REDACTIE'^Perikelen Zo tegen het einde van de: maand pleegt de redactie-commissie bij elkaar te komen om te trachten het nodige aantal drukletters bij elkaar te voe gen, welke dan gezamenlijk het Zeskant moeten vullen. En met „vullen" alléén ben je er natuurlijk nog lang niet, want het Zeskant moet ook lezenswaard zijn. Het is geen overdrijving als ik zelg, dat dit iedere maand opnieuw een grote zorg is. Of we er in slagen de inhoud van het Zeskant naar ieders genoegen te doen zijn, is een onbeantwoorde vraag. Onze lezers maken n.l. een diep geheim van hun mening. Critiek horen we niet, maar goedkeuring evenmin. De enige maatstaf, die we hebben, is, dat, als er eens iemand geen Zeskant krijgt, hij er om komt vragen. Dat was vroeger niet zo. En ook gebeurt het niet meer, dat de Maasdijk bezaait ligt met Zeskanten op de dag der uitreiking Wat dan eveneens de burger moed geeft. Dit is alles goed en wel, maar we zouden toch graag méér uit onze lezers kring willen horen. Liever nog critiek, dan helemaal niets. We lopen heus niet en-bloc weg a's we eens op de vingers worden getikt. Aannemende echter, dat we met het Zeskant op de goede weg zijn, is het zaak de goede weg te blijven volgen. Bij 't verschijnen eirvan moet men er graag naar grijpen. Het moet een blad zijn van en door onze werkgemeenschap. En dat kan! Maar dan moeten er ook meer medewerkers komen, losse en vaste, die bereid zijn van tijd tot tijd een bijdrage te leveren. Zeg nu niet dadelijk: ik kan niet schrijven, of waarover zou ik moeten schrijven. Een paar gedachten of een belevejnisje op papier zetten, kan iedereen. Het behoeft heus niet mooi te zijn. De redactie zorgt er graag voor, dat het leesbaar wordt. En waarover schrijven? Er zijn zoveel din gen, waarover geschreven kan worden, b.v. over zijn liefhebberijen, hobby s, n excursie, n tentoonstelling, een voorvalletje op het werk en niet te vergeten over het werk zelf. Velen van onze jongeren zijn als militair in Indonesië geweest. In andere firmabladen leest men vaak, aardige verhalen hierover. In het Zeskant niets. Hebben juist ónze jongens ginds niets meegemaakt? (0) 77

Het Zeskant | 1951 | | pagina 7