föx&nisJi DER BEDRIJVEN SCHETS- EN REKENPUZZLE zuaanz Onderaanzicht Rechter zijaanzicht. Qchteraanzicht. Want als men de grenzen der welvoeglijkheid heeft over schreden, dan is men z'n recht kwijt en is soms voor beide partijen de enige oplossing: ontslag. Dat kan voor vele arbeiders vandaag al betekenen misère op velerlei manieren. En degenen, die gezag over ons hebben, (ja, zo moeten we dat principieel zien) kunnen eens voor een keer wat door de vingers zien, maar uit hoofde van gezagshandha- ving gaat dat niet altijd. „In een land, waar de koning een kind is, worden de onderdanen slap". Dit spreekwoord is in de geschiedenis altijd werkelijkheid geweest. En met dezelfde kracht geldt dit voor het bedrijfsleven! L. J. de W. (Secr. Kern, Werf Gusto, Slikkerveer) Gegeven zijn het voor- en bovenaanzicht van een kerkje (zie bijstaande tekening). Elk vierkant vakje stelt een vierkante meter voor. Punten en lijnen buiten de ruitjes getekend, staan een halve meter van de ruitlijnen af. Gevraagd wordt: a) Maak een schets van (1) Linker-, (2) Rechter-, (3) Achter- en (4) Onderaanzicht, op de aangegeven plaats. b) Hoeveel schuine vlakken zijn er zie htb a ar in (5) het Bovenaanzicht, idem (6) het Linkerzij aanzicht, idem (7) het Rechterzij aanzicht, idem (8) het Ach teraanzicht? c) (9) Hoeveel m2 oppervlakte heeft de spits van de grote toren? (10) Idem, de kleine toren? (11). Hoe veel. m2 oppervl. hebben de schuine vlakken van het kerkdak? d) (12) Hoeveel m2 omsluit de omtrek van de ge hele kerk met torens en verdere uitbouw (zie uw on deraanzicht) OPMERKINGEN. Stippellijnen behoeven niet geschetst te worden, alleen aanzichtslij nen. De opgaven moeten geschetst worden op een afzonderlijk vel papier Teken vooraf de ruiten-indeling. De teken- schaal is geheel vrij. Bij de beantwoording van de vragen, moet duidelijk het nummer van de vraag vermeld worden. Th.n.d.w Inzendingen worden ingewacht tot 20 April bij Uw Firma redacteur. Onder de goede (meest goede) oplossers worden prijzen verloot. Maak een duplicaat van Uw in te zenden werk, daar, ter correctie van eigen werk, in een der volgende nummers de oplossing afgedrukt zal worden. Het verslag van de op 20 Jan. j.l. gehouden kernvergade ring, waarmede het personeelsorgaan van Verschure be gint, brengt ons op de hoogte van enkele interne aange legenheden dezer firma. Vervolgens wordt een plaatsje afgestaan aan het zilveren jubileum van de heer Wees man. W. S. beschrijft het gebruik van hardmetalen ge reedschap, terwijl G. B. een praatje houdt over het wer ken van de radio. De schrijver stelt zich voor een reeks artikelen te gaan schrijven over wat er alzoo gebeurt als men de knop van zijn radio inschakelt. In de rubriek „Doe het veilig' wordt door de Arbeidsin spectie de explosie behandelt op een scheepswerf in het

Het Zeskant | 1950 | | pagina 4