'I.H.CNA VERSCHURE 3e Jaargang No t Juni 1949 HOLLAND/O Het „knoerst" een bietje. Deze uitdrukking komt van de molenaar in Kinderdijk, die ons boven in de molen liet klimmen om daar de wer king van de grote windmolen te laten zien. En inderdaad het „knoerste" er. Wij weten niet of U ook wel eens zo'n tocht naar de kop van een molen hebt gemaakt, maar wij kunnen het U zeer aanbevelen om op die manier eens kennis te nemen van hoe knap men in 1740 al molens bouwde. Onze Redactie vergaderde dit keer in Kinderdijk en de uit heemse redactieleden hebben na de vergadering gaarne van de gelegen heid gebruik gemaakt, dit prachtige land met zijn vele molens te bezichtigen. Vacanties zijn in aantocht en wij kunnen allen aanraden, zo mogelijk ook deze streek in de vacantieplannen te betrekken. De vacanties zijn in aantocht en Het Zeskant komt dan ook prompt met een vacantie-wedstrijd voor iedereen. De spelregels staan op blz. 45, we hebben ze zo gemaakt, dat iedereen kan meedoen en dat iedereen een redelijke kans op een prijs heeft. Allemaal aan het werk! Op dezelfde vacantiepagina een artikeltje, dat wij ter plaatsing ontvingen, hoewel we nog ver van het daarin geschilderde ideaal af zijn, vonden we het de moeite waard het stukje op te nemen. Over de geschiedenis van ons baggerwerk en wat daarmee in verband staat hebben we al enkele malen geschreven (Sliedrecht, de bakermat, 2e jaargang blz. 50, Pieter Caland, 2e jaargang blz. 27) en in dit num mer laten we het leven van een der pioniers op het gebied van land winning, Leeghwater de molenbouwer, de revue passeren. Jammer, dat we geen foto's van zijn molens ter beschikking hadden. In volgende nummers zullen wij meer dergelijke artikeltjes plaatsen, want over ons vak is nog veel te weinig bekend, ook bij onze eigen mensen. In de technische artikelen.reeks verschijnt het slot van „Het Gieten", met enkele zeer mooie foto's. Over kwesties, die met de handel en de export te maken hebben, werd in ons Zeskant nog weinig geschreven. Daarom hebben we het stukje „Ruilen" graag opgenomen. U krijgt hierin een klein kijkje achter de schermen en wie zou geen belangstelling hebben voor de moeilijkheden, die verbonden zijn aan het op gang brengen (en houden) van onze export.

Het Zeskant | 1949 | | pagina 1