^Qeclame (4) VAN DE I.H.C. HOLLAND De I.H.C.-bulletins vormen de Speciale Catalogus. Te zijner tijd zal de qehele serie gebundeld worden uitgegeven. Het is de bedoeling da deze Speciale Catalogus een beschrijving geeft van de constructie van baaaermaterieel. De bulletins behandelen daarom achtereenvolgens de werven, het M.T.I., het gebouwde materieel (totaaloverzicht) een vragen lijst en' dan een aantal gedetailleerde beschrijvingen van baggerwerk- Bulletin 4, de Vragenlijst, speelt een belangrijke rol in de verkooppolitiek van de I H.C. HOLLAND. In dit bulletin zijn achtereenvolgens de verschillende proto-typen van baggerwerktuigen behandeld Bij ieder werktuig staan de belangrijkste karakteristieken vermeld, zodat belang stellenden gemakkelijk kunnen bepalen welke punten van belan9 zijn. Het is van uiterst groot belang dat de offerte deze punten dekt en door het op ruime schaal verspreiden van bulletin 4 tracht de I.H.C. 1 AanvrageT kunnen dan door ons met een passende offerte beantwoord worden waarin alle gevraagde eigenschappen zijn verwerkt. De verdere bulletins behandelen ieder uitgebreid een baggerwerktuig, bijvoorbeeld de „M.O.P. 224-C" (CO 32) In dit bulletin zijn opgenomen een groot aantal foto's, een algemeen plan-tekening en een uitgebreide technische beschrijving. Deze beschrijving moet vooral zo zijn dat even tuele cliënten er door worden geïnteresseerd doch concurrenten er weinig of niets aan hebben. De bulletins vormen een soort van service-reclame, dit in tegenstelling met de normale catalogi welke in de scheepsbouw- industrie bijna altijd prestige-reclame zijn. Service-reclame is die reclame welke ten doel heeft de afnemer te dienen; prestigereclame moet het aanzien van de reclamevoerder bij de afnemers verhogen. De Nieuwe Algemene Catalogus van de l.H.C. Holland is hiervan een sprekend voorbeeld. Ter wijl het huisorgaan vooral NIEUWS is en de Speciale Catalogus (serie bulletins) informaties geeft, dient de Algemene Catalogus voor representatie. Zij wordt bij voorbeeld door Directiele den persoonlijk ter hand gesteld aan de Directies van geïnteresseerde firma's of dient onze vertegen woordigers als introductie bij hen die beslissen over

Het Zeskant | 1951 | | pagina 3