UN DE H KII V C T IE Cónrad-Stork Gusto De Klop J. K. Smit L. Smit Zoon Verschure VERSCHURE Personeelsorgaan van de industrieele Handelscombinatie Holland, Den Haag 3e Jaargang No 8 Ons Zeskant is altijd een zakelijk blaadje geweest, de redactie zocht bijdragen van min of meer blijvende waarde; amuse ments- of babbelpraatjes verkopen wij niet. Wie daaraan be hoefte heeft (en wie heeft dat niet op z'n tijd?kan zich ge makkelijk en voor luttele centen dergelijke lectuur verschaf fen. Dromen over wensen en verlangens doen wij wel, achter de redactietafel maar niet in Het Zeskant. Maar op een van de zomerse vacantiedagen, plotseling door de drukker tot de werkelijkheid teruggeroepen om het redactionele voorwoord te schrijven, komen er uit de pen van Uw hoofdredacteur be spiegelingen en verlangens in plaats van nuchtere zakelijk heid. Het verlangen, dat elke I.H.C.-er in zijn vacantie min stens twee uur achter elkaar volmaakte rust zal genieten, ge zeten aan de rand van een viswater, in zijn tuintje of buiten bij een weitje of molentje zich geheel zal weten los te maken van de wereld en zich zal weten te bezinnen op alles wat hem dagelijks bezig houdt. Geen vacantie van alleen zoveel moge lijk in ijltempo zien en genieten, wat als verdoving werkt, maar niet altijd vernieuwing van geestkracht geeft. Het ver langen, dat elke I.H.C.-er na zijn vacantie verfrist en ver nieuwd zijn werk zal tegemoet treden en verjongd de dage lijks opdoemende problemen zal kunnen aanvatten. Het ver langen de pen des hoofdredacteurs staat stil, de proef drukken van dit nummer gaan door zijn handen, het artikel over Conrad, geschreven door een I.H.C.-er als vervolg op de artikelen over Caland en Leeghwater, het artikel over de stuwschroef, eveneens geschreven door een I.H.C.-er, over Ve nezuela van weer een I.H.C.-er, over afgeleverd werk, alweer door een I.H.C.-er. Het is goed ook in de vacantie te weten, dat vele I.H.C.-ers klaar staan aan Het Zeskant te werken.

Het Zeskant | 1949 | | pagina 1