Woningnieuws ONS LABORATORIUM FAMILIEBERICHTEN •flftïïinmHUL Omstreeks de jaarwisseling startte op de Gusto een nieuwe afdeling, het laboratorium. Sommigen onder de lezers weten van het bestaan van deze afdeling wel iets; dat zijn dan meest diegenen die in de Mach.fabriek werken, want daar, op de eerste verdieping, hebben zij zien bouwen. Maar anderen weten van het bestaan nog niet. Daarom meende de redactie, dat een artikeltje in het personeelsorgaan, omtrent het bestaan van en het werk in het laboratorium wel op haar plaats zou zijn. En terecht! Want men zal zich afvragen, of een laboratorium bij een firma als Gusto reden van bestaan heeft. Laten we eens zien, wat er zo al op een fabriek als de onze kan voorkomen Daar zijn dan allereerst de ver schillende afdelingen als Staalbouw, Apparatenbouw, Mijnbouw, Scheepsbouw, Machinebouw e.a. Al die af delingen verwerken staal van verschillende vorm en kwaliteit tot de meest uiteenlopende eindproducten. Nu worden er aan de eindproducten bepaalde eisen ge steld. En dus ook aan de materialen welke gebruikt zijn. Men vraagt garantie, zekerheid, ook van de zijde der verzekeringsmaatschappijen, bij wie wij onze eigendom men laten verzekeren. Maar dit laatste zullen we laten rusten. Er zijn verschillende methoden om materiaal te keuren. Een van de oudste methoden is wel de vijlproef. Men nam een stuk materiaal en haalde de vijl er over. Dan zei de bankwerker A: Dit is zacht materiaal, maar zijn maat die het ook geprobeerd had, zei dan: Man, dit is niet te vijlen. We zien dus, dat als 2 mensen hetzelfde doen, er nog geen overeenstemming over het resultaat bestaat. Zo'n proef heeft dus maar betrekkelijke waarde. Daar om zocht men naar methoden om een resultaat te krij gen, waaraan ieder dezelfde waarde kan hechten. En zo is men gekomen tot het maken van machines, die onder alle omstandigheden dezelfde werking verrichten en ieder stukje materiaal op de zelfde wijze beproeven. Daarover een volgende maal. W. Het Gustogezin is ook deze maand wederom flink uit gebreid. De paar jongens, die geboren werden, zinken gewoon in het niet bij de meisjes, die een grote meer derheid vormen. Dat gaat niet goed! Geboren op 25 Juli Annetta, dochter van E. de Brabander en A. v. d. Velde; 31 Juli Hubertina Wilhelmina Maria, dochter van P. J. L. Hermanus en J. M. Odekerken; 1 Aug. Wilhelmina Elisabeth, dochter van J. J. Vis en E. Touw: 1 Aug. Maria Jacoba Francina, dochter van J. Slui mer en G. W. A. Vennink; 6 Aug. Magdalena Maria, dochter van J. Roctus en M. L. v. Rutten; 6 Aug. Gerard Heinrich Lambert, zoon van G. L. Gransch en M. Schiiren; 9 Aug. Catharina Josephina Martina Maria, dochter van A. J. M. Bosboom en W. v. Liempt; 10 Aug. Frederik Petrus, zoon van J. Koppenhagen en A. E. J. Sinck; 18 Aug. Neeltje Carolina, dochter van J. v. d. Drift en A. Ilmer; 21 Aug. Gerard, zoon van K. G. Vrauwdeunt en P. v. Loenen; 21 Aug. Johanna Ludewina, dochter van K. Kaufman en J. L. Overdevest; 22 Aug. Birgitta Anna Maria, dochter van F. P. C. v. Kolck en M. A. v. Merriënboer; 25 Aug. Martin Leonard, zoon van G. Steenbergen en L. M. Erkelens. De gelukkige ouders van harte gefeliciteerd! Het varen in het zogezegde „wankele huwelijksbootje" blijft aftrek vinden. Zij, die het er op waagden, volgen hiernaast. 1. Woning te Rotterdam, Franselaan, te ruilen voor woning te Schiedam met 5 a 6 kamers; 2. Woning te Rotterdam, Hendr. Croezingstr., 3 kamers, keuken, zolder, huurprijs 4.25, te ruilen voor woning in Schiedam. 3. Woning te Rotterdam, Strijensestraat, 3 kamers, keuken, zolder, te ruilen tegen woning dichter bij de Werf; 4. Woning te Rotterdam, Persoonsstr., 3 kamers, keu ken, zolder, te ruilen tegen woning in Schiedam; 5. Ben.huis in Schiedam, Voltastr., 3 kamers, keuken, tuin, in ruil voor grotere woning; 6. Ben.huis in Schiedam, Maasdamsestraat, 2 kamers doorloop, keuken, 4.15 p. w., te ruilen voor grotere woning 7. Ben.huis in Schiedam, Nic. Beetsstr., 3 kamers, serre, tuin, loods, te ruilen voor bovenwoning; 8. Vrije woningen in Gorinchem te ruilen voor wonin gen in Schiedam; 9. Bovenwoning te Schiedam, Rijnstr., 6 kamers, keu ken, 6.20 p.w., te ruilen voor ben.huis, 4 kamers en tuin. 10. Bovenhuis te Schiedam, Réaumurstr., 3 kamers, keuken, te ruilen voor ben.woning; 11. Ben.huis te Schiedam, Rozenburgstr., 2 kamers, gr. woonkeuken, 6.35 p.w., te ruilen met huis in Rot- terdam-Z. 12. Bovenwoning te Schiedam, Lekstr., kamer, keuken, station. 2 slaapkamers, zolder, te ruilen voor huis dichter bij 13. Bovenwoning te Dordrecht, Slikveld, 4 kamers, keu ken, te ruilen voor woning te Schiedam. 14. Bovenwoning te Rotterdam, Overijselsestr., 4 ka mers, keuken, zolderkamer, te ruilen voor woning met slaapétage bev. 5 kamers. Inlichtingen bij Afd. Personeel. C. G. J. Ooms met H. van Aalten op 5 Juli; T. J. de Bruin met M. van Mourik op 27 Juli; A. J. Th. Luyben met F. M. van Alphen op 23 Aug; A. Falandt met H. N. J. Schrumpf op 24 Aug. Veel geluk en behouden vaart, jongelui! A. Vis en E. v. Wijnen vierden hun 40-jarig huwelijks feest. Ook zij delen in onze gelukwensen. alland. Overneming van artikelen slechts na schriftelijke toestemming geoorloofd. Druk en ontwerp Holdert Co. N.V., Amsterdam

Het Zeskant | 1950 | | pagina 8