DE VACANTIE STAAT VOOR DE DEUR DE VACANTIE een stap vooruit GROTE I. H. C. - WE D S T R IJ D Er is in deze maanden in ons land een actie aan de gang, die weliswaar niet erg in het oog springt, maar die toch iedereen aangaat. En wel op het gebied dat iedereen dierbaar is: dat der vacantie. Die actie wordt gevoerd om een spreiding der vacanties over een groter aantal weken te bewerkstelligen, dan totnutoe het geval was. Zij gaat iedereen aan omdat iedereen ermee gebaat is en omdat iedereen (U bent ook vacantieganger) erbij betrokken is. Daarom worden hier in het kort een aantal punten op gesomd waarop de campagne voor vacantiespreiding steunt. Als het overgrote deel der mensen met hun gezinnen in twee weken tijd (eind Juli/eerste helft Augustus) met vacantie gaat, is het reizen een naargeestige bezig heid; is er aan een behoorlijk verblijf niet te komen; zijn wegen en stranden volgepakt; is het genoegen veel minder dan het zijn kan en de ontspanning eveneens. Verder heeft Augustus meer regen en minder zon dan Juni of Juli. En zo zijn er méér factoren die onszelf aangaan. Wat het land in het algemeen aangaat: alle diensten zijn overbelast; de ontspanningsbedrijven, café's, res taurants, pensions zijn slechts enkele weken overvol en moeten in die weken „goed maken" wat ze in de Iedereen heeft nu zijn plannen voor zijn zomervacantie gereed; sommigen waren daarmee reeds in Februari en Maart begonnen, anderen konden door omstandig heden eerst nu eraan gaan denken hoe de vacantie be steed zal worden. De redactie van Het Zeskant heeft ook vacantieplannen, maar daarmee bedoelen wij wat anders dan U denkt. Wij maakten plannen met Uw vacantie, ziet Umet Uw vacantie, niet voor Uw vacan tie. We gaan een wedstrijd houden waaraan iedere HlC-er kan meedoen. Wij vragen aan iedere IHC-er een bijdrage voor Het Zeskant met als onderwerp: „Vacantie 1949". De bijdrage kan zijn een foto, een andere weken achterkomen (van invloed op de prijzen); men kan aan U geen aandacht genoeg besteden U wordt vaak als een massa-ding behandeld. En zo zijn er méér factoren, die ons land aangaan. Men is nu bezig voor dit jaar een bescheiden spreiding door te voeren. Het land is in drie delen gesplitst, waarin de vacanties van de scholen achtereenvolgens op 16 Juli, 23 Juli en 30 Juli beginnen, waardoor grote groepen van bedrijven, die anders niet eerder dan na eind Juli een week konden sluiten, nu óf twee weken vroeger óf één week vroeger kunnen stilliggen. Doch er zijn ook bedrijven, kantoren eji instellingen die niet sluiten en waarin men om beurten met vacantie gaat. Van hen die daarin werken hangt nu veel af. Aan hen wordt gevraagd Laten zij, die geen schoolgaande kinderen hebben voor half Juli of na half Augustus gaan! Laat het dit jaar zó zijn, dat aan die vraag wordt vol daan. Niemand behoeft zich gedupeerd te voelen, dat hij of zij niet met tienduizenden tegelijk „vacantie geniet". De zomer is even mooi en als na enige jaren de ge dachte dat Augustus DE vacantiemaand is, is verdwe nen, zullen we niet meer begrijpen waarom we ooit alle maal in hopen en trossen die heerlijke vrije tijd hebben willen doorbrengen. Laat iedereen aan deze actie als 't maar even moge lijk is metterdaad meedoen. Dan krijgt ieder per soonlijk betere kansen tot goede vacantie en dan heeft ons hele land er ook nog economisch en sociaal baat bij. tekening, een gedichtje, een kort of lang verhaal over de vacantie, over een koddige gebeurtenis in de vacan tie. De vacantie moet het onderwerp zijn, de uitwer king laten wij aan U over. De inzendingen worden in groepen ingedeeld en voor elke groep zullen prijzen beschikbaar worden gesteld, bovendien een prijs voor de origineelste inzending. De bijdragen moeten voor 1 September ingeleverd worden bij Uw firmaredacteur. Nadere bijzonderheden volgen nog, begint U maar vast met plannen maken, voor Uw vacantie en voor de var cantiewedstrijd. Aan een gewone boerenlandweg, zonder bijzonder na tuurschoon, kunt U een foto maken van onderstaand „stilleven"; U hebt er heus niet een dure camera voor nodig. En wat zegt U van de twee melkleveranciers in de dop hier boven?

Het Zeskant | 1949 | | pagina 5