DOE HET VEILIG BAAS HORSSEN. WONINGNIEUWS. In het boekje „Doe het veilig" van Ir. R. A. Gorter staan zeer leerzame raadgevingen, o.a.: Herinner je je nog de eerste tijd in de fabriek? Was toen niet alles vreemd voor je? De fabriek, de machines en ook de mensen? Misschien was er een in je afdeling, die je met een glimlach goeiendag zei en die je soms een wenk gaf, hoe je je werk veilig en gemakkelijk kon doen. Kortom, je was hem dankbaar en je vroeg hem om raad, wanneer je hem nodig had. Wanneer er nu een nieuweling in de fabriek komt, heeft iedere vakman de gelegenheid, maar ook de plicht hem te helpen. Help dan ook, evenals jij geholpen had willen worden, toen jij in zijn plaats was, laat hem zien, wat de uitdrukking „doe het veilig" betekent, hoe hij geen ongevallen behoeft te krijgen en geef daarin zelf een goed voorbeeld. Er wordt wel eens en dan zeer terecht gezegd, dat 'n nieuweling even gevaarlijk is als 'n onbeveiligde machine, zodat hij, wegens zijn onbekendheid met zijn nieuwe omgeving, zich zelf en anderen een ongeval kan bezorgen, tenzij hij op de hoogte is van de gevaren van zijn werk. Bied dus de nieuweling de behulpzame hand en help hem het veilig te doen. M. Op 13 Aug. 1949 ging baas Horssen met pensioen. We zijn hem nog niet vergeten. Dit bleek uit de blijken van belangstelling en medeleven, toen hij enkele weken geleden aan het ziekbed werd gekluisterd. Hij is hiervoor zeer erkentelijk en verzocht ons zijn dank langs deze weg ter kennis te brengen. In het bijzonder dankt hij zijn vroegere collega's voor de prachtige fruitmand, welke men hem zond. Zijn toestand is, hoewel er enige verbetering te bespeuren valt, nog niet gunstig. Wij hopen echter, dat wij hem spoedig weer over de Maasdijk mogen zien wandelen. Zij, die zich hebben opgegeven voor een woning en die inmiddels ge slaagd zijn, of in wier opgave een wijziging is gekomen, worden dringend verzocht dit even te melden bij de Afd. Personeel. (0) 23

Het Zeskant | 1951 | | pagina 13