ALUMIIIUM- (J. 6 K. Smit) Wat weet U van de I.H.C.? Met deze reeds meerdere malen gestelde vraag streeft de redactie van het Zeskant het doel na, te komen tot beter onderling contact en begrip tussen de I.H.C.-bedrijven en het in deze bedrijven werkzame personeel. Als vruchten van dit contact verkrijgen wij dan uitgebreider kennis van de I.H.C. in het algemeen en van de onderscheiden bedrijven in het bijzonder. Hieraan mede te werken, is het doel waartoe dit artikeltje is geschreven. De vooral gedurende de na-oorlogse jaren sterk toegenomen toepassing van lichtmetaal op velerlei gebied, en wel in het bijzonder in de scheeps bouw, kan als algemeen bekend worden verondersteld. Belangrijke gewichtsbesparing, uitstekende corrosiebestendigheid, het fraaie uiterlijk en de nagenoeg aan ijzer gelijke sterkte, zijn de voornaamste factoren waardoor aan het aluminium vaak de voorkeur wordt gegeven boven het ijzer. Deze feiten waren aanleiding om over te gaan tot de oprichting van J. K. Smit's Aluminium Verwerkende Industrie N.V. te Krimpen a.d. Lek. Zij werd gevestigd op het terrein van de Scheepswerf en haar „tehuis" werd de vroegere scheepsbouwloods van 50 meter lang en 24 meter breed. Deze werd geheel gerestaureerd en door middel van de benodigde nieuwe machines, werktuigen, las-, licht-, lucht-, kracht-, en automatische olie- gestookte verwarmingsinstallatie, benevens een plafond en tegelvloer om getoverd tot een prettige, goed verlichte fabriek. Hiermede werd reeds voldaan aan een der belangrijkste principe-eisen nl.: verwerking van alu minium in een apart schoon gebouw, gescheiden van ijzer en roest, met werktuigen (b.v. walsen, scha ren, zetbank en zaagmachines) waarmede geen ijzer wordt verwerkt. En als U ons vraagt, wat is en wordt er zo allemaal in de aluminiumfabriek gemaakt, dan laat ik hier gaarne een beknopte en geenszins volledige opsom ming volgen nl.: (Vervolg blz. 107 onderaan) Aluminiumproducten

Het Zeskant | 1951 | | pagina 18