KIJKJE OVER BuMCman's schuituifr Het Jongenskamp van Conrad-Stork is alweer achter de rug evenals de andere kampen en excursies. Iedereen is overal geweest en toch is alles bij het oude gebleven. Jansen heeft zijn 25-jarig jubileum gevierd, maar is allang weer en nog steeds aan het werk. Alle Jansens zijn met vacantie geweest, hebben gejubileerd, jubileren of zullen jubileren, gisteren, vandaag of morgen en wij alsmaar kijken over buurman's schutting. Zo is het leven nu eenmaal. Over jubilea gesproken. Het schijnt dat het ritueel in vroeger dagen aan merkelijk minder deftig was, zo lezen wij in het Gusto-nieuws. Niette min leek het ons wel wat meer opwindend. Daaraan zal het feit dat één en ander zich afspeelde in Schiedam niet vreemd zijn. Wij hebben ook altijd zo'n vreemde blik in onze ogen wanneer wij van Schiedam (Bols, Olifant, Kabouter en Gusto) terugkomen. Er was brand in de Luchtcentrale van L.S.Z., zegt het Firmanieuws. En wij maar denken wat de „luchtcentrale'' eigenlijk is. Kan het zijn (dachten wij) dat L.S.Z. behalve een centrale zelfwasserij in de toekomst ook al 'n centrale instelling heeft voor het produceren van lucht? Soms vrezen wij dat het die kant zal uitgaan; centrale regelingen voor alles! En wij die onze Dulcinea zomaar ergens ontmoet hebben; onze kleinzoons zullen hun Dulcinea's af moeten halen aan een Centraal Magazijn. Verstrekking vindt dan plaats van Rijkswege. Wij wisten dat niet zo precies, maar ook Verschure heeft een visclub, een hengelcollege. Daar houden wij van. Wij zijn wel (enigszins) een man \an beschaving en dus houden wij van Latijn. Vooral het Latijn van vis sers heeft voor ons een eigen, hoogsteigen bekoring. „Vloermatten" van brasems is een uitdrukking waarvan wij houden. Wij hebben wel taal gevoel, als wij dat zoeens mogen zeggen. Wanneer wij bij „De Klop" niets vinden van Gédégé. dan wenden wij ons tot de wandelsportclub. Na zo'n zacht wintertje als deze zomer zien wij met ons hart stil van verwachting uit naar een barre winter, waarin mannen mannen kunnen zijn. Dan zien wij die van Sliedrecht lopen door de vorstige avond 304050 km, en meer! En Gédégé thuis verzen schrijven. Wij zijn ook altijd zo dóódmoe wanneer wij veel mannen vér moeten zien lopen. Een vers lezen is nét iets minder inspannend. Bij J. K. heeft men gevaren, a. met de loodsboot „Algol", b. een twee daagse vaartocht. Bij de laatste gelegenheid werd door een ploeg van J. 6 K. o.a. tegen L. Smit geroeid. Daar de winnaars beloond werden met een boek, zullen wij de Commissie voor het Handhaven van het Ama teurisme in de Roei- en Watersport (kortweg C.v.h.H.v.h.A.i.d.R. en W.op de hoogte stellen. Wij kijken ook niet over de schutting om laag gewin, doch louter voor ons genoegen. Maar wij zijn amateurs, weet U? Amateurs in de tijd van de baas en 's avonds amateurs in Dulcinea d r tijd. Louter voor ons genoegen IG0NICU5 108

Het Zeskant | 1951 | | pagina 20