DER BEDRIJvihT) „De Klop" opent met een terugblik op het afgelopen jaar. Het prettigste vinden wij de oprichting van de wandelsportvereniging. Wie niet voor wandelen voelt kan rustend lid worden! Dit is in klein bestek een oplossing voor een groot probleem. Zo zouden wij de wereld willen indelen. In zwoegende leden en in rustende. En wij uiteraard aan de zijde van onze Dulcinea altijd rustende. Een leidingevende ruster zou men haast kunnen zeggen. Bij Verschure hebben de kinderen een prettig Sint Nicolaasfeest gevierd. Velen hadden hun vrije tijd opgeofferd om Sint de kinderen met een mooi stuk speelgoed te laten verrassen. Verder lezen wij over de diploma-uitreiking van de bedrijfsschool, waar de gehele Verschure-staf aanwezig was, om dit voor de leerlingen be langrijke gebeuren mede te vieren. Tenslotte werd het lief en leed van schaken, voetballen en kaartspel wereldkundig gemaakt. Bij Conrad-Stork bracht Sinterklaas een bezoek aan de kinderen der personeelsleden, naar wij lazen in het firmanieuws. Sinterklaas was hier vergezeld van twee Zwarte Pieten en dat heeft bij ons enige twijfel veroorzaakt. Wij geloven namelijk niet dat Sinterklaas twee Zwarte Pieten heeft. Hij heeft er maar één, menen wij. Zulke dingen zouden ons haast gaan doen geloven dat die knul van onze buurman toch gelijk heeft. „Sinterklaas bestaat niet eens", zegt-ie. Alle jongens van alle buurman nen zeggen altijd dat leuke mensen en prettige dingen niet bestaan. En dan het firmanieuws van Gusto en speciaal van de afdeling in Slikkerveer. De Hengelclub daar heeft gehengeld en veel ge vangen. De winnaar ging met 1667 gram zakdoeken naar huis en de tweede prijs ontving iemand met 1219 gram sokophouders. Wij hebben die dag ook gevist, niet zo goed en niet zo veel; gewoontjes, zouden wij haast zeggen, 500 gram witvis. Het was niet veel soeps en we heb ben ze daarom maar weer laten zwemmen. Voor de mannen van Gusto in Slikkerveer, zogezegd. Een reuze-idee vinden wij. Ideeën lazen wij ook bij L.S.Z. Daar moeten we heen, dunkt ons, dat we allemaal idee in ons werk hebben en dan komen de ideeën, hoè het dan te doen, vanzelf. Wij geloven vast dat ieder van ons en ieder van II in zijn werkwijze en in de werkwijze van zijn afdeling verbete ringen zou kunnen aanbrengen. Laat Uw gedachten er eens over gaan! Bij J. K. wordt met de jongelui van de bedrijfsopleiding een praatje gemaakt. Sommigen schijnen zich nog al eens te „drukken" van hun lessen. Speciaal van theorie. Wij willen nu niet suggereren dat wij vroeger op school altijd zo braaf geweest zijn, maar één ding hebben we later wel moeten beamen. Het zijn de lui met de theoriekennis die het 't verst schoppen. En hoewel dat in de wereld niet alles is, is het toch wel aardig wat; en zeer zeker de moeite waard. Copyright 1951. I.H.C. Den Haag, Holland. Overneming van artikelen slechts na schriftelijke toestemming geoorloofd. -- Druk en ontwerpdrukkerijen „cevaDo" c.v.. Den Haag 12

Het Zeskant | 1951 | | pagina 20