FOTO'S van de maand Zuiden van het land, welke veroorzaakt werd door het in brand geraken van een acetyleen dissous cilinder. Zij be antwoordt daarbij de vragen: „Wat moet ik doen als een fles in brand geraakt" en „Hoe komt het dat een fles in brand geraakt. De vaste rubrieken Schaken, Klaverjassen en Een praatje over het boek vinden ook in het Februari-nummer een plaats. Conrad-Stork geeft een foto van het echtpaar B. Sanders, zulks naar aanleiding van het 40-jarig jubileum van ge noemde heer. In haar rubriek Veiligheidssnippers komt deze firma met een wedstrijd in het opzoeken van een aantal veiligheids- fouten in een tekening, welke eveneens afgedrukt wordt. Aan de 3 beste inzendingen wordt een prijs toegekend. Wie nu zijn ogen goed de kost geeft, kan vooruit. Er moe ten 40 fouten in voorkomen. Voor het jongenskamp 1950 van werknemers tot 20 jaar is een groeiende belangstel ling. Uit het artikeltje over het Jubileumfonds blijkt, dat op dit bedrijf 0.05 per week op het loon wordt ingehouden, om de 25- en 40-jarige ambtsjubilea op passende wijze te kunnen vieren. Werf Gusto heeft haar eerste artikeltje van een zwarte rand moeten voorzien. Het is een in memoriam gewijd aan Lud. Ger Holtkamp. Ook deze werf spreekt in de veiligheidsrubriek over gas flessen. Van geheel andere aard is het artikel met ge dichtje over meeuwen. De onbekende schrijver is onder de indruk gekomen van het spel dezer dieren en slaakt deze verzuchting„O, Schepper, geef ons ook deez' vrede, en deez' goddelijke losbandigheid". P. J. M. bespreekt de techniek van het schilderen om in een gedicht over Klinker het bewijs te leveren dat ook andere dingen dan. zijn penseel alleen zijn andacht heeft. De rubriek muziek heeft het over toonladders en mu ziekschrift. De woning-nieuws-rubriek van Gusto bevat dit maal 13 aanbiedingen voor woningruil. Bij J. K. Smit herdacht de ketelmaker Aart Herwig zijn 40-jarig huwelijksfeest. De kern schrijft een artikel over de werktijd, waarin een beroep gedaan wordt op het personeel om zijn volle mede werking te betonen bij de zo noodzakelijke opvoering van de door de werknemers-vakbeweging beloofde verhoging van de arbeidsproductiviteit. Gezien de economische toestand van ons land, mede door de steeds scherper wor dende concurrentie op de markt van Japan en Duitsland worden ook wij gedwongen alle midddelen in het leven te roepen, daartegen het hoofd te kunnen bieden. Het firma-nieuws bevat verder een lezens-waardig artikel over de modelbouwclub ener Rotterdamse firma, waarin ieder die daarvoor voelde zijn hobby naar persoonlijke smaak en voorkeur kan uitleven. De leden vervaardigden zelf, met door het bedrijf beschikbaar gesteld materiaal, 14 draaibankjes. Gezamenlijk heeft de club 8200 vrije uren, verdeeld over 3G> jaar, aan deze gedurfde onderne ming besteed. De club zal aan het bedrijf uit erkentelijk heid voor verleende steun 2 draaibankjes aanbieden, welke bankjes in de productie voor klein-presiciewerk zullen worden opgenomen. De doorlichting is bij J. K. weer achter de rug. De resultaten kunnen nog niet medegedeeld worden, wel is bekend, dat er geen gevallen voor nabehandeling zijn. L. Smit Zoon vermeldt in haar orgaan eveneens iets over de ook daar plaats gehad hebbende doorlichting. De cijfers zijn ook daar nog niet bekend, hoewel aangenomen kan worden, dat het aantal personen, hetwelk voor nader onderzoek in aanmerking komt, nog geen kwart procent bedraagt. De dokter is dan ook zeer tevreden. De militai ren in Indonesië kunnen deze Kinderdijkse werf blijk baar niet vergeten, getuige de correspondentie die hier over in het orgaan opgenomen wordt. De sleepboot „Noordzee" van L. Smit Co., welke op deze werf gebouwd werd, heeft zich volgens een kort verslag goed gehouden, na 4 maanden in de weer geweest te zijn. De vroegere sociale verzorgster Mej. van Dijk, welke meerdere artikelen in het algemeen gedeelte geschreven heeft, geeft er in haar nieuw artikeltje getiteld „Mist" blijk van, dat zij de kunst van schrijven nog niet heeft verleerd. De Klop opent haar artikelen-reeks met het afscheid van haar magazijnmeester de heer A. van der Vlies, welke na 33-jarig dienstverband het bedrijf met pensioen heeft verlaten. „Uren, dagen, maanden, jaren vliegen als een schaduw heen". Van der Vlies geeft in een dankbetui ging zijn erkentelijkheid weer voor ontvangen steun en medewerking. Gédégé drukt in z'n gedicht in Sliedrechts dialect uit, dat alle leden van het personeel, ook de man van het kantoor een arbeidskracht is. „Allen zijn zij arbeidskrachten, wer ken voor dezelfde zaak, Als de klinker en de sjouwer, ieder in zijn eigen taak." Een foto van de stapelloop van de Santos-hopper C.O. 122, verlucht het firma-nieuws. Met een artikel over de nieuwste sociale voorziening, de werkloosheidwet, eindigt deze werf. v. d. Wiel Hoepelmakerijen langs 't Kleine Diep te Sliedrecht. Deze twee foto's plaatsen wij met bijzonder veel plezier. Ze zijn interessant (hoepelmakerijen langs 't Kleine Diep te Sliedrecht), ze zijn heel aardig gemaakt, en ze zijn ac tueel (sneeuwfoto's, terwijl Uw redacteur dit schrijft jak kert de jachtsneeuw langs de ramen). Ze werden inge zonden door de heer P. Vlot van De Klop.

Het Zeskant | 1950 | | pagina 5