WETTStUK 8GESCH86VSN IDEAAL WEES ZUINIG OP HET HIJSWERK Schaf raad Voor 't kwaad Eer 't verder gaat. Leer te kunnen wat gij doet; Leer te willen, wat gij moet; Maar Uw wil en daad zij goed. i Copyright 1949, l.H.C. Den Haag, Holland. Overneming van artikelen slechts na schriftelijke toestemming geoorloofd, -r- Druk en ontwerp Holdert Co. N.V., Amsterdam^ Kort geleden zijn nieuwe voorschriften uitgereikt, die in acht genomen moeten worden door degenen, die door een ongeval worden getroffen. Hoewel de nieuwe vaststelling voornamelijk een gevolg was van een kwestie van formele aard, is deze gelegen heid gebruikt om wijziging te brengen in de tijden, waarop de getroffenen ook al mogen zij zich bui tenshuis begeven in ieder geval thuis moeten zijn. Deze tijden zijn thans als volgt: De getroffene mag niet uitgaan vóór 10 uur 's morgens. Verder moet hij thuis zijn tussen 12 en 1 uur 's mid dags en tussen 4 en 5 uur 's middags. Voorts moet hij thuis zijn in de wintermaanden (October t/m Fe bruari) van 's avonds 6 uur af en in de zomermaanden (Maart t/m September) van 's avonds 8 uur af. Binnenkort zullen ook controle-voorschriften ingevolge de Ziektewet worden uitgereikt. Ook in die voorschrif ten zullen de uren, waarop de zieke in ieder geval thuis moet zijn, vastgesteld worden, zoals hierboven voor de door een ongeval getroffenen is aangegeven. Het voordeel hiervan is, dat daarmee deze tijden voor alle controlerende organen, n.L de erkend geneeskun dige dienst van de Werf Gusto, de Rijksverzekerings bank, de Afdelingskas ingevolge de Ziektewet en de Bedrijfsvereniging voor de Metaalindustrie, gelijk zul len zijn. Een ieder wordt aangeraden, deze voorschriften nog eens goed na te lezen. Men voorkomt daarmee overtredingen, die veelal geldelijk nadeel met zich brengen. Twijfelt men, dan vrage men nadere inlichtingen aan de Sociale Afdeling. Ieder mens behoort een ideaal te hebben, een ideaal dat men steeds voor ogen houdt, dat men bereiken wil. Iemand zonder idealen mist een doel om naar te streven. Wat voor waarde, wat voor schoons, biedt een leven zon der doel? Het is leeg en vervelend, de stimulans ont breekt. Maar hij, die een ideaal koestert, leeft. Hij kan iets moeilijks bereiken, hij kan zich daarvoor een ge weldige. inspanning getroosten en zal bij tegenslag de moed niet laten zakken en bij de pakken gaan neerzitten, maar taai en verbeten volhouden. Het geloof in het mooie ideaal geeft hem de bezieling, die nodig is om stand te houden, ook waar velen om hem heen wankelen en wei felmoedig worden. Hij slaat acht op het kleinste licht straaltje in de duisternis en waar schaduw is, ziet hij ook licht. Als alles verloren lijkt, zegt hij nog „en toch". Gelukkig is de mens, die zo leven kan, die nooit ver saagt, nooit verzucht, dat er zo weinig bereikt wordt, maar doorgaat, werkt met taaie, nimmer aflatende door zetting. Gelukkig hij, die gelooft in de kracht van het ideaal, een geloof, dat bergen kan verzetten. H. komen en, als er iets niet in orde is, dan direct melding hiervan maken. Iedere werknemer, die kettingen, enz. haalt uit het sjou- wershok van L. de Ruiter en daarvoor tekent, is verant woordelijk voor dat materiaal en kan er niet onderuit komen door te zeggen „Pietje heeft dit of dat van mij geleend." Mannen, let op Uw zaak!! De veiligheidswet bevat bepalingen tot beveiliging bij de arbeid in het algemeen en bij het verblijven in fa brieken en werkplaatsen in het bijzonder. Al het hijsmateriaal, zoals kettingen, takels, stroppen, kabels, enz., valt onder genoemde wet en moeten op ge zette tijden getoetst worden. Dat het bereiken van werkelijke veiligheid uiteindelijk alleen tot stand kan komen met de belangstelling en de volle medewerking van alle bij de arbeid betrokkenen, zal iedereen wel duidelijk zijn. Dus daarom, wees zuinig op Uw hijsmateriaaloverbe lasting of laten slingeren ervan, mag niet meer voor- Branders lassers, attentie! Wees voorzichtig, las niet in bet wilde weg, denk aan de vonken, welke zo licht branden kunnen veroorzaken.

Het Zeskant | 1949 | | pagina 8