C. O. 97 Profiel- en bakkenzuiger WIRON Cutterzuiger FRIGG C. O. 106 en C O. 141 MATADIen MARGRIET GEEF ONS HEDEN ONS DAGELIJKS BROOD 1 vredenheid overgedragen aan een Nederlandse aan nemer. Het betreft hier een door de fa. van der Hoeven aan gekochte wagenveerpont, waarvan het casco werd ver lengd, waarna het tot zelfvarende zuiger werd ingericht door „De Klop". Het vaartuig, met hoofdafmetingen 45 x 13.70 x 3.90 m heeft 2 schroeven, welke door dieselmotoren worden ge dreven. Ook de gehele baggerinstallatie wordt gedreven door middel van dieselmotoren. Met deze aanwinst is wederom een modern werktuig aan de Nederlandse haggervloot toegevoegd, hetwelk naar wij hopen, de Nederlandse naam op baggergebied in binnen- en buitenland zal uitdragen. Na een geslaagde proefvaart werd de op nevenstaande foto afgebeelde tot profiel- en bakkenzuiger omgebouw de wagenveerpont in de maand September tot volle te- In September j.l. is het zusterschip „Mateba" na een voorspoedige reis in de Belgische Congo aangekomen. Ook de „Matadi" is bestemd voor het uitvoeren van baggerwerk aldaar. Voorts werd op 26 October 1950 van dezelfde werf de profiel- en bakkenzuiger „Margriet" te water gelaten. Deze zuiger is bestemd voor de Sliedrechtse baggeronder- In April 1949 werd door de Deense Waterstaat aan de I.H.C. opdracht verstrekt voor de bouw van een cutter zuiger. Dit vaartuig is in September j.l. gereed geko men en wij plaatsen hierboven een foto van de zuiger, genomen vóór het vertrek naar Denemarken. De opdracht tot de bouw werd uitgevoerd door Werf „De Klop" onder centraal opdrachtsnummer 124. De hoofdafmetingen van het schip zijn 32.50 x 6.80 x 2.80 m terwijl de aandrijving van de gehele baggerinstallatie geschiedt door een tweetal M.A.N.-dieselmotoren. In het bijzijn van een vertegenwoordiger van de Deense Waterstaat hebben de beproevingen plaatsgevonden op de rivier de Merwede. Deze beproevingen mogen vol ledig geslaagd genoemd worden, zodat hierna de over dracht, zeer tot tevredenheid van de opdrachtgeefster, plaats had. Na aan de werf te zijn zeeklaar gemaakt, is de zuiger door L. Smit Co.'s Internationale Sleepdienst naar Tkyboran gesleept en is daar inmiddels gearriveerd. De I.H.C. kan weer trots zijn op dit stuk werk, dat mede de naam van de Nederlandse scheepsbouw, speciaal op baggergebied, zal weten hoog te houden. Bij L. Smit Zoon werd 19 October j.l. met goed ge volg te water gelaten de zelfvarende stoom-hopperzand- zuiger „Matadi", in aanbouw voor de Belgische regering. Het schip heeft een lengte van 67.50 meter en is uitge rust met een stoommachine-installatie van 1100 ipk, die zowel voor voortstuwing als voor aandrijving van de baggerpomp dient. neming KALIS, welke in de eerste helft van deze eeuw zeker een 50 a 60 baggerwerktuigen van allerlei type aan onze werf in opdracht heeft gegeven. Waarde l.H.C.-ers, ik weet niet hoe het met jullie ge steld is, maar wel bij mij, als ik 's avonds aan een een voudig maar degelijk maal zit, komt nog vaak de her- innering bij mij op aan de herfst van 1944 en de hon gerwinter welke daarop volgde. Zoals U wel zult weten, komen er in het leven minder aangename dingen voor, die maar al te gauw vergeten worden. En toch, de herinnering zal altijd ergens blijven.

Het Zeskant | 1950 | | pagina 4