WIST U „GUST O" TEWATERLATING sh.i-U%*. Tub 64 -- -- WANDELSPORT. VERENIGING Op Vrijdag, 4 Juni jl., is op initiatief van de Heer v. Willigen (Afd. Staalbouw) bovenge noemde Afd. der Perso neelsvereniging opgericht toet II leden en wan neer U dit nummer van het „Zeskant" leest, zijn de eerste marsen (de avondvierdaagse van 16- 17-18 en 19 Juni) reeds achter de rug. In het volgend nummer zal ik. schrijven hoe ons die marsen zijn beko- Sinds de oprichting hebben zich weer 3 personen als lid opgegeven. Natuurlijk nog niet genoeg. Wij hopen dat er zich meerdere personen op zullen geven, zodat wij een afdeling krijgen, die zal uitblinken tijdens de mar sen welke nog dit jaar en volgende jaren gehouden zul len worden. Wanneer U dus dit berichtje leest, aarzel dan niet lan ger. Zeg niet bij Uzelf: „Ik ben geen wandelaar," maar geef U toch op als lid. De contributie is zeer laag gesteld, vermoedelijk op 35 cent per maand, dus niet te zwaar. Leest U even het gedichtje van onze caricatuurtekenaar, dan krijgt U vanzelf zin om ook mee te gaan wandelen. U kunt zich aanmelden bij de onderstaande personen: Van Willigen, Afd. Staalbouw. A. Been, Afd. Loonadministratie. Mej. R. v. Gent, Afd. Correspondentie. A. Been, secr. Als je met een kromme bochel heel de week te zitten zit, is je boddy als een wingerd krom gegroeid en nooit eens fit. Ja dan moet je handelen en eens heerlijk wandelen. Niet een straatje met een bus met een blokje saampjes om, maar een tocht vol adem stoten flink geschoeid achter de trom. Lucht langs je amandelen heerlijk stevig wandelen. Recht van leden, strak van benen met een jodel en een lied door het landschap en den polder, heerlijker bestaat er niet. Zo je lijf behandelen, doet alleen het wandelen. Op Zaterdag, 17 Juli a.s., 's middags 2 uur, zal de hop perzuiger CO 32 van stapel lopen. Alle personeelsleden met hun gezinsleden worden in de gelegenheid gesteld hierbij tegenwoordig te zijn. Als bewijs van toegang geldt het loonzakje. Kinderen zonder geleide worden niet toegelaten. De werfpoort wordt om 1.30 uur n.m. geopend. werF 6U&TQ,, dat in de Verenigde Staten van Amerika de sociale ver zekering nagenoeg ontbreekt. In Nederland en ook vrijwel in geheel West Europa is iedereen van de noodzaak en de economische betekenis van de sociale verzekering overtuigd. Het doet dan ook vreemd aan te lezen, dat in de vooruitstrevende Ver enigde Staten, zulks niet het geval blijkt. dat in de wereldscheepsbouw Nederland de vierde plaats bezet. dat vroeger de wereld aan Amerika verdiende, Amerika thans verdient aan de rest van de wereld. Het kan verkeren dat niet verwacht moet worden, dat door het Marshall plan de gulle overvloed voor de deur staat. De Marshallhulp dient niet om ons te verwarmen aan een kort strovuurof onszelf te bedriegen met een al te tijdelijke schijnwelvaart. Nog staan we voor een lange, vermoeiende weg van hard en zwaar werken, van strikte soberheid Met de Marshallhulp zullen wij onze productie, de enige werkelijke bron van welvaart, in staag stijgend tempo opvoeren. Naarstig en onafgebroken arbeidend, bescheiden levend Zo sprak de Regeringsvoorlichtingsdienst. „Beati", de bekende schildersclub van de Werf Gusto, komt ook dit jaar weer met een tentoonstelling van wer ken der leden voor het voetlicht. En zij, die eenmaal de tentoonstelling in vorige jaren bezochten, komen stellig weer kijken! De regeling is gelijk aan die van vorig jaar: entree gratis, iedere bezoeker ontvangt een gratis lot, waarmee hij één der diverse schilderijen, die beschikbaar zijn ge steld, kan winnen. Kortom, wij bekluiven Uw portemonnaie niet. Wij vragen alleen een weinig belangstelling voor het streven der vereniging en dat is: vriendschap, naasten liefde, verheffing van de geest, met als middel schil deren En we schilderen! Vraag het aan de insiders en ze zullen het beamen. Als „Beati" exposeert, gaat iedereen vast kijken. De leraar de Heer Spetter, komt ook weer uit met eigen werk. Aquarium-liefhebbers kunnen „levende" schilderijen bezichtigen, enz. Er zal heel wat te zien zijn. Een jury zal gevormd worden om de prijskampers de eer te schen ken, welke hun toekomt na een jaar van hard werken. Wij verwachten veel kijkers U ook Slikkerveerders en, laten we hopen, dat de I.H.fc. Vennoten niet zullen ontbreken en eveneens van hun belangstelling zullen blijk geven. De tentoonstelling zal plaats vinden van 16 tot 18 Juli a.s., dus Vrijdag, Zaterdag en Zondag. Op Vrijdag en Zaterdag zal zij geopend zijn na werktijd en op Zondag van 10 uur v.m. tot 5 uur n.m. Wij verwachten U allen! Vorig jaar telden we 1500 bezoekers. Het moeten er nu 3000 zijn! De Voorzitter. Copyright 1948, I.H.C. Den Haag, Holland. Overneming van artikelen slechts na'schriftelijke toestemming geoorloofd. Druk en ontwerp Holdert Co. N.V„ Amsterdam

Het Zeskant | 1948 | | pagina 16