„BIDUK" TEWATERLATING C.O. 147 Het in 1950 aan de I.H.C. Holland opgedragen bebakingsvaartuig werd op 30 October 1951 van een van de hellingen van J. 6 K. SMITs Scheepswerven te Kinderdijk te- watergelaten. Omdat dit vaartuig het eerste door de Republik Indonesia in Neder land bestelde schip was, werd er aan deze afloop bijzondere waarde gehecht. De gasten van het Hoge Commissariaat en van de Aan- schaffingsdienst van de R.I. verzamelen zich omstreeks 5 uur in de namiddag op de eretribune aan de voorsteven van het vaartuig. Onder degenen die gehoor hadden gegeven aan de uitnodiging bevonden zich de waarnemende Hoge Commissaris van de R.I. in Nederland, Z. E. Mr. Raden Tg. Djoemhana Wiriaadmadja en zijn echtgenote, zomede vele autoriteiten van het Hoge Commissariaat, en van de Aanschaffings- dienst. Mevrouw Djoemhana verrichtte de doopplechtigheid, waarbij zij het schip de naam „Biduk" (Kleine Beer) gaf. Om 10 over 5 gleed de „Biduk" vlot tewater en daarna begaf het gezelschap zich naar de grote zaal, van het Volksgebouw. Hier heette de Directeur van J. 6 K. Smit, de Heer Ir. W. van Beelen, de genodigden welkom, in het bijzonder de Hoge Commissaris en diens echtgenote, en Z. E. Kartowisastro en de leden van de missie van het Indonesische Ministerie van Verkeer en het Hoofd van de Aanschar- fingsdienst, Ir. Ondang. De Heer van Beelen bracht tot uitdrukking de erkentelijkheid van de I. H. C. Holland voor de eer die haar te beurt was gevallen om het eerste schip dat de R.I. bestelde te mogen bouwen en noemde daarbij de goede medewerking van de verschillende instanties, zoals de heren van de Aanschaffingsdienst. de heren van de Departement Pelajaran en van Veritas en Scheepvaartinspectie. Daarna bood Ir. van Beelen Mevrouw Djoemhana, als herinnering aan deze bijzondere gebeurtenis, een geschenk aan en eindigde met het uit spreken van de hoop, dat dit bebakingsvaartuig een voorspoedige toe komst tegemoet zou gaan in het belang van alle zeevarenden in de Indonesische wateren. Hierna werd het woord gevoerd door het Hoofd van de Aanschaffings dienst, Ir. Ondang, die dankte voor de woorden welke door Ir. van 127

Het Zeskant | 1951 | | pagina 15