°ïer de „FUNCTIE" u ZIEKMELDINGEN. STICHTING '40-'45. van de huisvrouw en de voorlichting op huishoudelijk gebied. Het is algemeen befcend, dat degenen, die ziek zijn, dit schriftelijk aan de Sociale Afdeling moeten melden. Wordt iemand telefonisch ziek gemeld, dan krijgt de boodschapper steeds ten antwoord: „Denkt U er om, dat de ziekmelding nog schriftelijk moet geschieden!" Degenen, die tijdens het werk ziek worden en naar huis gaan, moeten dat bij. de Sociale Afdeling melden. Ze vallen daar* dan een ziekmeldings- kaart in en de zaak is in orde. Hoe moet het nu met degenen, die in de nachtploegen werken en tijdens het werk ziek worden en naar huis gaan? Veelal melden zij zich bij hun baas en gaan dan weg. Maar dan is er geen schriftelijke ziekmelding! Gevolg: moeilijkheden! Die moeilijkheden kunnen ondervangen worden, indien degenen, die tijdens het werken in de nachtploeg ziek worden, bij de, portier een ziekmeldings- kaart invullen. De portier geeft die meldingen de volgende morgen af bij de Sociale Afdeling en alles verloopt vlot. Denk' er dus om, werkers in de nacht, bij het ziek naar huis gaan een ziekmeldingskaart in vullen bij de portier. j Soc. Afdeling. De actie ten bate van deze Stichting heeft een bedrag van 1070.09 opgebracht. Door de sympathieke geste van de Directie om dit bedrag te verdubbelen, kon 2140.18 worden afgedragen. Huisvrouwen, hebt U wel eens stil gestaan bij het feit, dat er voor alle beroepen of ambachten een diploma, op zijn minst genomen vakkennis vereist wordt, maar dat dit voor het goed functioneren van een huis houding in de meeste gevallen overbodige luxe schijnt te zijn? Let wel „in de meeste gevallen", immers het meisje, dat een opleiding Kreeg aan een Huishoud- en Industrieschool is wel goed en degelijk toe gerust om de leiding van een huishouding op zich te nemen. Deze meisjes (0) 79

Het Zeskant | 1951 | | pagina 9