KETELPAKKEN Waciitciageii Vacantie 1950 WIE HELPT? DANKBETUIGING 22 moeilijkheid zit van thuis wat in een spaarpotje apart te moeten doen. Dan gaat het er toch weer uit in deze zware tijd! U kunt het gespaarde terughalen wanneer U maar wilt. U bent op geen enkele manier gebonden, noch aan de Gusto, noch aan de Spaarbank. Bovendien krijgt U een dubbele rente. Dat is toch altijd meegenomen. Het is fijn, dat er al zoveel mensen sparen, ongeveer 150, maar er konden er toch eigenlijk veel meer zijn! Haalt U nu dadelijk even zo'n formuliertje op de loon- afdeling en vult er dan op in wat U sparen wilt. Het is zo gebeurd! V. H. De fabrieksvacantie voor 1950 is als volgt vastgesteld: Zat. 29 Juli Vrij. 4 Aug. Zo. 30 Za. 5 Ma. 31 Zo. 6 Di. 1 Aug. Ma. 7 Wo. 2 Di. 8 Do. 3 Bij de vacantie zijn dus 3 vaste snipperdagen gevoegd. Er blijven drie vrije snipperdagen over. Daar uit het overleg met de kern is gebleken, dat 75% der arbeiders tegen het vastleggen van halve snipperda gen op de Zaterdagen vóór de feestdagen (Pasen, Pink steren, Kerstmis en Oudejaar) waren, gelden hiervoor de volgende bepalingen: 1. Zij mogen niet vallen op de Zaterdagen vóór de feest dagen Kerstmis en Oudejaar, resp. op 23 en 30 December; 2. Verlof zal op deze dagen alléén in bijzondere gevallen, ter beoordeling van de Directie, worden gegeven; 3. Zij moeten verspreid over het hele jaar worden opge nomen. Opsparing met het doel ze te benutten aan het einde van het jaar, zal slechts in bijzondere gevallen wor den toegestaan. Namens verschillende leden van het Gusto-personeel hartelijk dank voor de belangloos afgestane goede gaven. Er kwam o.a .binnen: 2x1 kinderledikant je, 1 kachel, 2x1 lamp, 1 passerdoos, wat gedragen kleding en schoeisel. Het meeste heeft zijn bestemming reeds gevonden. Hieronder nog een lijstje van dingen waarmede U ons een groot plezier zoudt doen: een kinderwagen, een kinderledikant je, een naaimachine, een 1 persoons matras of bed. Is er soms iemand die ons hieraan helpen kan? U zoudt er ons een groot plezier mee doen! V. H. Er is ons door enkele mensen gevraagd weer ketelpakken via de fabriek te verstrekken. Om verschillende redenen lijkt ons dat niet verstandig. 1. Toen het wel gebeurde, klaagden velen, dat ze niet de kwaliteit, de kleur, de maat, enz. konden krijgen, die ze wensten 2. Door deze aankopen passeren we de kleine midden stand en maken hun het bestaan onmogelijk; 3. We werken dan het afbetalingssysteem in de hand. Dit is o.i. verkeerd. En nu er een Gusto-spaarfonds is, speciaal ingesteld om de moeilijkheid van de onverwachte grotere uitgaven te voorkomen, is het ook niet meer nood zakelijk. Denkt U nog eens aan dat spaarfonds. Het heeft veel voordelen. Er wordt ineens een klein, door U zelf te be palen deel van Uw loon ingehouden, zodat U niet met de De Wed. G. P. HoltkampDobbelaar, Maasdijk 148a te Schiedam, deed ons een schrijven toekomen, waarin zij haar oprechte dank uitspreekt aan de Directie e.a. voor de getoonde bewijzen van sympathie en deelneming, on dervonden bij het overlijden van haar echtgenoot, wijlen de heer L. G. Holtkamp.. Indien een werknemer ziek geweest is en binnen vier weken na de hervatting van zijn werk wegens dezelfde ziekte opnieuw de arbeid moet staken, behoeft hij voor dit tweede ziektegeval geen wachtdagen te maken. Dit is een algemeen bekende regel. Minder bekend schijnt het echter te zijn, dat de Sociale Afdeling aan een ziekmelding niet kan ruiken, dat het een voortzetting van een oud ziektegeval betreft. Worden er dan wachtdagen genoteerd, dan komt de gedupeerde verontwaardigd reclameren! „Ik was 14 dagen tevoren toch ook ziek geweest!". Ja, vriend, maar hoe kunnen wij weten, dat het hetzelfde ziektegeval betrof? En achteraf is dat meestal zeer moeilijk vast te stellen! Denk er dus om: bij hernieuwde staking wegens hetzelfde ziektegeval steeds op de ziekmelding bijschrijven: „zelfde geval als van ziekte ddDaarmee voorkomen we moeilijkheden, 't Is in het belang van de arbeiders zelf en in dat van de Sociale Afdeling.

Het Zeskant | 1950 | | pagina 6