeerde bieding, of zijn oorzaak van een straf schop, of offeren een pion inplaats van een dame, of maken een misslag, maar duiken dan onder net als de zwemploeg, die nog niet boven water is en daar zit geen muziek in want Gusto's strijkorkest speelt nog steeds niet de eerste viool. Wanneer zal dit weer gebeuren? T. C. R.

Het Zeskant | 1948 | | pagina 6