UI DB REDACTIE Conrad-Stork Gusto De Klop J. K. Smit L. Smit Zoon Verschure Personeelsorgaan van de Induslrieele Handelscombinatie Holland, Den Haag 3e Jaargang No 5 Wie zou hebben kunnen denken, dat in ons Zeskant nog eens geschreven zou worden over het verzet tegen de vijand en dat nog wel in verband met die nuchtere letters en cijfers „CO 35 Eerst dan dat nuchtere: U weet, dat CO de afkorting is van Centraal Opdrachtnummer en dat elke bestelling, die de I.H.C. krijgt, van zo'n CO-nummer wordt voorzien. Welnu, schip CO 35 is gedoopt en genoemd naar een verzetsman, die maar dat staat op blz. 34, en het is de moeite van het lezen waard. Van de verhalen in Het Zeskant vinden wij altijd die over de bevindingen van onze mensen in het buitenland het interessant ste. Voor de manier, waarop men zich dikwijls met primitieve middelen uit moeilijke omstandigheden weet te redden, hebben wij steeds de grootste bewondering. Zoiets kan men niet op de schoolbanken uit boekjes leren; je uit een lastige situatie weten te redden, jezelf niet laten overdonderen door onverwachte moeilijkheden, en al dergelijke meer, zijn waardevolle eigen schappen, vooral in de rimboe en afgelegen oordendat zagen we laatst uit het artikel over tinmolens opbouwen in Malakka, dat lezen we nu weer in het stukje over Spanje (wat we wegens plaatsgebrek iets moesten bekorten). Artikelen schrijven over technische onderwerpen op zo een manier, dat een leek het begrijpt, is uitermate moeilijk. In dit Zeskant drukken we twee artikelen over technische on derwerpen af, die heel goed en duidelijk gesteld zijn. Ze be handelen onderwerpen, waarvan elke I.H.C.-er iets moet we ten we hopen, dat velen ze zullen lezen.

Het Zeskant | 1949 | | pagina 1