Buucman's schutting, m KIJKJE OVER De zon schijnt, 't is warm en met onze zonnebril op kijken wij zo'n beetje over de schutting bij de I.H.C.-Vennoten. Wij zien de leerlingen van Verschure terugkomen van een tocht over het IJsselmeer. Jaloers zijn wij, heel jaloers. Want nooit meer zullen wij leerling zijn, ook niet bij Verschure; wij zijn slechts buurmansschuttingkijker, met de kans om later (véél later!) opperhoofd-buurmansschuttingkijker te worden; lan derig hangen wij te suffen, met onze zonnebril op één oor en een droom in ons hoofd. Wij dromen van de zon, van de zee en van Dulcinea en van zachte muziek Dan schrikken wij wakker van „Vier weken pijn" bij Gusto. Man krijgt staalplaat op teen, teen breekt, (plaat blijft heel) vier weken ongevallen wet, minder loon! In het firmanieuws staat een plaatje van 's mans voeten met pijltjes naar de breukplaatsen. Wij rillen, zien dokters, ziekenhuizen, spuitjes en zusters. Teveel spuitjes en te weinig zusters! Geef ons dan maar liever stalen schoenen met veiligheidsneuzen. Toch helpen zelfs deze schoenen niet tegen de sluipende vijand t.b.c. Thans worden de „Kloppers" weer doorgelicht, desgewenst met huis genoten. Eens op een dag is t.b.c. misschien net zo zeldzaam geworden als pokken en melaatsheid in West-Europa. Het is grappig erover te peinzen, leunend op de schutting met onze zonnebril op, dat de man die de t.b.c. zal verslaan, misschien op dit ogenblik in zijn wieg ligt te schreeuwen Geschreeuwd hebben wij bij het lezen van de puntenlijsten van het klaverjastournooi voor de Conrad-Stork wisselbeker. 44.000 punten voor de winnaar! Dat is pas een spel. En dan wij die al jaren week in Week uit staan te juichen voor één puntje, voor ieder puntje, van de voetbal club welke wij in ons hart gesloten hebben. De verliezer had maar 33.000 punten. En ieder puntje een reden tot blijdschap (of tot droef heid). Wat een geweldige massa emoties moet zo'n klaverjastournooi veroorzaken! „Massa" was ook het onderwerp van een artikel in het L.S.Z.-nieuws Massaproductie werkt prijsverlagend; wat eerst een luxe-artikel was, wordt tenslotte massaproduct. Wij wilden dat het goede van deze aarde steeds meer massa-product werd en het slechte steeds vaker luxe-artikel. Zonneschijn, gouden wijn en zonnebrillen voor iedereen en niemand een pistool of een atoombom. Maar wij zijn dromers, dat mag U wel weten. Bij J. K. wordt een droom werkelijkheid. De personeelsvereniging begint er in te raken. Dat doet ons genoegen. Wij scheppen er genoegen in wanneer dromen bewaarheid worden; maar buiten schijnt de zon en wij doezelen zo'n beetje. De vacantie zal ons naar het hoofd stijgen denken wij. IEONICÜS 84

Het Zeskant | 1951 | | pagina 20