HISTORISCH VAN DE LEERSCHOOL KERNVERKIEZING MEDEDELING Een zeer goed vakman op Gusto' werf, Moest flenzen hebben gemerkt met verf. Die waren, wist hij, zoals t' behoort, In magazijn Pijl, vlak bij de poort. Pos 6 en 7 vroeg hij één der cheffen, Die zijn hier niet, zei deze effen. De flenzen, worden,, dat is de lijn, Gestuurd naar Waardenburgs magazijn. De man keek sip bij dit vertellen, Men bood hem aan om op te bellen. Hij vond 't sportief, maar 't viel niet mee. Hij wist wel wat ie liever dee. Een tank, een schip, zijn wekelijks loon, Behandelt hij liever, dan de telefoon. Hij nam de haak en draaide snel, Negen en vijftig, dat wist hij wel. Hij sprak, hallo, pos 6 en. 7, Hier zijn ze niet, geef jij ze even, Wat zeg je? hoe groot en welke maat? Nu komt het waar het hier om gaat! Legt snel de haak neer en met zijn handen, Wijst hij aan in diverse standen. Pakt vlug de haak op en praat dan snel Zo groot, ja, ja je snapt mij wel. De man belt af en vond het fijn, Zijn flenzen waren in 't mazagijn. En denkt 'k paste goed op mijn tellen, Hét valt best mee, zo even bellen. Van de leerschool? zult U zeggen. Ja zeker van de leer school! Wij zijn het nieuwe jaar met volle energie begon nen. Wij zijn allen jong en wij hebben ons dan ook voor genomen 1949 eens anders te beginnen dan wij tot nu toe gedaan hebben, omdat wij ons bewust geworden zijn van de plicht, welke op ons rust in de maatschappij. Dit in- «icht hebben wij te danken aan de goede leiding van onze leermeester en aan zijn opbouwende critiek. Wij zijn daar dankbaar voor en zullen ook medewerken om de idealen, die onze leermeester koestert, te helpen ver wezenlijken, want dit is voor ons eigen welzijn. Wij wil len ons een goede plaats veroveren in de maatschappij en het middel daartoe is de leerschool. Wij, jongeren, stellen vertrouwen, in de leiding, want die weet wat goed voor ons is. En wij hopen allen, dat 1949 voor ons een jaar van grote betekenis zal worden. Namens de leerschool J. Kerdel. Na de goedkeuring van het Kernreglement door de Vak- raad v. d. Metaalnijverheid werden op Zaterdag 18 De cember 1948, in vier afdelingen, n.l. in de afd. Bankwer kersbuiten, Magazijn en wakers, electr. lassers en Constr. werkers en smeden, waarin tegencandidaten tegen de door de samenwerkende vakorganisaties voorgestelde candidaten werden gesteld, verkiezingen gehouden. Het resultaat was als volgt: Afd. Bankwerkers buiten: Aantal uitgebrachte geldige stemmen 33. Hiervan werden 22 stemmen uitgebracht op de heer G. v. d. Schee, die dus gekozen werd. Afd. Magazijn wakers. Aantal uitgebrachte geldige stemmen 24. Hiervan wer den 19 stemmen uitgebracht op de heer R. Kop, die werd gekozen. Afd. Elec. lassers. Aantal uitgebrachte geldige stemmen 34. Hiervan wer den 25 stemmen uitgebracht op de heer B. Muilwijk, die werd gekozen. Afd. Constr. werkers en smeden. Aantal uitgebrachte geldige stemmen 66. Hiervan werden 38 stemmen uitgebracht öp de heer W. v. d. Poel, die werd gekozen. De nieuw gekozen Kern is thans als volgt samengesteld Bankwerkerij - binnen: J. Pordon. Bankwerkerij - buiten: G. v. d. Schee. DraaierijL. Zwanenburg. Gieterij: P. C. J. Godée. Sjouwers alg. dienst: L. de Ruiter. Magazijnpers. en wakers: R. Kop. Timmerlieden: J. C. Verkade. Modelmakers: P. Groeneweg. Hout en scheepsmakers: H. v. Looil. Schilders: J. M. F. Waterreus. IJzerwerkers - buiten: A. Boomert. IJzerwèrkers - binnen: G. Meijers. Electr. lassers:-B: Muilwijk. Branders - Aut„ lassers: W. de Water. Constr. werkers - smeden: W. v. d. Poel. Luchtploeg: W. de Haas. Koperslagers: J. Broekmeijer. Electriciens en Kraanrijders: W. Trömer. Op 28 December 1948 werd de nieuw gekozen Kern geïn stalleerd door Mr. H. Smulders. Deze lichtte een woord van welkom tot de nieuw gekozenen. Hij wijst op de moeilijke en verantwoordelijke taak van de Kern, een taak, die veel takt vereist. Het fungeren als schakel tus sen de arbeiders en de directie is niet gemakkelijk. Hij hoopt dat de samenwerking met de nieuwe Kern even prettig zal zijn als deze was met de afgetredene. De Directie zal trachten dit te stimuleren. Hij dankt vervol gens de twee aftredende Kernleden voor het werk, dat zij hebben gedaan in het belang van de arbeiders en van het bedrijf. Met het nieuw te kiezen dagelijks bestuur hoopt hij goed te kunnen samenwerken. De heer Meijers, aftredend voorzitter van de Kern, dankte Mr. H. Smulders voor zijn vriendelijke woorden en voor de prettige samenwerking door het aftredende bestuur ondervonden. Wij hadden wel eens verschil van mening, zegt hij, maar het is bij kleine zaken gebleven. Hij hoopt dat ook die kleine zaken in de toekomst bevredigend zul len verlopen. Hij geeft Mr. Smulders de verzekering, dat de Kern op een goede samenwerking met de directie prijs stelt en zij heus niet eenzijdig de belangen der arbeiders zal behartigen, maar tevens die van het bedrijf. Ook richt hij enige woorden van dank tot de aftredenden. In deze vergadering werd vervolgens overgegaan tot het verkiezen van een nieuw dagelijks bestuur. Het oude be stuur, bestaande uit de heren Meijers, Verkade en Boo mert werd herkozen. De spreekuren van de Sociale Verzorgster, Mej. Heijnen, zijn: Dinsdag van 911 uur en Vrijdag van 911 uur.

Het Zeskant | 1949 | | pagina 7