IDEEËNBUS J. M, De meeste ongevallen, welke zo op onze werf plaats vinden, zijn de z.g. kleine ongevallen. Gelukkig maar zult U met mij zeggen. Maar wist U, dat deze kleine ongevallen onrustbarend kunnen stijgen, enkel en alleen, omdat wij zo nonchalant zijn geen gebruik te maken van de veiligheids middelen, welke deze kunnen tegen gaan? Wist U, dat wij over het le halfjaar van 1951 3107 stakingsdagen hadden, allen voor ongevallen met 'n bezetting van 2100 man? Wanneer ik de plaats van de letsels onder de loupe neem, dan ontbreekt er bij ons nog wel het een en ander. Kijk zelf maar eens: le halfjaar 1951, Hoofd - hals 58 Ogen 136 Romp 43 Armen 21 Handen - polsen 71 Vingers 128 Benen 63 Voeten 64 Tenen 3C Neem b.v. hef. aantal oog-ongevallen. Dit kan met gemak 'n stuk minder worden, fs het niet droevig, dat ik nog steeds dagelijks diverse mensen, die slijpen, lakken, draaien enz. moet waarschuwen om hun bril op te zetten? Waarom bij het lassen niet gebruik gemaakt van lasschermen? Dan de teen-ongevallen, waarom niet allemaal veiligheidsschoenen ge kocht? Deze zijn er toch voor Jullie eigen voordeel!! Ik zou er nog enige bij kunnen nemen, b.v. de ongevallen aan vingers, maar dat zou eentonig worden. Mannen, nogmaals, laten wij toch zorgen, dat deze kleine ongevallen welke, wij in de hand hebben, worden voorkomen. Werken wij hieraan allen mee, dan is er weer veel leed verholpen. De Directie kende de volgende premies toe aan werknemers, die een bruikbaar idee inzonden: 25,— aan D. v. Bommel, voor het vervaardigen van een kraspen uit een stukje afval widiastaal en een staafje koper, waardoor een kraspen werd verkregen, waarmee duizende meters gekrast kun nen worden zonder slijpen. 10, aan C. A. Kruse, voor een idéé betreffende het uitwalsen van vlampijpen. 10,— san C. Lemson, voor een idéé betreffende een speermaat voor handbrandapparaat voor het branden van patrijspoortgaten. (0) 89

Het Zeskant | 1951 | | pagina 11