EXCURSIE naar Ver schare Co. N.V. AFSCHEID Dankbetuiging „B E A T F' Lustrum Tentoonstelling 63 Een 20-tal technici, ontwerpers, constructeurs en teke naars van de drijvende kraan „Santos" onder leiding van de Chef Afd. Kraanbouw, de Heer Reijnart, tot deze excursie in de gelegenheid gesteld door onze Directie door het beschikbaar stellen van de reisgele genheid, zijn Zaterdagmiddag 1 Juli de „117" wezen bezichtigen. Om 12.15 uur werd vanaf onze Werf de tocht naar Amsterdam ondernomen met een prachtige touring car. Na een zeer gezellige reis kwamen wij ongeveer half twee bij de Werf Verschure aan en werden daar ontvangen namens de Directie van de Werf door de Heer v. d. Weijden. Al bij de ingang van de Werf konden wij door middel van aldaar geplaatste foto's de montage van de kraan volgen. Wij konden o.a. zien dat de arm er in zijn ge heel was opgegaan met behulp van 3 drijvende bokken. Dat hierbij zekere moeilijkheden overwonnen moesten worden was voor onze insiders, die ook wel eens met dat bijltje gehakt hebben, wel duidelijk. Bij de kraan zelf aangekomen, welke door zijn afmetin gen de gehele omtrek beheerste, ging ieder naar die plaatsen, welke hem het meest interesseerde, de een de machinekamer, de ander de bovenbouw en een derde stelde het meeste belang in de ponton. In tegenstelling met andere excursies werd hier critisch. gekeken, door men sen die gewend waren met een enkele blik de eventuele onvolkomenheden in de uitvoering op te merken. Maar afgezien van enkele kleinigheden mag het hier wel ge zegd worden dat alles er keurig en goed verzorgd uit zag en was de algemene mening dat je de Werf Ver schure best om een boodschap kon sturen. Na afloop van de bezichtiging werden er enkele foto's gemaakt en waagden de excursie-mensen nog een oogje aan de bij Verschure in aanbouw zijnde moderne zee sleper en cutterzuiger. Na de werkplaatsen te hebben bezichtigd, alwaar wij o.a. de CO 103 en CO 132 in aanbouw zagen, werden wij ook rondgeleid door het kantoorgebouw en gaf de Heer v. d. Weijden een aardige uitleg van de daar aan wezige modellen van objecten, welke in de loop der jaren door Verschure waren uitgevoerd. Wij ontvingen ook nog les in projectieleer van de Heer v. d. Weijden door middel van een zeer ingenieus apparaat, hetwelk door hem gebruikt wordt bij het les geven in tekening- lezen aan de leerschool en aan die arbeiders, die hun vakbekwaamheid willen verhogen. Het zou ons te ver voeren hier dieper op in te gaan, maar het had ons aller bewondering. Na afloop van de excursie werd ons door de Directie van Verschure een verfrissing aangeboden in het IJ- paviljoen (Tolhuis), welke graag en dankbaar door ons werd aanvaard. Al met al was het voor ons een interessante middag. Na een hartelijk afscheid van de Heer v. d. Weijden, die zo spontaan zijn vrije tijd te onzer beschikking had gesteld, werd om 5 uur de terugtocht aanvaard en via Noord- wijk en Wassenaar waren wij 7.15 weer thuis. De banden, welke de I.H.C.-ers verbinden, waren weer versterkt en mocht het eens een keer voorkomen, dan zullen wij ook trachten even goede gastheren te zijn wanneer Verschure-mensen eens bij ons op bezoek komen. v. d. W. Op Zaterdag 1 Juli namen de arbeiders uit de koper slagerij afscheid van hun oude makker, Koos Holswilder, die gepensionneerd werd. Hoewel hij de laatste tijd niet meer in de koperslagerij werkte, is hij tot de laatste dag één met ons gebleven. De Heer Rook hield bij die ge legenheid een berijmde toespraak, waarna hem een her innering aan de koperslagerij werd aangeboden. Ook de bankwerkers hadden Koos niet vergeten en namen aan het afscheid deel. Vanaf deze plaats, Koos, nogmaals de wens, dat het je wel ga en nog vele gezonde jaren. A. Voor de gezellige kampeerweek, waarin wij volop heb ben genoten van de vrijheid en de natuur, zijn wij de Directie en al degenen, die aan de organisatie daarvan hebben meegewerkt, in het bijzonder Mej. Heijnen, hoogst dankbaar. Zo'n genoeglijke week zal lang in onze herinnering blijven. Bas de Ruiter Arie v. Velden C. Striegel De meesten uwer hebben de vacantie er al opzitten, enkelen zijn nog aan het genieten. Maar vacantie of geen vacantie, denk er aan. dat ons nog enkele weken scheiden van de tentoonstelling, waaraan een ieder, die bij Werf Gusto werkzaam is, kan deelnemen. U weet het zeker nog, maar toch wil ik er nog even op wijzen voor hen die het of'een klein beetje vergeten zijn of de vroegere aankondiging niet gelezen hebben. U kunt alles wat U in Uw vrije tijd verzamelt of maakt inzenden, zoals Uw vlinderverzameling, postzegels, foto's, munten, tekeningen, schilderstukken, aquarium, bloemen, radio ontvang- en/of zendinstallatie, kunstsmeedwerk, zelf vervaardigde tapijten enz. enz. De tentoonstelling wordt gehouden op 16 en 17 September a.s. De inschrijving sluit op 4 September a.s. Velen hebben reeds ingeschre ven, vult ook Uw formulier in en bezorgt het bij de secretaris van Beati K. G. Vrauwdeunt. Het Bestuur.

Het Zeskant | 1950 | | pagina 7