HULDIGING Hoe Pietje de werf ziet Het is Woensdagmiddag. Echt belabberd Hollands win terweer. Belabberd, zoals een Hollands schrijver het nog nooit heeft kunnen weergeven. Pietje zit daarom thuis en speelt met zijn mooie Me- canodoos, 2 plaatjes, 4 asjes, 6 stripjes en 12 boutjes. Bouwt, maar zijn werk vlot niet. Hij zucht: Was vader maar thuis, die kan alles maken. Was hij maar zoals vader! Een held in de ogen van z'n kind. Maar Pietjes vader is werkelijk een goede vader, met ere, en werkt op de Werf. Pietje houdt het niet laiiger uit en gaat, trots alle ver maningen van Moeder, naar buiten en worstelt even later door alle windvlagen heen in de richting van de Werf, waar hij zo'n mooi plaatsje heeft om de Werf te overzien. Dat waggelende locomotiefje, de hoge kranen trokken hem steeds aan. Net achter de schutting ligt een brug en dat alles kan vader maken uit z'n mooie Mecano-doos. Bij de schutting gekomen, kijkt hij eerst door z'n kijk gaatje. Fijn, hier voelt hij de wind niet zo en hoort hij weer het volle geluid van de Werf, waar hij al zo ver trouwd mee is. Hij hoort iemand luid schreeuwen, vloeken zelfs. Als hij het goed verstaat, had de kraanmachinst boven in de kraan om de khanden van de ander moeten den ken. Maar dat kon de man toch niet horen met zo'n wind! Pietje klom op de schutting, wou er het zijne van weten en zag een troepje mannen, waarvan er één nog stond te foeteren. Maarwas dat vader? Zó had hij hem nog nooit gehoord! Pietje viel van de schutting, tranen welden op in z n kinderogen en hij strompelde de richting naar huis Ontzettend veel is er de laatste decennia verbeterd op dit gebied, maar de laatste der Mohikanen is nog niet verdwenen. We hadden in Januari jl. wederom drie jubilarissen, n.l. de Heren G. Bakker, O. Lissenberg en J. H. v. Roey. De Heer G. Bakker, die het heuglijk feit herdacht, dat hij vóór 50 jaren, op 30 Januari 1899, in dienst trad, is le machine-steller geweest. Veel machines werden door hem gemaakt en gezegd kan worden, dat hetgeen onder zijn leiding tot stand kwam, goed functionneerde. Hij staat bekend als een goed collega, met wie het altijd prettig is samen te werken. De Heer O. Lissenberg trad in dienst op 21 Januari 1909. Hij vierde dus zijn 40-jarig jubileum. De grootste lof, die hem kan worden toegezwaaid is, dat hij steeds een uitstekend revolverdraaier was; wat van zijn bank kwam, was altijd keurig werk. De Heer J. H. v. Roey trad vóór 25 jaar, op 21 Januari 1924, in dienst. Hij toonde zich als draaier-kotteraar een uitstekend vakman. Hij is iemand met een vrolijk karak ter, die gaarne de zonnige zijde van alles ziet, een goed en prettig collega. Betrokkenen werden, zoals gebruikelijk, gehuldigd door de Directie en de collega's. Wij geloven wel, dat deze dagen als een prettige en blijvende herinnering voor hen zullen blijven leven. Zij vormden immers een bekroning voor een lange pe riode van trouwe, onafgebroken plichtsbetrachting. O. Lissenberg G. Bakker J. H. v. Roey

Het Zeskant | 1949 | | pagina 6