en de waterlopen in Zuid-Afrika zou men rekening moeten houden met de Nijlpaarden", zegt deze deskun dige. En verder stelt hij vast: „Waarschijnlijk komt men heel wat goedkoper uit met het tegengaan van de verwoestingen die de nijlpaarden inderdaad hier-en-daar aanrichten, dan met zelf de baggerwerken uit te voeren, die door het uitroeien van deze dieren noodzakelijk zou den worden. De Redactie heeft uit doorgaans goed geïnformeerde kringen in de omgeving van de Zuidafrikaanse regering vernomen, dat deze regering de raad ter harte heeft genomen. Zij overweegt zelfs een grote uitbreiding van het nijlpaardenpark. Men fluistert dat tekenafdelingen van enige IHC-vennoten thans bezig zijn met het ont werpen van enige nieuwe modellen nijlpaarderi, hoewel de Directies weigerden dit te bevestigen. Wij slaagden erin een foto op de kop te tikken van een proefmodel dat in het l.H.C.-Laboratorium te Delft geconstrueerd moet zijn. Het Mei-nummer van J. K. Smit opent met de ver melding van enige decoraties, jubilea en een 35-jarig huwelijk. De bruidegom kreeg ten geschenke een bon bonzakje met uitjes. Daar is hij dol op. Daarna lazen we dat de Kinderbijslag met terugwer kende kracht is verhoogd met 5%, wat we al wisten, en dat volgens de Minister van Financiën de loonbelasting tot 1 Juli a.s. berekend mag worden zonder rekening te houden met deze verhoging, wat we nog niet wisten en haast niet konden geloven. De loonberekening is langzamerhand een kunststuk ge worden, die een middelmatig mens met een middelma tig stel hersens niet meer geheel kan volvoeren. Wat je denkt dat je krijgt, krijg je niet en wat je denkt wat je niet krijgt, krijg je ook niet. En toch houden we allemaal over, niet waar? J. K. Smit sluit met een interessant artikeltje over doorlichting. We nemen aan dat er mensen zijn die daartegen bezwaren hebben en zich daarom eraan ont trekken. We hopen echter dat ze zich ervan bewust zijn dat ze niet alleen zichzelf, maar juist ook anderen aan besmetting blootstellen. Misschien dat ze dan over hun bezwaren kunnen heenstappen. Bij L. Smit Zoon eveneens enige onderscheidingen en voorts een oproep van de Directie aan de gepension- neerden voor een uitje op kosten van de Directie. Een ander soort uitje, natuurlijk dan die waar die bruide gom van J. K. zo gek op is. Enige proefmodellen van nijlpaarden We zagen de oplossing van een kruiswoordpuzzle. Wij hebben altijd ontzag voor de oplossers van die dingen, maar dat is nog niets, vergeleken bij de eerbied die wij voelen voor de ontwerpers van dit soort hersengymnasti- sche toeren. Bij Werf Gusto heeft men een commissie natuurlijk een commissie gevormd om het „Zeskant" populair en leesbaar te maken, lazen wij. Pot voor de Redactie! Verder gingen er ook daar een paar man met pensioen. De Gusto-schilderclub organiseert een tentoonstelling, waar Gustolingen de producten van hun hobbies kunnen exposeren. Tenslotte is er een artikel over de namen Castor en Pollux. Zo heetten twee bergingsvaartuigen welke Gusto bouwde voor het Suezkanaal. Castor en Pollux waren twee tweelingbroeders, zonen van Zeus, de Griekse oppergod. Deze twee Zeuszonen werden ge acht hen die in nood verkeerden, maar speciaal zee lieden, bij te staan. Geen gekke naam voor twee ber gingsvaartuigen. Ook het Conrad-Stork Nieuws vermeldt een Koninklijke onderscheiding en wel voor de Heer J. Keppels. Interes sant is het verslag van een boormeester in Frans Equa toriaal Afrika. Het geeft ons een indruk van de moei lijkheden welke te overwinnen zijn bij de exploratie van dit gebied. En een vieze beesten, dat ze daar hebben. Vleermuizen zo groot als honden, menen wij te weten. Geef ons maar het Haagse Bos, waar wij altijd op de paadjes kunnen en zelfs moeten blijven. Het „Hoofdartikel" van De Klop handelt over „Van Zilver tot Goud". Dit heeft geenszins betrekking op vervalsing van edele metalen. Het beschrijft de verschil lende consumptiewijzen van haring; en meer speciaal het roken van dit gedierte. De plaats der handeling speelt ergens in de woeste kuststreek achter IJmuiden, waar men haring schijnt te roken. (Wij roken slechts shag en Zondags sigaretten). We leren dat haring ge noten kan worden als rolmops, zure, pan- en zoute ha ring, spek-, stroo-, zalm- en gezouten bokking, Harder wijk; wijzelf voegen hieraan toe: haring in blik in tomatensaus, haringsla en rauwe haring. Dit laatste voor de zeerobben onder onze lezers. Wat je van haring al niet maken kunt. In de „Schakel" van Verschure merkten we op een be spreking van een boek, geschreven door de voormalige Commissaris van Politie te Amsterdam: „De Commis saris vertelt". Hopelijk vertelt-ie niet teveel. De leerlingen van de opleidingen zullen op 22 Mei een excursie gaan maken naar de Silo te Wanssum. Deze is indertijd door Verschure gebouwd. Enige technische artikelen behandelen het meten van spanningen door middel van rekstrookjes en de golf lengte van electrische trillingen. Dit laatste is het vierde in de reeks „De Weg der Electronen". Verder worden uitgebreid vermeld de resultaten welke bereikt werden door de klaverjas-, voetbal- en schaakclubs. Een uitge breid jaarverslag werd opgenomen van de Stichting In- validiteitsfonds Verschure. PLOEGENDE BOER Ingezonden door C. J. v. Reyendam, Werf Conrad

Het Zeskant | 1950 | | pagina 5