„RUZIE OP, DE WERF" Op Zaterdag, 19 Juni, herdacht de Heer A. M. Aalsma, aanbouwer constructiewerker, de dag, dat hij vóór 40 jaren bij het bedrijf in dienst trad. In afwijking van het tot dusver gevolgde gebruik was de Heer Aalsma de eerste, die door de Directie weer op de dag zelf van het jubileum, werd gehuldigd. Dit wordt zeer op prijs gesteld. Op Vrijdagavond werd de jubilaris door chefs en colle ga's gehuldigd en toegesproken en had hij enige mooie geschenken in ontvangst te nemen. De volgende dag om 10 uur werd de jubilaris met zijn vrouw in de directiekamer ontvangen. Wij hopen dat deze dagen een prettige en blijvende her innering voor de Heer Aalsma zullen zijn en de bekro ning van 40 jaren trouwe, bescheiden en onafgebroken plichtsbetrachting. Het grote gevaar, dat door ronddraaiende assen kan wor den veroorzaakt, wordt nog veel te weinig ingezien. Dit is wel verklaarbaar, omdat immers vliegwielen en riemschijven b.v. een veel duidelijker taal spreken, dan de onschuldig uitziende assen. Vergeet echter nooit, dat ook niet geroeste, gladde assen in staat zijn om kledingstukken te grijpen. „Hoe is dat nu mogelijk", vraagt men zich dan na zo'n ongeluk af. De ervaring heeft geleerd, dat dergelijke ongevallen voorkomen en meestal met dodelijke afloop. Waarschuw daarom Uw medearbeiders, die zich van dit gevaar nog niet bewust zijn. Het is Uw plicht! D. STICHTING 1940 - 1945 Het vrijwillig afgestane uurloon van arbeiders, bazen en kantoorpersoneel heeft een bedrag van 1064.75 opge bracht. De Directie heeft een gelijk bedrag beschikbaar gesteld, zodat kon worden overgemaakt ƒ2129.50. Het stukje in het „Zeskant" van Juni heeft niet veel fantasie bij de lezers opgewekt. Het aantal inzendingen, welke een oplossing van de kwestie zouden geven, viel bar tegen. Durven onze lezers niet naar de pen te grij pen? Men denkt geloof ik te gauw „dat kan ik niet." Wat geeft het of het ingezondene al dan niet mooi is ge steld of geschreven? Daar gaat het toch niet om! Hoofdzaak is de inhoud. Jongens, een volgende keer beter! Hieronder volgt dan de oplossing van de ruzie, zoals de Heer „Nuchterling" deze zag. Kees had m.i. ongelijk, want een sjekkie van een dubbel vloeitje bevat meer tabak, dan drie gewone sjekkie's. Arie, die zich enkel verdedigde en niet terugschold, zal dit vermoedelijk wel ongeveer geweten hebben, trachtte Kees hiervan te overtuigen en was werkelijk beschei'den. Tweede grove fout was, dat Kees zich door zijn woede mee liet slepen en maar raak schold. Derde fout, had Kees niet gescholden, doch het enkel bij een terechtwijzing gelaten, dan zou dit nog niet goed ge weest zijn, want een goede vriend wijst men niet terecht in het bijzijn van publiek. Vierde fout, „en dat bietsers mij feliciteren", dit gezeg de had hij niet mogen lanceren, daar er van de omstan ders toch zeker het merendeel-Kees goed gezind was en die zich nu daardoor gekrenkt voelen. Dus Kees, geef Arie een poot, en alles is weer oké! Berekening inhoud sjekkie's. Een vloeitje zonder plakrand is ongeveer: 70 x 35, dus twee vloeitjes 70 x 70 314/7000/22.29, is de middel lijn gedeeld door 2 11.145 de straal, dus 11.145 x 11.145 x 3.14 389 mm2 3.89 cm2, maal de lengte 7 x 3.89 27.23 cm3, is de inhoud van een dubbele sigaret. 3.14 delen op 35 mm. 11.14 2 5.57 5.57 x 5.57 31, 31 x 3.14 97.34 mm2 0.97 cm2 x 7 6.79 cm3 1 sigaret. 3 x 6.79 20.37 cm3 inhoud 3 sigaretten. DANKBETUIGING Ondergetekende betuigt, mede namens zijn vrouw, harte lijk dank aan Directie, Bazen en Collega's voor de be toonde belangstelling en medeleven, bij zijn 40-jarig jubileum ondervonden. A. M. Aalsma.

Het Zeskant | 1948 | | pagina 14