BuuuMUt's schutting. KIJKJE OVER Bij L.S.Z. zagen wij een stukje over Loonbelasting en Kinderbijslag, dat (zelfs) wij niet hebben begrepen. „De aanspraak op de KB voor de be rekening van de LB zal hetzelfde bedrag zijn als de uit te keren KB". Het stond er dan voluit en nog iets uitgebreider. Simpel als wij zijn, gaat dit vèr boven onze kuif. Een vriend van ons doet aan existentialisme en spreekt een beetje Bebop. Wij kunnen daarvoor een glimlach over hebben, maar die officiële geheimtaal zit ons (enigszins) dwars. Misschien is dat omdat wij geen KB vangen terwijl dei LB ons wèl vangt? Gusto Slikkerveer ging met de P.V. op stap. Het was een rijtocht, maar niet met paard en wagens, wat wij betreuren. Voor ons gaat er niets boven fiere rossen en dure koetswerken (behalve Dulcinea natuurlijk). Wij heb ben nog iets over uit de Middeleeuwen, denken wij vaak Bij Verschure signaleerden wij schakers op het voetbalveld. Branche-ver- watering noemt men dat in de economie. Wij. zagen de keeper van Ver- schure's Bankwerkerij-voetbalelftal een pionnen-aanval keren. Niet-aange- nomen Koningsgambiet was het, naar wij vernemen. De schakers-voet ballers wonnen met zwart en gaven mat in 726 zetten, pardon; schoppen. En schoppen troeft nu eenmaal als klaverjassers gaan schaken en schakers voetballen U weet het; Firmanieuws De Klop, Wandelclub en Gé dé ge zijn één. Wij wilden wel een vers van Gédégé te pakken krijgen om te plaatsen in het blad dat altijd verschijnt aan de achterzijde van dit „Kijkje". Die redactie zit altijd te springer, om afwisselende kopij. Ook zouden wij graag de wandelclub eens voor U laten lopen, maar daar zien wij helemaal geen kans voor. Wij houden het maar op dat gedicht Bij Conrad-Stork hebben wij gelachen, een beetje maar om de kernleden. Deze hebben ter kennisname een blanco-formulier ontvangen van het Bij standsfonds. Wij stellen ons de gezichten van onze lezers voor waimeer wij volgende maand een blanco Zeskant ontvangen, ter kennisname zoals dat schijnt te heten. Net als de krant; als je kennis genomen hebt, ben je nog steeds even wijs. Maar het is een geruststelling om te weten dat alles wat op blanco papier staat (beter gezegd: wat er niet op staat!) van AZ waar is. Wij spotten weieens met dit of met dat, met deze en gene, maar toch worden wij vaak gegrepen door meer ernstige feiten. Bij J. K. Smit zijn twee collega's in de kracht van huu leven zonder ziekbed, wegge nomen uit het leven. Zo maar, zonder meer. Het is wel een sprekend be wijs voor onze overtuiging dat al deze dagelijkse dingen niet zo erg be langrijk zijn. Wij mogen daarover ons weieens vrolijk maken. Maar er zijn gelegenheden dat de spot en zelfs de ironie moeten wijken. IRONICUS 120

Het Zeskant | 1951 | | pagina 20