memoriam Een nieuw geluid Van de sociale verzorgster 38 Een personeelsblad moet zijn een blad van- en voor alle werkers in een bedrijf. Het moet een vraagbaak zijn voor iedereen, het moet actueel en interessant zijn, d.w.z. liet moet alle dingen bevatten, waarin door de personeels leden belang wordt gesteld. Men moet het gaarne lezen. Voldoet „Het Zeskant" hieraan? En op deze vraag kan niet volmondig ja geantwoord worden! We weten dat door tal van arbeiders critiek op de in houd van „Het Zeskant" wordt uitgeoefend. Sommigen vinden dat het te technisch is, anderen geven aan, dat het te weinig zaken bevat, waarin de arbeider werkelijk be lang stelt. Ook leeft nog de mening, dat een stukje, critiek op een- of ander bevattende, niet zou worden op genomen. Dus heeft het geen nut om iets voor het Zes kant te schrijven. Het gevolg was, dat het voor de redacteur iedere maand opnieuw een zorg was om het geval te vullen. En dat er dan wel eens geschreven werd over dingen, die niet in ieders kraam pasten, behoeft geen nader betoog. De redacties van personeelsbladen van andere bedrijven beklagen zich over hetzelfde euvel. Het is echter een schrale troost te weten, dat de arbeiders in andere be drijven er precies zo over denken als de Gustomensen en zich óók afzijdig houden, geen copie inzenden maar wèl critiseren. We willen het anders hebben! „Het Zeskant" moet een interessant, lezenswaardig blad worden. Goed! Maar dan ook meewerken, met z'n allen! Hoe zullen we trachten dit te bereiken? We hebben gemeend Uw contact met „Het Zeskant" ge makkelijker te maken door het instellen van een redactie commissie Naast de Heer Hellemons hebben de volgende heren zich bereid verklaard hierin zitting te nemen: P. Mulders, G. Meyers en J. Broekmeyer. Deze heren doen thans een beroep op U. Zij zullen zich tot U wenden om te trachten U aan het schrijven te zet ten. Het geeft niet waarover. Men kan schrijven over bedrijfstechnische, sociaal-econo- Hierbij weer een lijstje van „Gusto-mensen" die langer dan 3 maanden ziek zijn: A. Leerintveld Geervlietschestraat 16 Schiedam J. W. Rook W. de Zwijgerstraat 19a Overschie R. Klaasse Goereeschestraat 8 Schiedam J. C. Homburg Leliestraat 7 Schiedam C. van Duuren Parallelweg 98 Schiedam A. Snelders Bilderdijkstraat 56a R'dam-W. J. J. Witte Rotterdamschedijk 2c Schiedam L. A. F. Evers Gustostraat 28a Schiedam G. van Nielen Ouddorpsestraat 25a Schiedam N. Oudheusden Willemshof 17 Schiedam D. van Willigen Putschestraat 27 R'dam-Z. P. de Gans Beierlandselaan 131b R'dam-Z. M. v. d. Werf Lekstraat 53a Schiedam Th. Kraayveld Geervlietsestraat 34 Schiedam J. v. d. Male J. v. Effenstraat 15a Rotterdam A. Post Josephlaan 29c R'dam-W. M. de Bakker Boylestraat 39 Schiedam A. A. Bergwerf Da Costastraat 29a Schiedam Dan hebben we Willem Roozen, die op 15 Maart zo'n ernstig ongeval kreeg op de werf. Tot onze vreugde kun nen wij meedelen, dat Willem het uitstekend maakt en dat het hele genezingsproces wonderlijk goed verloopt. U begrijpt, dat wij U niet voor niets een lijstje geven van onze langdurige zieken. Als U zelf wel eens ziek geweest bent zult U begrijpen hoe een bezoekje van een chef of baas of collega op prijs gesteld wordt. Op 19 April nam de Directie afscheid van 9 mensen die op dien dag voor 't laatst op de Gusto werkten om daar na van hun welverdiende rust te gaan genieten. Bij 'n gezellig praatje, met een kop koffie en 'n goede sigaar, bedankte de Heer Conijn de met pensioen gaande arbei ders voor de trouwe en ijverige dienst van zoveel lange jaren. Ook in de fabriek namen vele collega's harte lijk afscheid van de vertrekkenden. De namen van de 9 gepensioneerden zijn: T. Gelderblom, P. Valk, J. Valk, D. Wensveen, B. van mische of over doodgewone zaken, die we meegemaakt hebben, over Uw eigen werk, enz. U behoeft ook niet bang te zijn om eens Uw critiek te laten horen, mits de critiek maar van opbouwende aard is. Daarnaast verwacht de commissie eventuele tekeningen, of foto's die voor plaatsing geschikt zijn. De commissie heeft op zich genomen „Het Zeskant" populair en leesbaar te maken. Zij rekent op de volle medewerking van hoog tot laag om dit doel te bereiken. Hoewel het ons bekend was, dat de Heer Boschman ziek was, waren we er niet op voor bereid op 28 April te moeten vernemen, dat hij was overleden. Wel niemand onzer had kunnen vermoeden, dat de ziekte een zo snel en tragisch einde zou nemen. De Heer Boschman toch werd in de kracht van het leven, hij was 52 jaar, weg gerukt. Veel te jong nog! Bij een zo harde slag kunnen wij slechts be rustend het hoofd buigen en er lering uit trekken. Velen kenden de overledene. Hij was immers reeds sinds 1919 in dienst, eerst als tijdschrijver en een paar jaar later in het moeilijke en veeleisende na-calculatiewerk. In dit werk ging hij geheel op en het was hem nooit te veel van zijn vrije tijd te offeren. Als collega zullen wij hem missen, maar hoe veel meer zal dit gemis in zijn gezin gevoeld worden? We zullen hier geen banale troostwoorden neerschrijven en slechts de wens uitspreken dat de nabestaanden kracht moge gegeven wor den om het leed, dat hen overkwam te kunnen dragen.

Het Zeskant | 1950 | | pagina 6