Het zeurige ochtendlied Wist U dat HET ZESKANT -j jL <i X Wanneer men een stropketting gebruikt, hang deze dan nooit met de peerschalm einden in een klauwketting, maar gebruik daarvoor 'n haken ketting. Het afgelopen jaar bracht ons veel oogontstekingen ont staan door eigen schuld. IS vy O O Zk-Jt-, o^e.11, L s CehWfc^cL Laten wij in ons eigen belang mede werken dit cijfer weer omlaag te brengen, hoe? Door veilig te werken. Slijpen veroorzaakt een mooi vuurwerk maar is gevaar lijk. Gebruik, zoals het is voorgeschreven, een bril. IET Zfl AAR ZO Hij slaapt graag en lang (ja wie nu ook niet) Maar hij hij heeft een snurkers patent! Verder een sul hoor! een werker wel en een goedig, gezapige vent. Maar 's ochtends dan heeft ie iets raars en iets geks, dan heeft ie zijn ochtend complex. Hij jakkert dan hard, op de fiets naar de zaak, Dan is ie, stevast weer te laat! De mensen die kennen hem; daar gaat die snaak! Als hij dan weer rent door de straat. Ja, 's morgens dan doet ie wat raar en iets geks dan heeft ie zijn ochtend complex. Maar verder geen klagen, zijn werk doet ie goed. Geen reden om hem te ontslaan. Het is een vervelende morgengroet En zeker een smet op zijn naam. Die vrijer, die heeft zo iets vreemds, zo iets geks Hij lijdt aan een ochtend complex. Hij is toch normaal en zijn denken is safe Maar hij heeft zo een lastige plaag Hij doet het geregeld zolang als hij leeft Al doet ie 't heus zelf niet graag. O 's morgens dan is het iets raars en iets geks, Dan heeft hij zijn ochtend complex. Zijn naam staat geboekstaafd, zijn gang is bekend Als U soms zijn naam nog niet weet? Vraag dan, och U weet wel, die haastige vent, Die laat nog de Werf op reed. Dan zegt men, iets raars, ja U vindt dat wat gek, „De man met het ochtendgebrek". P. J. M. er in ons land 372.000 mensen gebruik hebben gemaakt van het consumenten-crediet en dat in totaal 157 mil- lioen crediet werd verleend? in sommige kringen in de Verenigde Staten een daling van de kosten van levensonderhoud met circa 10% ver wacht wordt tegen medio 1949? Vooral de landbouwprijzen zullen naar verwacht wordt, aanzienlijk teruglopen. Het Gusto-firmanieuws van „Het Zeskant" bedoelt te zijn de spreektrompet van alle medewerkers in kantoren en werkplaatsen. Jammer genoeg, is het nog ver van dit ideaal verwijderd. Hoe dit komt? Door gebrek aan medewerking van Uw kant, Gustianen! Uw redacteur spant zich in om „Het Zeskant" zo actueel en. leesbaar mogelijk te maken, wat op zichzelf al moei lijk is. Moeilijker, zoal niet onmogelijk, wordt het zonder Uw aller medewerking. En die zo nodige medewerking ontbreekt helaas nage noeg geheel. Het komt maar sporadisch voor, dat er iemand uit het bedrijf naar de pen grijpt om zijn ge dachten eens op papier te zetten. Als wij eens een blik werpen in andere bedrijfsbladen, waarin door medewerkers uit alle lagen van het perso neel bijdragen worden geleverd, dan moeten we tot onze schande bekennnen, dat er bij ons hieraan iets hapert. Dit kan en moet anders worden! Ieder van ons is best in staat eens iets te schrijven. Ieder beleeft wel eens iets, heeft liefhebberijen, kent wetens waardigheden of wil iets onder de aandacht brengen van anderen enz. enz Probeert het eens! Zeg nu niet: ik zou wel willen, maar ik kan het niet. Mooi behoeft het niet te zijn, op taal en stijl niet gelet te worden. Hoofdzaak is doen. Dus aan de slag mannen! H.| Copyright 1949, I.H.C. Den Haag, Holland. Overneming van artikelen slechts na schriftelijke toestemming geoorloofd. Druk en ontwerp Holdert Co. N.V., Amsterdam

Het Zeskant | 1949 | | pagina 8