VAN DE REDACTIE 6/1. H. C.\\ t\H0LLAND/0 Conrad-Stork Gusto De Klop J. K. Smit L. Smit Zoon Verschure Holland, Den Haag 3e Jaargang No 2 De lezers van ons Zeskant zouden we zo graag eens een kijkje in onze keuken, dit wil zeggen redactionele keuken, gunnen, om te laten zien, hoe al die artikeltjes gebrouwen worden en wat er allemaal te doen is voor een stukje naar de zetter ge zonden kan worden. Nemen we b.v. het verhaal over Grie kenland; dit is samengesteld door uit een aantal brieven, die de auteur naar huis zond, gedeelten over te nemen en aan elkaar te rijgen; soms lijkt het dan wel eens of er weinig ver band is tussen twee opeenvolgende zinnen, maar aan de an dere kant krijgt de lezer dan juist dat te lezen, wat interes sant is. Aan taal en stijl van de ontvangen bijdragen moet zo nu en dan wel eens gedokterd worden; ons probleem is echter om er zo weinig mogelijk aan te dokteren, we behoe ven geen kunstproducten te drukken, eenvoudige, ongekun stelde stukjes doen het het beste; kijk b.v. maar naar het reisverhaal van de kustvaarder, dat we van een onzer I.H.C.- ers, met zelfgemaakte foto's erbij, ontvingen. Als je zo, ge durende meer dan twee jaar, zesentwintig nummers van Het Zeskant hebt klaar gemaakt, zou je nog graag veel meer hier over willen vertellen, doch dat zullen we maar voor een vol gende keer bewaren. Bij het lezen van het vijfde vervolg in de reeks over tinbag- geren, doet U er goed aan nog even de vorige erbij te nemen, om beter het verband te zien. Wij hadden graag nog meer foto's bij deze artikelen-serie opgenomen, maar we hadden er geen plaats voor. Misschien dat we later nog eens wat losse foto's opnemen met een kort bijschrift erbij. De aanduiding CO 13 boven het artikel op blz. 13 betekent: centraal ordernummer 13; dit ter verduidelijking voor even tuele nieuwelingen in de gelederen der I.H.C. De eerste or dernummers werden geboekt vlak na de oorlog (de beroemde tinmolens), nu zijn we al een flink eind over de honderd heen, maar het boeken van nieuwe orders gaat niet meer zo snel als voorheen. Onze nieuwe rubriek, de vragenrubriek, ontbreekt niet op het appèl. Denkt U eraan, dat alle vragen gezonden moeten worden aan Uw firmaredacteur?

Het Zeskant | 1949 | | pagina 1