EXCURSIE van de leerlingenopleiding naar Verschure Hoogovens 39 Op Zaterdag 10 April j.l. maakte de leerlingopleiding van Werf Gusto een excursie naar Verschure in Amster dam en het Hoogovenbedrijf te IJmuiden. Over deze excursie hebben een aantal leerlingen hun indruk op het papier vastgelegd. Uit deze indrukken lichten wij en kele fragmenten, die hieronder volgen: „Na een lange voorbereiding was het zover dat we met de gezamelijke leerschool van alle afdelingen op excur sie zouden gaan en wel naar de Machinefabriek Ver schure en het Hoogovenbedrijf". A. Faland „In de vroege ochtend werd de Maasdijk als het ware veroverd door een regiment jonge-heren. In een hevige stormloop werd de bus genomen". H. Meijdam „Na afloop werden wij verrast op koffie met gebak wat door ons zeer op prijs werd gesteld". J. J. Lemson „De stemming was er direct in, dank zij de medewer king van enige jongens die op hun mondharmonica's enige nummers jazzmuziek weggaven dat door de swing- palen uit volle borst werd meegezongen". C. v. Walsum „Eén onzer draaiers verraste ons met een voordracht, welke hij op sublieme wijze voordroeg". H. Meijdam „Na een vlot verlopen reis, met een door de mistbanken doorbrekende zon, kwamen wij ongeveer om 10 uur in Amsterdam aan". C. E. M. Hengst „Ook foto's moesten er genomen worden, kleintjes voor op, even wachten, Juffr. Heijnen hoort ook bij de jon gens, vooral bij de kleintjes". P. v. Heest „Te Velzen aangekomen werden we in groepen van 20 man ingedeeld. We gingen eerst naar de cokesovens welke in kamers waren onderverdeeld. Toen we daar kwamen werd de inhoud van zo'n kamer in een wagon geduwd. Toen de kamer leeg was, reed men de wagon onder een koeltoren waar de cokes werd gekoeld. Dat koelen duurde plm. 3 minuten. Dan reed de wagon terug en stortte de cokes in een loopgraaf, waar het dan ver der in de buitenlucht moest afkoelen", N. F. M. Stapels „Wij werden in groepen rondgeleid in de fabriek, waar wij ook veel gezien hebben, maar lang niet alles, want de tijd ontbrak". J. J. Lemson „Wat de machinefabriek aangaat was deze erg klein, alles dicht in elkaar en boven de machines kunstlicht". P. Bleecke „Alleen sloegen we stijl achterover van de jofele leer school". H. Meijdam „Hierna zijn we naar het tehuis voor hongerige jongens gegaan waar we met heerlijke gerechten werden ont haald. We waren bang dat we nog enige jongens door de deur heen moesten drukken na zo'n geweldig diner, maar dat bleek gelukkig niet nodig", P. v. Heest J. Kerdel ,,'s Middags om half twee vertrokken we naar Velzen waar wij in het Hoogovenbedrijf zeer veel gezien hebben, waarvan wij eerst niet veel wisten. Er was daar zoveel te zien dat de tijd voorbij was eer wij er erg in hadden". J. J. Lemson „Bij Verschure in Amsterdam werden wij hartelijk ont vangen door de hoofdleraar van de leerschool". Geen ondertekening

Het Zeskant | 1948 | | pagina 7