VAKOPLEIDING EN HERSCHOLING AANVULLINGSFONDS SCHAKEN WONINGNIEUWS Enige tijd geleden werd de Raad van Advies voor de Stichting „Bemetel" geïnstalleerd. Bij deze gelegenheid werd gewezen op de uiterst be langrijke taak, welke de Stichting „Bemetel" heeft ten aanzien van de opleiding tot geschoolde arbeiders voor de Nederlandse metaalindustrie. Men beschouwt het als een verheugend teken, dat er op dit ogenblik in 450 ondernemingen 5900 jongere en oudere leerlingen, onder auspiciën van de Stichting, wor den opgeleid. Dit aantal moet echter nog groter worden in het belang van werkgevers en werknemers en daar mede in het belang van het herstel van de Nederlandse welvaart. Vele jongeren in ons bedrijf worden opgeleid voor het „BemeteF'-diploma en vele ouderen hebben dit diplo ma reeds behaald. We kennen dus het werk van de „Bemetel" en kunnen dan ook het hierboven medege deelde volkomen onderschrijven. Het is nuttig, er nogmaals op te wijzen, dat de arbei der, die ziek wordt, zich uiterlijk te 12 uur 's middags bij de Sociale Afdeling moet ziek-melden. Gaat een arbeider in de loop van de dag ziek naar huis, dan moet hij daarvan vóór het verlaten van de Werf mede deling aan de Sociale Afdeling doen. Hoewel het bovenstaande algemeen bekend is, blijkt toch herhaaldelijk, dat er lieden zijn, die zich niet aan deze voorschriften houden. Niet uit vergeetachtigheid of onwetendheid, maar omdat ze het niet nodig vinden! Als deze mensen ziek worden, redeneren ze als volgt: „Ik voel me ziek en ik blijf thuis. De eerste twee dagen krijg ik geen ziekengeld en morgen of overmorgen ga ik weer aan het werk, want dan ben ik wel weer beter. Ik zal me dus maar niet ziek melden, want ik betaal het tóch zelf!" En als dan overmorgen blijkt, dat de man nog niet in staat is om aan het werk te gaan, dan stuurt hij be licht en zegt: Ik ben al van eergisteren af ziek. Maar die ziekmelding komt dan twee dagen te laat binnen, met als gevolg, dat de man vier dagen geen ziekengeld krijgt in plaats van twee dagen. Voorkom dit nadeel voor jezelf en voor je gezin door direct een ziekmelding te zenden aan de Sociale Afdeling. In aansluiting op onze mededeling in het Zes-kant van Mei, hebben wij het genoegen te Uwer kennis te bren gen, dat de Directie een bedrag van 500.aan boven genoemd fonds heeft geschonken. Wij willen op deze plaats namens alle leden de Directie dank betuigen voor dit bewijs van medeleven. Het Bestuur. 14 Mei opende de heer F. Smulders met een geestige speech de derde massaschaakkamp Gusto-Verschure, om de Verschure-beker. Evenals de vorige kampen, stond ook deze weer in het middelpunt van de schaakbelangstelling, gezien het grote aantal deelnemers (62), dat in het gebouw „Irene" aangetreden stond. De ontmoeting had een zeer spannend verloop. Zo was het begin voor de Gusto-schaakclub niet bijster bemoe digend. Na de 5 kortste partijen was de stand 1—4. Groter voorsprong kreeg Verschure echter niet. Na 77 kwam Gusto aan de kop te liggen om uiteindelijk met het belangrijke getal uit de vaderlandse geschiedenis te winnen1813. De humoristische Amsterdamse voorzitter Van Nus over handigde onze voorzitter Tromer de beker met bijprijs en hoopte op een spoedig weerzien in Amsterdam. De middag werd met een gezellig „onder ons-je" be sloten. Gusto Schaakclub. Bovenzaal Gebouw Irene. Speelavond: Vrijdag van 8 tot 10 uur GEVRAAGD: adressen van pensions en kosthuizen in Schiedam en Rotterdam. woonruimte voor verschillende kleine gezinnen van beambten en werklieden, die momenteel zeer slecht behuisd zijn. WONINGRUIL: aangeboden enkele woningen in Vlaar- dingen, Gorinchem en Breda, in ruil voor wonin gen in Schiedam. Wie helpt? Iedere tip zal dankbaar worden aanvaard door de Afdeling Personeel. ,Hr. F. Smulders doet de openingszet

Het Zeskant | 1949 | | pagina 7