RUZIE OP DE WERF MUSEUMBEZOEK „BEATI" VOETBAL SCHAKEN geduid met X Delen we nu X op de afgelegde weg per sec., n.l. 300.000 km, dan hebben we het aantal periodes per sec., wat we aanduiden met Hertz. Radiogolven dringen door alle stoffen heen, echter door metalen zeer moeilijk (Radargolven worden b.v. tegen metalen teruggekaatst). Wil de vraagsteller iets meer van „aethergolven" weten, of had hij zich de behandeling van een ander deel uit het radiogebied voorgesteld, dan willen wij dat gaarne van hem vernemen, om, zo mogelijk, aan zijn verzoek te kunnen voldoen. Op 16 Mei j.I., Ie Pinksterdag, heeft „Beati" een bezoek gebracht aan Museum Boymans, alwaar een tentoonstel ling werd gehouden van Marius Richters. Gedurende ongeveer 2% uur is dit werk door de leden, bijgestaan door onze technicus op dit gebied, de heer Spetter, onder de loupe genomen. Over het algemeen vonden de schetsen meer waardering dan het schilderwerk, alhoewel er werken bij waren, die zeker bewondering afdwongen. Het tentoongestelde was veel omvattend, zowel landschap, portret en portretgroe pen waren rijkelijk vertegenwoordigd. Noemen we o.a. de groep „Arnte mensen" en zelfportret met hand op de mond en niet te vergeten „de bespotting van Christus" en van het landschap schilderen „de Bran- daris" en Zonsopgang op het land, dan zag men toch wel stukken waar veel van te leren was. De vaste hand, het prachtig perspectief, vaak door een enkele lijn verkregen, de tegenstelling van helle naast sombere kleuren, gaf het werk een bijzonder karakter. Richters heeft een eigen visie, welke hem een vooraan- staanda plaats in de kunst geeft. Als men echter zijn stillevens naast de landschappen plaatst krijgt men toch een geheel verschillende indruk. Zijn landschappen hel en sterk contrasterend, de stil levens daartegenover zijn veel rustiger, ik zou haast zeg gen in fijnere toonaard geschilderd, b.v. „Aardappelen 400.per mud" en „Stokvis met Keulse Pot", hoewel zeer kleurrijk, deed het geheel rustig aan. Na afloop hebben we gezellig onder elkaar een kopje kof fie gedronken en heerste er onder het gezelschap, waar onder tot ons genoegen ook een tweetal dames waren, weer een echte prettige „BeatF'-stemming. Al met al een leerrijke en ook gezellige dag. K. V. Kees en Arie waren vrienden, dikke vrienden. Nu is 't uit. Helemaal uit. Hoe het kwam? In het gezin van Kees had een blijde gebeurte nis plaats gevonden en de jonge vader, zich er nog niet van bewust hoe moeilijk het is om kroost op te voeden tot mens, liet scheutig zijn tabaks doos rondgaan. Niet voor 'n gewoon sjekkie, maar een dubbele. Twee vloeitjes mocht je met de gomrand aan elkaar plakken en zo een dubbel-dikke rollen. Arie, hoewel behept met een mond om alles te begapen, was deze uitbundigheid toch wat te bar. Hij wilde be scheiden zijn en rolde zich drie gewone sigaretten. Toen was bij Kees de boot aan. Jij gulzige schrokker, zie je niet dat die tabaksdoos toch al zo leeg is en dat bietsers mij feliciteren, die mij anders niet aankijken. En nu draai je jezelf er drie terwijl je maar een dub bele mocht nemen. Mooie vriend ben jij. Van het ene woord kwam het andere, de jonge vader vond eindelijk een gelegenheid zijn zo opgekropt ge moed te luchten en Arie verdedigde zich heftig. Maar zij kwamen er niet uit, integendeel zij bleven er bijna in, tot vermaak van de omstanders. Maar zo kan het niet blijven. Eén van beide moet wor den overtuigd van zijn ongelijk, anders blijven zij mok ken tot schade van de goede geest in ons bedrijf. Daarom vragen wij Uw médewerking door het inzenden van een goede verantwoorde oplossing aan de afd. Per soneel, opdat de partij, die werkelijk ongelijk heeft, daarvan overtuigd kan worden. Gelukkig zijn beide wel zoveel kerel, dat zij een gemaakte fout willen inzien en ongelijk bekennen. Dan is de vrede weer hersteld en kunnen die twee weer vrienden worden. De beste oplossing wordt in het volgende „Zeskant" opgenomen. Fantasia. Op Vrijdag 21 Mei j.I. speelde ons Gusto-jeugdelftal een partijtje voetbal tegen dat van de Mantelfabriek „Schie* dam" en.het verloor met 60. Dat verliezen was bijzaak, gezien de manier waarop onze jongens zich geweerd hebben tegenover de grotere en meer geoefende tegenstanders. Hun volharding tot het laatste, hun team-geest en hun optimisme voor een vol gende wedstrijd, maakten dat verliezen dubbel en dwars goed, was louter winst. Jongens, dit was jullie eerste wedstrijd. Hou vol! Een volgende keer een beetje beter en uiteindelijk zullen ook jullie 't zoet der overwinning smaken. Vergeet echter nooit, ook niet in andere omstandigheden van het leven, dat men beter ridderlijk kan verliezen, dan op een un faire manier overwinnen! Op 5 en 6 Mei j.I. deden 3 leden van onze schaakver eniging mede aan een schaaktournooi in Vlaardingen. Ieder van onze leden wist in zijn groep een eerste prijs te bemachtigen terwijl I lid een extra prijs toegewezen kreeg voor de kortste partij. De strijd om de Verschure-wisselbeker. Zaterdag 22 Mei j.I. heeft de eerste ontmoeting om deze wisselprijs plaats gevonden tussen 30 schakers van Gusto en Verschure. Deze wisselbeker is door de directie van Scheepswerf en Machinefabriek Verschure en Co. te Amsterdam be schikbaar gesteld en moet driemaal achtereen of vijfmaal in totaal gewonnen worden. Voor de werf, welke deze keer de beker zou winnen, was door de directie van Verschure nog een herinne- ringsprijs toegevoegd. Van onze directie, waarvan de Heer H. Smulders door zijn aanwezigheid blijk gaf van belangstelling, hebben wij de toezegging gehad, dat de herinneringsprijs voor de volgende ontmoeting door de Werf Gusto geschonken zal worden. Ook deze ontmoeting kenmerkte zich weer door de ge zellige en sportieve, sfeer waarin ook de beide vorige ontmoetingen plaats vonden. De Heren van Verschure hebben deze keer de beker weer mede naar huis kunnen nemen, daar zij van ons gewonnen hebben met 1614. Hgren schakers van de Gusto. Dit is de tweede maal, dat wij van Verschure verliezen. Dat behoeft echter niet. Scherpt U voor de strijd, die in het najaar te Amster dam zal plaats vinden. 48 Copyright 1947, I.IJ.C. Den Haag, Holland. Overneming van artikelen slechts na schriftelijke toestemming geoorloofd. Druk en ontwerp Holdert Ca. N.V., Amsterdam

Het Zeskant | 1948 | | pagina 8