VAN DE BOUWPLAATS BOLLÈNE Als ik deze brief schrijf is het Zondagmiddag, een dag, waarop hamer en verder gereedschap rusten. De baggermolens, waaraan U allen medewerkt, beginnen al vorm te krijgen. Het is hier ondertussen een echte scheepswerf geworden met al het lawaai van klinkhamers enz. 3 Amerikaanse pontons en 2 baggermolens in aanbouw is voor een normale werf een behoorlijk stuk werk, laat staat hier tussen de bergen. De meeste mensen hier hebben nog nooit iets dergelijks gezien, nog minder aan dergelijke objecten gewerkt. Wij, die de montage uitvoeren, zijn trots op ons werk. Maar niet minder trots kunt U zijn, die zo'n stuk werk uitdenkt en maakt. Het is voor ons precies een mecano- doos, zo sluit alles op en in elkander. Het is voor U dubbel moeilijk om te controleren of alles wel precies klopt en past, daar in Holland niets van tevo ren gemonteerd wordt, tenminste niet wat de casco's be treft. Het is daarom niet alleen, dat wij uit het oogpunt van reclame een bord van de I.H.C. op ons kantoor op de bouwplaats plaatsen, maar dit is tevens een bewijs van datgene waartoe wij gezamenlijk in staat zijn. De montage van het constructiewerk moet nog begonnet worden, daar dit nog niet hier is aangekomen, maar wij twijfelen er niet aan of ook dat zal een visitekaartje zijn van de I.H.C. Wel is hier een groot gebrek aan alle onmogelijke dingen want dikwijls houden wij ons hart vast als alle zes las wagens tegelijk in bedrijf zijn. Want als men weet, dat de toevoerkabel berekend is op hoogstens 3 stuks, dan begrijpt U wel Wat het zeggen wil het dubbele daarvan te verlangen, maar tot nog toe gaat het, dus houden zo. De kranen op rupsbanden, waarmede b.v. een grote huid plaat opgehesen wordt, staat je wel vriendelijk „bonjour" toe te knikken en een kraan op luchtbanden moet ook wel eens dienst doen als pers om over de kromgebogen onderdelen te rijden, maar dat mag niet hinderen. Begin Mei hopen wij de eerste 3 pontons tewater te laten; de sleden daarvoor worden reeds gelegd. Een kleine proef hebben wij reeds voor ons zelf genomen om 1 ponton 4 meter te versleden en met succes! Als lier hadden wij een „Tournadozer" van stal gehaald. Dat is een monster op luchtbanden. De banden hebben een diam. van 1600 en zijn 600 mm breed. Als zo'n ding begint te trekken moet het buigen ofnu ja U weet wel. Dat versleden van het ponion was nodig om de bouw put 5 meter kleiner te kunnen maken. Als alles gaat vol gens het plan, gaat de eerste molen begin of half Juli tewater. En dan hoop ik U in een volgende brief te kun nen melden, dat de tewaterlating met goed gevolg heeft plaats gevonden. Allen gegroet. P. C. van Diepen. (Bovenstaand artikel kon niet meer in ons vorig nummer worden opgenomen. Inmiddels ontvingen wij enkele foto's van de montage en de tewaterlating, die wij hierbij af drukken).

Het Zeskant | 1948 | | pagina 8