IN MEMORIAM Hendrik Johannes Prins Dankbetuiging Drinkwaterfonteintjes AMARIL-SLIJP STENEN 46 De Heer Prins overleed op 17 Mei 1950. Hij was hoofdcalculator op de Afd. Scheepsbouw. Hij trad op 3 Augustus 1936 in dienst. Ieder een kende en waardeerde hem. De reactie en het medeleven bij het bericht van zijn overlij den, gevolgd door de grote belangstelling bij de begrafenis, legden voldoende getuigenis af van de achting, welke hem algemeen werd toegedragen. Moge dit bij zijn gezin een weinig balsem leg gen op de wonde, geslagen door zijn heen gaan. EEN PRINS. Het was een Prins, een echte, Het hart, gedragen door verstand En met een kundig' Vaderhand Hij kende niet 't slechte, Alleen maar 't oprechte. Het was een Prins van groot formaat, Een schepenprins als gene, Vol goedigheid allene. Hij met zijn grote werkmansstaat Slaat gaten, nu hij henen gaat. Het was een Prins, een edelman. Zijn rijk was schepen bouwen, In eer en met vertrouwen. Maar bovenal, een edel mens, Dit, Prins, is nu ons laatste wens, Rust Uw koninkrijk is veilig, Uw woord en daad blijven ons heilig. P. J. M. Hiermede betuig ik mijn welgemeende dank voor de vele blijken van belangstelling en medeleven ondervonden bij het overlijden van mijn echtgenoot. Mevr. Prins-de la Beij. Onder de verbeteringen, welke in de laatste tijd aan gebracht worden op de Werf Gusto, behoort toch zeker de drinkwatervoorziening voor de arbeiders. Op ver schillende plaatsen van het terrein zullen fonteintjes verschijnen om in de behoefte aan drinkwater te voor zien. Veel werk is daaraan verbonden om deze aan te sluiten aan de hoofdleiding en vooral om een geschikte plaats te vinden waar ze een beetje beveiligd staan, opdat ze niet direct weer beschadigd worden, waar altijd grote kans op is. Wij vragen nu aan alle arbeiders medewerking om 1. er toch vooral voor te zorgen dat deze fonteintjes worden gebruikt voor het doel waarvoor zij neer ge zet zijn en dat ze niet misbruikt worden voor andere doeleinden 2. een beetje voorzichtig met deze fonteintjes om te springen, want zij zijn van steen, dus erg breekbaar; 3. ze niet te verontreinigen. Met een weinig goede wil kan dit voor elkaar komen en kunnen deze fonteintjes nog lang en nuttig dienst doen. Van de ongevallen, welke de laatste tijd plaats vonden, is er een groot percentage, dat te wijten is aan onvoor zichtigheid bij het werken aan amaril-slijpstenen en waarom Bij al het werk. waarbij 'n amaril-slijpsteen gebruikt wordt en waarbij, zoals U weet, kleine deehjes steen of metaal kunnen wegvliegen, moet een veiligheidsbril gedragen worden en hoeveel mensen doen dit? Hangt men aan de steen een veiligheidsbril, dan is die zo ver dwenen of men gebruikt hem niet omdat deze door iedereen gebruikt wordt (onhygiënisch). Bevestigt men op de steen 'n raam met een ruit welke in alle gewenste standen gezet kan worden en zodanig dat deze alle weg vliegende deeltjes opvangt, dan worden de ruitjes stuk geslagen. Nu wij op onze werf een heel stel nieuwe elec- trische amarilstenen hebben gekregen, zulien op deze allemaal genoemde raampjes gemonteerd worden met spe- ciaalglas. Tegenover schending van deze maatregel zal ten strengste

Het Zeskant | 1950 | | pagina 6