Li I<1<E EVE EE- met DE CP.CÜ. OP STAP. Zo zijn we dan Vrijdag, 28 Juli, voor de tweede maal met de P.V. op stap gegaan, of liever uit rijden geweest. En Hoe! Zes prachtige autobussen van de Jong's Touringsbedrijf hebben ons van s morgens 7 tot 's avonds 12 uur meegenomen door vele mooie streken van ons land. Even 6 uur in de morgen waren we allen reeds present bij de werf Gusto Slikerveer. Ook de mondharmonica-vereniging was er en gaf al direct enige nummertjes ten beste, zodat de stemming er al vroeg in zat. Om 7.15 uur vertroken we. Over Gorcum de Betuwe in. Wat een vrucht bomen zijn daar! Alles boomgaard, waar je ook keek. We reden langs verschillende werven en dorpen, die versierd waren, want de volgende dag zou HM. de Koningin hier komen. Om goed 9 uur werd Tiel bereikt. Een klein stadje, dat nog de sporen van 't oorlogsgeweld draagt. Koffie en gebak stonden daar klaar en dat lieten we ons natuurlijk goed smaken. We kregen even de tijd om Tiel door te lopen en gingen toen weer de bussen in. Het wegrijden werd op de gevoelige plaat vastgelegd. Daar wordt een film van gemaakt, die t.z.t. vertoond zal worden en waarop we dan ons zelf als filmsterren zullen kunnen bewonderen. Van Tiel ging het over allerlei kleine dorpen aan op Arnhem Het weer, dat s morgens nog al somber was, klaarde geheel op en we kregen het mooiste zomerweer, dat men zich denken kan. Dat is zo de hele dag gebleven. De chauffeur wees ons telkens mooie oude plekjes aan en onder gezang reden we Arnhem om 11.30 uur binnen. Daar namen we een kijkje op de varkensmarkten, wandelden door de winkelstaten naar Rutecks Lunchroom, waar het middagmaal gebruikt zou worden. Dit was voor 200 personen niet zo spoedig opgediend, maar de Gusto- zanger, de Heer 'v. d. Stel, zong ter afleiding enige liedjes, welke zeer in de smaak vielen. Eindelijk was het dan zover dat gegeten kon worden. Op dat ogenblik nam de Heer N. Conijn Jr. het woord. Hij herinnerde aan de drukke dagen op de werf, aan harde woorden en verkeerd be grijpen van elkaar, „maar", besloot hij zijn korte rede, als ik U hier allen zo bij elkaar zie zitten, kan ik wel aannemen, dat alles vergeten is en daarom wens ik U allen een prettige dag en een aangename vacantie toe". Het eten liet zich best smaken en zo af en toe klaterde gul gelach op, wat een teken was, dat men zich best amuseerde. Hierna togen we weer op weg naar de beroemde, öude stad Nijmegen, waar juist die dag de intocht van de 4-daagse gehouden werd. De ver- (0) 73

Het Zeskant | 1951 | | pagina 11