zijn evenwel verre in de minderheid, zij vormen slechts een betrekkelijk qering percentage van alle meisjes; dat wil dus zeggen, dat slechts een betrekkelijk gering aantal van elke 100 meisjes een vakkundige opleiding krijgt voor het moeilijke en vdelsoortige werk, dat later van haar als huisvrouw wordt verwacht. Hoe veel omvattend is die taak van huisvrouw! Zij moet kunnen koken, naaien (toch zeker verstellen), zieke huisgenoten kunnen verzorgen, kin deren opvoeden. Dit laatste, daar zal ieder het over eens zijn, is zeker niet het gemakkelijkst gedeelte van haar taak. Daarbij moet de huisvrouw een goede kameraad voor haar man zijn, wil haar huwelijk tenminste „goed" zijn en dit toch is een eerste vereiste voor een goede opvoeding van de kinderen. Dat „goed kameraad zijn" houdt in, dat de vrouw zich op de hoogte stelt van zaken, die buiten haar vier muren liggen. Zij moet haar huis houding dus zodanig inrichten, dat ze vrije tijd, al is het nog zo weinig, voor zichzelf over houdt. Dit is absoluut nodig om fit te blijven en dit heeft weer een goede invloed in de sfeer van het gezin. Maar met deze opsomming zijn we 0r nog niet. De huisvrouw moet het loon van de man zodanig uitgeven, dat elke uitgave verantwoord is, d.w.z. zij; moet „uitkomen" met het geld. Huisvrouwen, dit alles wordt „zo maar" van U verwacht Voor velen van ons is dit dan ook te zwaar en zij zitten vaak met de handen in het haar. Doch hier in Schiedam is dat werkelijk niet nodig. Schiedam n.l. heeft een Commisie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting. Deze Commissie organiseert cursussen in naaien, verstellen, koken, lampe- kappen maken, enz. enz. Voorts laat zij lezingen houden op velerlei ge- bied, b.v. over woninginrichting (zeker iets voor jongelui met trouw plannen en voor de vele kleinbehuisden)over de opvoeding van onze kinderen (kleuterleeftijd het schoolkind de puberteit, een periode, die de ouders voor zulke moeilijke problemen kan stellen), voorts over beroepskeuze, over het kopen op afbetaling (wat door de aanlokkelijke voorstellen van de kant der verkopers steeds meer toeneemt, maar dat voor de koper toch zoveel gevaren meebrengt), enz. enz. Dit zijn allemaal problemen, waar vele huisvrouwen mee zitten, maar waarmee de Commissie U graag wil helpen. Ir September beginnen weer nieuwe cursussen. Deze worden gehouden in de Huishoud- en Industrieschool, Prins Mauritsstraat 9 te Schiedam of in de toonzaal van het electriciteits- en gasbedrijf aan de Broersvest of in een andere zaal. Op 17 Oct. a.s. wordt een lezing gehouden door de Heer C. v. Wijngaarden (Econ. Drs) in de Huishoud- en Industrieschool, Prins Mauritsstr. 9, te Schiedam, over een zeer actueel onderwerp n.l. Het afbetalingssysteem en de Gemeentelijke Crediet- en Voorschotbank. Aanvang 8 uur. De kosten van de cursussen en lezingen zijn zó gesteld, dat dit voor nie mand een beletsel behoeft te zijn. Alle gewenste inlichtingen kunt U krijgen bij de Directrice van de Huis- houd- en Industrieschool, iedere Woensdag van 10 tot 111 *2 uur en iedere Donderdag van 2 tot 4 uur. Overwin Uw schroom, Uw vooroordeel, Uw sleur of wat dan ook, en geniet van de voordelen, welke ongetwijfeld ook voor U deze cursussen en lezingen te bieden hebben. U bent er van harte welkom. 80 (0)

Het Zeskant | 1951 | | pagina 10