PUNTLASMACHINES Wist U dat ZIEKTEWET jy&i&P'fCas* 'wkiém m WERF GUSTO ïl&MA A, F, SMULDERS SCHIEDAM rzL&mot* 69Ö3Ö i,«NgN> FÖÜTRSKÊHfWtS M Waarschijnlijk niet! En toch worden zo nu en dan nog wel eens van dergelijke briefjes verzonden. Het betreft meestal de zogenaamde „lopende patiënten". Zij krijgen van de fabrieksarts of via de leken-controleur de opdracht om op een bepaald tijdstip in de verbandkamer te komen. Ma.ar.Ja, er zijn zoveel „maren". Het kan voorko men, dat de patiënt door zijn ziekte niet in staat is te komen. Dan dient hij daarvan echter bericht te geven. Een mondelinge boodschap of een telefoontje aan de Sociale Afdeling is voldoende. Anders een briefkaart zenden. Veel behoeft er niet op te staan. Als de patiënt schrijft: „Ik lig te bed en kan dus niet in de Verband- kamer komen", dan weet de Sociale Afdeling voldoende. Blijft men echter zonder geldige reden en zonder bericht te zenden weg, dan kan men er zeker van zijn een dag later een briefje te ontvangen, zoals hierboven is afge drukt. Wie niet op 't vastgestelde uur verschijnt en geen mededeling van verhindering zendt, onttrekt zich daar mee aan de controle, met als gevolg: geen ziekengeld. Er hebben zich gevallen voorgedaan, dat een „lopend pa tiënt" Zondagsmiddags wél naar een voetbalwedstrijd kon lopen, maar Maandagmiddags niet naar de verband- kamer. Toch geloven we niet, dat de inspanning van die Zondag te groot is geweest. De man liep dus Zondag wél en Maandag niet. Maar Dinsdag liep de postbode met dat beruchte briefje naar 's mans huis. Is er nu een zeer bijzondere reden, waarom de patiënt niet kon komen en ook geen bericht kon zenden (maar dat zijn natuurlijk uitzonderingsgevallen) dan kan de be trokkene er nog wel eens over komen spreken, maar dan moet er toch wel iets bijzonders aan de hand zijn. Denk nu echter niet: „Daar zal ik me dan wel handig uitpra ten", want ieder geval wordt precies onderzocht en men moet. „goeie papieren" hebben om dat briefje U weet wel ongedaan gemaakt te krijgen. Dat geval van de voetbal-liefhebber geeft ons nog aan leiding tot een algemene opmerking. Het is duidelijk, dat deze Zondags-wandelaar er, wat men noemt „de boter uit wilde braden". Laat men echter niet vergeten, dat dergelijke mensen de gunstige regelingen voor de grote massa in gevaar brengen. Maakt men mis bruik van gunstige regelingen, dan maakt men zich schul dig aan de afbraak van de sociale voorzieningen. En er is toch wel zoveel kameraadschap en solidariteitsgevoel, dat men elkaar dat niet aandoet? Denk er dus om: op tijd zich melden; op tijd in de ver- bandkamer komen; doktersbezoek niet langer laten du ren dan strikt nodig is en vóóraf een doktersbriefje ha len bij de Sociale Afdeling. De geachte schrijver van het ingezonden stuk over punt- lasmachines wordt medegedeeld, dat zijn mening door de bedrijfsleiding in grote trekken wordt gedeeld. Er zijn echter onder de huidige omstandigheden nogal wat moei lijkheden te overwinnen, alvorens een wéns in vervulling kan gaan. Red. er dezer dagen voor het eerst na de oorlog weer een schip van stapel is gelopen te Palembang? Het betrof hier een tongkang (grote laadprauw), welke de eerste is van een serie van 6 stuks, die door de B.P.M. werden be steld. Voorts is er een houten motorboot voor de politie in aan bouw, terwijl besprekingen worden gevoerd voor de bouw van andere schepen. In totaal zijn momenteel 5 hellingen in bedrijf, terwijl er drie worden afgebouwd. Ec. Voorl. ,.,.er in 1948 veel minder haring is gevangen dan in 1947? Tot 3 Juli bedroeg de totale aanvoer in onze vis sershavens 55.488 kantjes tegen 123.912 kantjes in 1947. Dus een achterstand van 68.424 kantjes. ....de Verenigde Staten van N. Amerika met een pro ductie van 77 millioen ton in 1947 aan de spits staan van de Staalproducerende landen? De Sowjet-Unie met een productie van 21.8 millioen ton komt op de 2e plaats en Groot-Brittannië op de 3e plaats met een pro ductie van 12.9 millioen ton. Zoudt U het leuk vinden, zo'n briefje te ontvangen?

Het Zeskant | 1948 | | pagina 6