of 55/ DANKBETUIGING W oningnieuws FAMILIEBERICHTEN MUXIËK cJJJ} Slikkerveer, 8 Mei 1950. Ondergetekende betuigt hierbij, mede namens Vrouw en kinderen, zijn dank aan alle Gustovrienden van Slikker veer, die in woord en daad van hun belangstelling blijk gegeven hebben en voor de aangename verrassing: be staande uit een complete huiskamerlamp, een regelbaar electrisch strijkijzer en een wandkoffiemolen, ter ge legenheid van hun veertigjarige echtvereniging op 6 Mei 1950. J. Tieleman. 1. 2. 3. 4. 5. 6 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. Woning in R'dam in ruil voor huis in Schiedam, 5 a 6 kamers. woning in R'dam3 ka., keu., zolder, huur 4.25 p.w., in ruil voor woning in Schiedam, woning in R"dam, 3 ka., keu., huur ƒ4.50 p.w. te ruilen voor huis in Schiedam. woning in R'dam, 3 ka., keu., in ruil voor huis in Schiedam. ben. huis in Schiedam, 3 ka., keu., tuin, zoekt groter huis. ben. huis in Schiedam, 2 ka., doorloop, keu., huur 4.15 p.w., zoekt grotere woning, ben. huis in Schiedam, 3 ka., serre, tuin, loods, ruilen voor bovenwoning. woning te Schiedam te klein voor 5 pers. huur 29.p.m.zoekt grotere woning. Bov. woning in Den Haag, 2 ka., badk., medegebr. keu., ruilen voor woning te Schiedam. 3 vrije huizen in Gorinchem in ruil voor woning te Schiedam. bov.huis in Schiedam; 6 ka., keu., 2 waranda's, huur 6.25, in ruil voor ben. woning van 4 ka., keu. en tuin. Boven huis in Schiedam, 3 ka., keu., te ruilen voor ben. woning. ben. woning in Schiedam, 3 ka., keu., sousterrein, huur 5.50 p.w., te ruilen voor duurdere woning buurt Pompstation. huis in Schiedam, 5 ka., keu., balkon, vliering, huur 5.05, ruilen voor bov. woning van 4 ka. ben. huis in Schiedam, 2 ka. en gr. woonkeuken, huur 6.35, te ruilen voor woning in R'dam-Z. bov. woning in Schiedam, ka. enz., 2 sl.ka., zolder te ruilen voor woning in de omgeving station. Geboren: op 21.4.'50 Joseph Henricus, zoon van H. J. M. v. d. Oever; op 28.4.'50 Hubertus Theodorus G. M., zoon van T. Meuleners; op 30.4/50, Nicolaas Anthony, zoon van K. de Jong; op 1.5.'50, Willempje, dochter van H. Kooyman; op 3.5.'50, Antonius Hermanus, zoon van J. Olde Monnikhof; op 3.5.'50, Elly, dochter van A de Gans; op 5.5.'50, Leendert, zoon van G. Boon; op 10.5.'50, Jan Hendrik, zoon van F. Meijdam; op 14.5.'50, Gerardus Marie, zoon van A. Jacobs; op 22.5.'50, Cornelia, dochter van J. A. Stieber. Onze hartelijke gelukwensen! Inlichtingen te verkrijgen bij de Afd. Personeel. 4 In de maat geeft de open noot o aan, dat deze een volle maat of 4 tellen duurt. Willen wij deze waarde halveren dan krijgt die open noot een stokj, en duurt 2 tellen, de naam is halve noot. Gaan wij met het halveren door dan krijgen wij dus een kwart J, 1 tel, achtste J, zestiendeJ\ twee-en-der tigste J enz. Een stip achter een noot verlengt de waarde met de helft van de oorspronkelijke waarde, dus J .heeft een waarde van 3 tellen,J.een waarde van l1/^ tel enz. Een 3 ~maat heeft een waarde van 3 tellen, een volle maat wordt dus gevuld door J' 1 2 achtsten schrijft men ook wel JJ2 zestienden 2 twee-en-dertigste^ de strepen vervangen dan de vlaggetjes, 2 achtsten JJ noemt men duole en hebben samen de waarde van een kwart of een tel. Moeten we nu een kwart of een tel in drieën delen dan schrijven we deze figuur heet triole. sextole enz. Een triole op een achtste schrijven wij j^. en heet achtstentriole, enz. SYNCOPEN De Syncope verplaatst hét accent. Het zijn noten die op het lichte maatdeel of onderdeel beginnen en tot over het volgende maatdeel voortduren, hetzij in dezelfde- of in de volgende maat, bijv.: of Zij brengen dus afwisseling in de accentuering. Hoofdstuk 4. RUSTTEKENS Niet altijd volgen in een muziekstuk de tonen onmiddel lijk op. Er komen onderbrekingen voor welke door rust tekens aangegeven worden. Duidelijkshalve geven wij de waarde der rusttekens gecombineerd met de gelijk waardige noottekens. «Zr zeiner/ez Tweziitzeimfirz Bij triolen, kwarttolen enz. blijft de vorm van de rust tekens gelijk, het rustteken van een achtste in een triolenfiguur van achtsten is een derde van een kwart Hebben wij rusttekens nodig voor langere duur dan een maal dan schrijven we die als volgt: Zo hebben we ook' kwartole,^ kwintole,^25 Een fermate of orgelpunt boven een noot of een rust geeft aan dat de waarde van die noot of rust willekeurig verlengd mag worden. De duur van die noot of rust is afhankelijk van de opvatting van de musicus. Een te vroeg opheffen klinkt abrupt, een te lang aanhouden saai- ,i (Wordt vervolgd). Copyright 1950. I.H.C. Den Holh mg van ikelen slechts na schri toestemming geoorloofd. Druk en ontwerp Holdert Co. N.V., Amsterdam

Het Zeskant | 1950 | | pagina 8