Zal het komen? Woningnieuws INGEZONDEN ARGWAAN IS HET VERGIF DES LEVENS HENGELEN BEMETEL 72 Beste Gustorianen een hartig woordje van man tot man. Wie van ons verkeert wel eens niet in nood, bittere nood, zoiets van: ja, waar nu heen, ik zie geen uitweg meer. Je valt in een stoel en je prakkizeert je kop sul hoe je dat nu eens in het vat zult moeten gieten. Ja, je hebt iets nodig en geld om het te kopen is er niet. De tijden zijn duur. Je zucht en kijkt je vrouw aan en je vrouw kijkt jou aan en geen van beiden ziet er meer een gat in. Zor gen doen het geluk vervliegen, de prettige huiselijke sfeer gaat verloren en je wordt er hopeloos onder. En toch is het zo gemakkelijk op te lossen. Gij, collega, hebt nog zo'n ding op zolder staan, het staat daar te verinteresten, zelf gebruiken doet ge het al lang niet meer, het is vergeten en, mogelijk had ge het al voor de vuilnisman bestemd. Iemand anders heeft dat ding echter dringend nodig, wie, dat weet ge niet, waarom dan niet loyaal en gul geholpen? Weer een gelukkig gemaakt en met zo weinig moeite. Misschien dat gij de volgende keer in nood zijt en gaarne ook zoudt worden geholpen door een collega. Het geeft je een geheel vreemd, doch gelukkig gevoel als je iemand hebt kunnen helpen en dat is het voor naamste. Wees dankbaar dat ge in staat zijt om te kunnen helpen, het kon er voor u slechter uitzien. Ja maar, zult ge zeggen, hoe weet ik nu wie er geholpen moet worden en waarmee en of ik wel helpen kan? Heel gemakkelijk, vrienden. Wie iets op zolder of in de kelder heeft staan, dat nog bruikbaar is en wat gemist kan worden of overcompleet is, hij geve zulks op aan Mej. Heynen. Wie iets nodig heeft, geve dit op aan hetzelfde adres. Discretie wordt strikt in acht genomen. U meldt en Mej. Heynen verzorgt het. Wordt gij niet gaarne geholpen als de nood dringt? Ja hè, nu een ander ook, hoor, werkt dus allen mede en geeft wat ge kunt missen, als het maar bruikbaar is. Het geeft ook niet wat. Steun de Hulp-actie Gusto! Ik dank U Herstel. Daar zaten we nu met onze extra half uur schaft en onze voetbal! Ons armzalig zandterreintje werd in be slaggenomen en daarmee was iedere ontspanningsmoge lijkheid ons ontnomen. Iedere? Nee, toch niet ten minste niet zolang de Gusto nog jongens heeft waar pit in zit. En die zijn er! Drie kwamen met het voorstel: „Mogen we een stuk van het terrein der voormalige kaarsenfabriek in orde maken?" We gingen kijken, 'n Heidens werk bijna om niet aan te durven beginnen. Maar de jongens durfden! En nu het begin gemaakt is, zal ook het einde komen. Tenminste als onze jongens naast ondernemingsmoed ook doorzettingsvermogen hebben. En 'n beetje daadwerkelijke hulp van de volwassenen zal natuurlijk zeer op prijs worden gesteld. Mijnheer Frido kwam op 't idee er de grond uit de kelder heen te laten brengen. Baas de Vries maakte met een enthousiast gebaar 't terrein twee maal zo groot en paalde 't af. Larooy zorgde met zijn mede werkers voor 't deskundig storten van puin en zand. Wie volgt? Op 28 Augustus jl. namen verscheidene arbeiders van de Gusto deel aan een groot internationaal hengelcon- cours in Gorinchem. Om ongeveer 7 uur arriveerde de vervoersauto van de Gusta, welke door de Directie gratis ter beschikking was gesteld en wat door ons allen ten zeerste werd ge waardeerd, op de afgesproken plaats en spoedig ging het in kalm tempo op Gorinchem aan, waar de grote strijd tegen hengelaars uit alle delen van het land en ook een behoorlijk aantal Belgen zou worden gestreden, den. De visjes, zeker gewaarschuwd door de ongewone druk te, bekeken de honderden balletjes deeg, welke in het water werden neergelaten, met wantrouwende blikken en waren er niet erg happig op. Toch werden er nog tamelijk veel gevangen en bij het einde van het con cours bleek, dat de eerste prijs, een prachtige beker, welke gewonnen was door „De Goudkarper" in de Gustobus meeging. Ook de leden van „De Vrije Visser" wonnen een korpsprijs. Verder werden nog 14 persoon lijke prijzen, bestaande uit huishoudelijke artikelen, behaald. Een prachtig resultaat dus! Om 8 uur 's avonds werd in de allerbeste stemming de terugreis aanvaard en ieder ging na een genotvolle dag tevreden naar huis met de wens, dat het volgend jaar weer zo'n dag zal mogen brengen. Tot slot nog dit: Heeft U vrije tijd, waar u geen raad mee weet? Benut deze dan door te gaan vissen. Ge ge niet van de natuur en het brengt ontspanning na het t werk. Het is gezond en ge vergeet uw zorgen voor een poosje. De tijd is reeds lang voorbij, dat men hengelaars luie nietsnutters noemde. Dat beaamde ook de Burge meester. Door alle rangen en standen wordt deze sport tegenwoordig met veel animo beoefend. Ook gij, die met uw vrije tijd soms geen raad weet, en misschien bij het lezen van dit stukje uw schouders ophaalt, pro beer het eens en we zijn ervan overtuigd, dat ge bin nenkort ook tot de verwoede hengelaars zult behoren, die ieder vrij uurtje naar de hengel grijpen. Enige hengelende Custo-arbeiders. Het Bemetel-diploma Afschrijven werd behaald door A. J. Scholte, die wij hierbij van harte gelukwensen met het behaalde resultaat. Een van onze medewerkers heeft een te kleine woning voor een groot gezin. Wil gaarne ruilen met een grotere woning in Schiedam. Aangeboden een bovenwoning te Vlaardingen in ruil voor benedenhuis te Schiedam. Een onzer medewerkers heeft slechts de beschikking over 1 kamer -f- keuken voor 5 personen. Zoekt een grotere woning. Aangeboden vrije huizen in Gorinchem en Breda in ruil voor woningen in Schiedam. Velen onzer medewerkers zijn slecht- of te klein be huisd. Iedere tip zal dankbaar worden aanvaard door de Personeelsafdeling. Copyright 1949, I.H.C. Den Haag, Holland. Overneming van artikelen slechts na schriftelijke toestemming geoorloofd. Druk en ontwerp Holdert Co. N.V., Amsterda

Het Zeskant | 1949 | | pagina 8