IAï'ü vrjw AFSCHEID Onze Ouderen BEATI VIJF JAAR JBiiiM Mi Veiligheidsbrillen Bochove, H. J. Koning, C. W. J. Collignon, P. W. den Ouden en Id. W. A. Holtkamp. Op 3 Juni zullen onderstaande werknemers de Gusto ver laten om eveneens nog jaren van rust tegemoet te gaan: J. van Loenen, H. de Graaf, C. Koen, H. Brökling, J. Maat, C. Lissenberg, H. v. d. Ree, J. Karseboom, O. Lissenberg, G. van Duinhoven, C. Blommensteijn, L. Habraken. Er zijn weer enkele welkome gaven van en voor het per soneel binnengekomen o.a. een haard, een fornuis, een theetafel, wat gedragen kleding, een passer etc. Onze hartelijke dank daarvoor! V. H. De Afdeling Koperslagerij nam hedenmorgen afscheid van een der collega's, H. Holtkamp, die met pensioen gaat. Collega de Boer sprak namens bazen en personeel woorden van erkentelijkheid en waardering en bood hem een kistje sigaren aan, waarna bazen en collega's harte lijk afscheid van hem namen en hem nog vele jaren van voorspoed en rust wensten. 29 April 1950. P, De Schilderswerkplaats nam op 29 April afscheid van collega Bas van Boekhoven, die 67 jaar oud was en dus met pensioen ging. Onder het genot van 'n kop koffie met koek en 'n rokertje werden vriendelijke waarderende woorden gesproken en nog eens de oude tijd opgehaald. Als je Bas hoort vertellen, ging het er vroeger wel even anders naar toe, dan tegenwoordig. Naast de vele goede wensen werd hem tot afscheid een schilderij van de werf aangeboden. J. M. F. W. Er is naar mijn mening geen tak van arbeid welke harder trekt en inniger tot de verbeelding spreekt, dan het me taalvak. Het overwinnen van het staal geeft een grote voldoening aan hen, die het vormen en buigen naar hun wil. En niemand is meer vervuld van trots dan een scheepsbouwer, die zijn stalen casco te water ziet gaan. Het schepen bouwen is dan ook in zijn geheel traditio neel. Het vak van „Vader op zoon". Vele families wer ken dan ook op de werven sinds mensenheugenis, aan getrokken door de romantiek, de zee te overwinnen, door tets te bouwen wat haar weerstaat en de zeeman veilig en comfortabel over de wijde waterwereld brengt. Het is de arbeid van vele jaren, die de schepenbouwer de liefde geeft voor zijn werk en reine arbeidsvreugde. Zelf ben ik geen ijzervreter, maar mijn ervaring met hen leerde mij dat. Zo hoor ik de gepensioneerde, de invaliden en onze ouderen met weemoed spreken over hun verloren paradijs. Zij bezitten niets anders meer dan de herinne ring aan hun arbeid. Ze kunnen je er uren mee vast houden en als ze er over spreken leven ze weer. Ze noe men je namen en bijzonderheden van schepen en molens en geven daardoor blijk van een diep beleven. Zo gaan ze dan ook nu weer, onze oudjes, 65 jaar zijn ze geworden en vergrijsd achter de bank, op de helling of in de loods. Ze gaan de werf verlaten met pensioen. Wat gaat er niet om in de gedachten van deze getrouwen. Velen met veer tig en meer werfjaren. Vastgegroeid zijn zij aan de Werf als klimop aan de muur. Nu worden zij losgemaakt en rest hun nog thuis achter de kachel of op het „Hoofd" te spreken over wat voorgoed voorbij is. Laat ons de ouderen in dit licht zien. Voel mee met wat ze verloren. Wij, jongeren, beseffen het zo. niet en dat kunnen we ook niet, maar wij kunnen wel weten hoe een ingeworteld werf leven waardering behoeft. Dit afscheid doet pijn. Deze mensen doen hun best tevreden weg te gaan, maar ze zijn het niet. De eerste weken zullen ze, als ze onze fluit horen, opspringen. Het eten zal ze niet smaken en de handdruk van de Directie zullen ze blijven voelen als iets onwerkelijks. Maar dat onwennige zal verdwijnen en dan zullen zij genoegen vinden in de rust, welke hun geschonken is, rust in het volle besef deze te hebben ver diend als bekroning van een werkzaam leven. Arbeiders, laten we onze oudjes niet vergeten en laten we bedenken, dat zij ons leerden wat de Werf is, wat werken is. En ontmoeten we hen, laten we hen dan groeten met de ge dachte, dat het onze wegbereiders waren. Laat hen dat voelen in woord en gebaar. P. J. M. Tentoonstelling voor een ieder, die bij Werf Gusto werkzaam, is. Gusto's schildersclub „Beati" behoeft zich zeker niet aan U voor te stellen, want de afgelopen vijf jaar heeft zij zo'n bekendheid verworven, dat, als men de naam Beati maar hoort, men onmiddellijk denkt aan schilderen en aan de tentoonstelling, welke ieder jaar weer door haar wordt gehouden van de door de leden zelf gemaakte stukken. En elk jaar weer wordt ons de vraag gesteld of ook niet-leden kunnen exposeren. Dit jaar is dit inderdaad mogelijk. Ter gelegenheid van de viering van haar le lustrum stelt Beati de tentoonstelling open voor een ieder die de één of andere liefhebberij beoefent. Men behoeft geen P.V. lid te zijn of dito van Beati als men maar bij Werf Gusto in dienst is, waar ook ter wereld. En wat kan worden ingezonden? Alle liefhebberijen die men be oefent, mits men het zelf beoefent of vervaardigt, zoals, teken- en boetseerwerk, kunstsmeed- en/of drijfwerk, weefkunst, figuurzagen, foto's, postzegels, munten, ra dio's, zenders of ontvangers, acpiaria, terraria, schilde rijen, vlinderverzameling, modellenbouw enfin, welke liefhebberijen U beoefent, U zendt in. 't Geheel staat onder leiding van Beati, die ook voor 't geheel verantwoordelijk is. Tentoonstelling wordt half September a.s. gehouden. Vraagt inschrijfformulieren aan bij de Secretaris van Beati K. G. Vrauwdeunt, stel het niet uit, want het bestuur wil een overzicht krijgen, met het oog op de beschikbare ruimte. Het Bestuur. Welke veiligheidsbril is het beste geschikt om het ultra violette licht te weren? Uit een nauwkeurig onderzoek, dat door diverse grote bedrijven, zoals b.v. N.V. Werkspoor, Staatsmijnen, Wil- ton-Fijenoord e.a. hebben laten instellen, is komen vast te staan, dat de z.g. Unobril de ogen het meest beschermt tegen de inwerking van ultraviolette stralen en, dat deze door helpers bij electrisch lassen of voor mensen, die de kans lopen gedurende enige ogenblikken in de las- boog te kijken, gebruikt kunnen worden. Deze bril is in ons bedrijf reeds veelvuldig in gebruik en is verkrijgbaar in het magazijn van Namen. 28.3.'50. j_

Het Zeskant | 1950 | | pagina 7