Afdeling Ziekenkas WONINGNIEUWS Het spreekt vanzelf, dat een dergelijke massale toeken ning van Kon. Onderscheidingen, niet zonder meer voor bij kon gaan en zo gebeurde het, dat op die Vrijdagmiddag 36 van de 38 feestelingen (twee er van waren, helaas, we gens ziekte verhinderd), met de Directie, Hoofden van Dienst, Bedrijfsleiders en Chefs in de kantoorcantine bij een gekomen waren om de Heer Mr. J. W. Peek, burge meester van Schiedam, de gelegenheid te geven de onder scheidingen persoonlijk uit te reiken. Mr. H. Smulders opende de bijeenkomst en heette de aan wezigen en speciaal de Burgemeester van harte welkom. Vervolgens nam de Burgemeester het woord en wees op de waardering, welke door de toekenning dezer onderschei ding tot uiting werd gebracht. Hij prees hen, die 40 jaar en langer hadden gewerkt voor de groei en bloei van het be drijf en daardoor uiting hadden gegeven voor hun liefde tot het vak, het bedrijf en het vaderland..Hij memoreerde de moeilijke periode die we hebben meegemaakt en mede door hun trouw, ijver en plichtsbetrachting en goede voor beeld hebben meegewerkt om de prestaties op peil te hou den en de moeilijkheden te overwinnen. Hij achtte velen van hen nog krachtig genoeg om ook verder aan de op bouw mee te werken. Hierna traden de gehuldigden één voor één naar voren en kregen het eremetaaal door de Burgemeester op de borst gespeld. De Heer Liebeek, sprekende namens alle gedecoreerden, dankte in de eerste plaats H. M. de Koningin voor het eerbetoon en vroeg aan de Burgemeester deze dank te willen overbrengen. Hierop nam de Heer N. Conijn het woord en zei o.a. ieder een gefeliciteerd te hebben, maar dat hij zichzelf wilde feliciteren dergelijke mensen te hebben. Tenslotte sprak de Heer Meyer, voorzitter van de fabrieks- kern.Hij feliciteerde de gehuldigden namens „de fabriek", zoals hij het noemde, en wees er o.m. op, dat uit het grote aantal onderscheidingen de waardering van hoger hand voor de arbeid tot uiting kwam. Mr. H. Smulders deelde tenslotte nog mede, dat een uit treksel van het desbetreffende Koninklijk Besluit door de Kanselier der Nederlandse orden aan belanghebbenden zal worden toegezonden. Waarmede deze bijzondere plechtigheid een .einde nam. Weet U, dat er in een oerwoud ontelbare gevaren voor de mens aanwezig zijn? Weet U, dat de mens zich hiertegen beveiligt? Weet U, dat voor enige 10-tallen jaren de mensen, werk zaam in fabrieken, onbeveiligd stonden tegen de gevaren, die de werkzaamheden meebrachten (onbeschermde ma chines en hijs werktuigen, gassen, kettingen, enz. enz.) Weet U, dat als er toen over veiligheid gesproken werd, het antwoord altijd was: „Als het je tijd is, ga je kapot en eer niet"? Weet U, dat er hard gewerkt is en dat het betrachten van de veiligheid het percentage ongevallen belangrijk heeft doen dalen? (vooral de dodelijke ongevallen)? Weet U dat wij ook op onze werf al het mogelijke doen om tot veilig werken te komen? Weet U, dat de middelen daartoe ook aanwezig zijn? Weet U, dat het onze morele plicht is van deze middelen 'gebruik te maken? Weet U, dat er de afgelopen maand weer 80 ongevallen waren, waarvan minstens de helft door het niet in acht ne men der veiligheid? U weet het dus? Goed! Werk dan ook veilig; het is ook Uw belang. Zoals werd gepubliceerd, waren aan de beurt van aftre ding de Heren H. v. d. Pas (Schiedam) en P. Verboom (Slikkerveer). Eerstgenoemde stelde zich niet-, laatstge- noemde wel herkiesbaar. Candidaat werden gesteld de Heren G. Meyers (Schiedam) en P. Verboom (Slikkerveer). Daar zich geen andere gegadigden aandienden, werden beide candidaten bij enkelvoudige candidaatstelling resp. gekozen en herkozen verklaard. Het bestuur der Afd. Ziekenkas bestaat dus nu uit de Heren A. C. Beyer, oorzitter, A. v. d. Berg, G. Meyers en F'. Verboom. Aangeboden Een zo goed als vrije bovenétage in Den Haag, in ruil voor woonruimte te Schiedam. Een 2e étage in Schiedam (huur 4.75 p. w.) in ruil voor woning te Den Haag. Een woning in Schiedam in ruil voor een woning te Leiden.

Het Zeskant | 1949 | | pagina 7