STRIJD ONZE JUBILARISSEN TEGEN DE KLOK J Dankbetuiging Als mijn meedogenloze wekker me 's morgens wakker maakt, dan lijkt mijn bed een zoet paradijs, dat beto verend en warm is in vergelijking met de koude, grau we wereld waarin ik me elke morgen weer moet be geven. Het is alsof het bed mij met duizenden kleine zuignappen naar zich toe trekt en mij niet los wil laten. „Zo te kunnen blijven liggen", denk ik dan, soezend en dromend, met opzet niet lettend op het wrede uurwerk op mijn nachtkastje. „Wat zou dat heerlijk zijn. Kon ik maar blijven slapenEn ik probeer nog altijd een paar minuutjes te blijven liggen, zodat ik altijd pas op het uiterste nippertje op mijn werk ben. Nou ja, soms ben ik wel eens even over tijd, maar meestal haal ik het wel. Maar je moet natuurlijk niet vragen, wat daar voor nodig geweest is. In vliegende haast, snauwend tegen mijn vrouw, die het ook niet helpen kan, was en scheer ik me, duik in mijn kleren, prop een paar boter hammen naar binnen en race als een tweede Gerrit Schulte weg, om dan in het zweet mijns aanschijns en met bonzend hart op het allerlaatste ogenblik de poort binnen te komen stormen. En dat gaat zo elke mor gen Hoeveel van Nederlands duizenden werkers of ze nu een overall of een boordje dragen zouden niet een dergelijk verhaal over hun eigen morgenbelevenissen kunnen vertellen? Och, het is zo goed te begrijpen. Meer en meer is het gewoonte geworden laat naar bed te gaan, terwijl het lichaam tóch zijn rechtmatig deel een gezonde 8-urige slaap op blijft eisen. Het gevolg ishollen, rennen, draven, ente laat komen. Omdat het vaak om een zuivere vertrouwenskwestie gaat, waarbij geen direct financieel nadeel te duchten valt, wordt er na de oorlog in vele gevallen wel eens de hand gelicht met het op tijd komen. „Ik kijk 's avonds ook niet op een half uur", wordt wel gezegd, ook door Dat dit heugelijk feit niet ongemerkt voorbij ging, be hoeft geen betoog. Door Directie, bazen en collega's werd hij dan ook gehuldigd, zoals bij dergelijke gele genheden gebruikelijk is en mocht hij enkele waarde volle geschenken in ontvangst nemen. De huldiging had echter een wrange bijsmaak, daar zij tevens een afscheid betekende in verband met het feit, dat onze jubilaris met pensioen ging. Met hem vertrok een allround vakman, die niet gemakkelijk te vervan gen is. De laatste jaren was hij werkzaam bij het bouw bureau, waar hij vooral in het spoorleggen een speciali teit bleek. Wat men hem ook opdroeg, het kwam te recht. Hij was bovendien een prettige werker en goed kameraad. Wij wensen hem dan ook een rustige levensavond toe. A. Franken, carousseldraaier, herdacht op 9 Augustus jl. de dag, waarop hij voor 40 jaren bij onze Werf in dienst kwam. De jubilaris is iemand, waarvan men zegt „hij staat voor zijn werk". Wat hem wordt opgedragen komt feil loos uit zijn handen. Hij is een van die stille werkers, die zich niet op de voorgrond dringen en juist daarom door hun medearbeiders gezien zijn. Dit kwam dan ook tot uitdrukking bij de huldiging, welke hem door de Directie, bazen en collega's werd bereid. Wij hopen, dat dit voor hem een blijvende herinnering zal betekenen. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan de Directie, chefs en beambten, de leden van het Dorusfonds en de werklieden van de afdeling Constructie voor de goede wensen en mooie cadeaux, ontvangen bij zijn afscheid van de Werf Gusto als gepensioneerde. Ook namens mijn vrouw en kinderen. Th. A. van Horssen. Op 2 Augustus jl. was het 50 jaar geleden, dat de Heer N. v. d. Brink, constructiewerker, bij de Werf Gusto in dienst trad.

Het Zeskant | 1949 | | pagina 6