/xicyrtsJt DER BEDRIJVEN Een nieuw kruiswoordraadsel 91 Bij het doorbladeren van het firma-nieuws der Zeskant- werven vinden we in het Verschure-mimmeï een beschrij ving van de nieuwe cantine voor de machinefabriek, welke daar op 29 Oct. jl. in gebruik werd genomen, en welke een grootte heeft van 300 m2 vloeroppervlakte en ruimte biedt voor 300 zitplaatsen. Een tweetal leden van het per soneel hebben op eigen verzoek veel vrije tijd besteed door het lokaal met hun schilderkunst te verfraaien. Het buffet is ruim en hygiënisch, terwijl de wand-schildering o.a. de volgende afbeeldingen heeft: de firma-vlag, de vlag van Amsterdam, twee halve wereldbollen, de Turkse boot, een zelfvarende baggermolen voor Rusland, een logger enz. Van deze cantine welke zich boven de bankwerkerij bevindt, gaat hierbij een foto van het interieur. Met een kernverslag, en sport en spel, zijn de overige bladzijden gevuld. Werf Conrad krijgt Zaterdag 3 Dec. bezoek van de Sint, zoals de beide knechten Piet en Pedor in een brief heb ben medegedeeld. Ook dit bedrijf geeft een kernverslag van een gehouden kernvergadering en vult zijn firma- nieuws verder met een praatje over liefhebberijen. IVerf Gusto houdt haar lezers de vraag voor: Wat doet ge in Uw vrije tijd en wijst er dan op dat men met lezen zijn geest verrijkt. De schildersbaas werpt de vraag op wat een goed schilderij is. Ook in Schiedam blijken er kan keraars te zijn en men geeft ze daar het volgende advies „werk die ontevreden trek eens van je gezicht af en pro beer een beetje opgewekt te kijken. Een opgewekt ge zicht kost minder dan een electrische lamp van 150 kaars, maar het maakt de huiskamer en de werkplaats veel lich ter!" Waarvan acte! Men heeft daar verder in het firma gedeelte opgenomen een rubriek „Woningnieuws", waar in woningen gevraagd en aangeboden worden; van harte succes toegewenst. Aan de Kinderdijk bij J. en K. Smit gingen de heren M. Ridder en J. de Vries met pensioen, terwijl de draaier A. Breedveld 50 jaar in dienst is geweest. Hij kreeg de bronzen medaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. Het ontbrak 1 verder niet aan geschenken. Piet Sandbergen was 40 jaar getrouwd. Met de jongens over zee leeft men bij J. K. mee!, zoals in dit nummer dui delijk blijkt. L. Smit Zoon heeft Gijs Vonk, de timmerman, met pen sioen laten gaan, na 34 jaar daar gewerkt te hebben. Personeel van de op deze werf gebouwde zeesleper „Noordzee" vertellen wat van hun ervaringen. Ook hier is er een gouden jubileum geweest, nl. van Frans van der Dussen. Als 13-jarige jongen trad hij bij de Smitten in dienst. Hij is nog levenskrachtig en hoopt nog enige tijd aan het werk te kunnen blijven. De gepensioneerde baas G. A. van Kleef, die in 1913 tot baas bij deze werf aangesteld werd en daar als zodanig in dienst bleef tot kort na de bevrijding, is aan een zware operatie bezweken, waardoor een eind. gekomen is aan een samenwerking die 50 jaar geleden begon. Met een slot- beschrijving van de zuiger „Pierre Lefort" is het verdere firma-nieuws gevuld. „De Klop" wijdt 2 pagina's van haar firma-nieuws aan de Zilveren Jubilarissen van de dag, nl. J. Hoogendoorn, P. de Jager, W, H. 't Jong, Jac. Veth en G. Visscher, en vermeldt tenslotte nog het overlijden van de IJzerwerker Corn. v. d. Berg, die dertig jaar in dienst is geweest. Ook hier worden de jongens in lndië niet vergeten. v. d. Wiel De vorige keer is door verschillende IHC-ers de opmer king gemaakt, dat het kruiswoordraadsel te gemakkelijk was. Hier is er nu een, die moeilijker is. We zijn erg be nieuwd, of deze in de smaak zal vallen, maar de redactie kan U wel vast verklappen, dat het plan bestaat om op lossingen, die niet helemaal goed zijn, ook een kansje te geven. Er komen daarom prijzen voor de goede oplossin gen en nog een paar troostprijzen. Allemaal aan het werk en veel succes! VERTICAAL 1. Portugees-Indië, 2. zwaar; plomp, 3. eilandengroep in Indonesië, 4. lastig; moeilijk, 5. stronkje, 6. boosaardig, 7. officier (afk.), 8. insecteneter, 9. haarkrul, 10. bij woord, 11. eiland in Caribische Zee, 12. zwerfblok, 13. Ned. Staatsman; vriend van Pr. Maurits, 14. Voetbalver eniging K.N.V.B. I klasse, 15. maling, 16. arm van een rivier, 17. van de dag v/h schrijven af (Lat. afk.), 20. draaikap op een schoorsteen, 21. kleine emmer, 22. on verschrokkenheid. 23. lichaamsdeel, 26. geliefde van Zeus (Gr. Myth.), 27. god van hemel en aarde (Germ. Myth.), 30. kledij, 33. wordt door velen naar gezocht, 36. stad in Azië, zetel van de Dalaï Lama, 38. Egyptische zonnegod, 40. lopend touw om een zeil bijeen te halen, 42. verbijs terd; onthutst, 43. kantlijn (Meetk.) 44. muzieknoot, 46. gemeente in Drente, 47. schaakterm, 48. van lagere rang, 49. vlaktemaat, 50. afzondering, 52. bekendmaking, INHOUD VAN HET ZESKANT DECEMBER 19 49 Algemeen gedeelte Donzère-Mondragon blz. 90 Kroniek der bedrijven blz. 91 Een nieuw kruiswoordraadsel blz, 91 Tewaterlating Slibzuiger „Madoera" blz. 93 Firmanieuws blz. 94

Het Zeskant | 1949 | | pagina 3